Customize

Satanizm

Discussion in 'Polska' started by jeunesse.doree, Dec 3, 2011.

1. IMarcin Member

Zawsze zastanawiałem się jak określono smak moczu. Zagadka rozwiązana :)
  2. Anonymous Member

I sądzisz, że jakikolwiek satanista wypił mocz prostytutki? :p
  3. Anonymous Member

Chemicznie. Co prawda z chemii jestem do bani, więc nie mam predyspozycji, by rozstrzygać sprawę, ale podejrzewam, że smaki mają jakieś charakterystyczne wzorce chemiczne czy jakoś tak (nie wiem jak to inaczej ubrać w słowa. Generalnie chodzi o to, że da się określić smak czegoś za pomocą zwykłej reakcji chemicznej)
  4. Anonymous Member

W średniowieczu i czasach renesansu cyrulicy (jak i inni znachorzy&medycy) znani byli z stawiania diagnoz między innymi po smaku uryny. Tak, pili mocz chorych i po jego smaku&kolorze rozpoznawali chorobę. Nawet zostało wydanych całkiem sporo publikacji medycznych o piciu moczy w tych czasach.
  5. Ojapierdole ! Teraz z kolei zaczęliśmy rozmawiać o piciu moczu boje się spytać co będzie następne...
  6. Anonymous Member

Swego czasu chciałem z tym walczyć, ale im więcej zaznajamiam się ze specyfiką kultury chanowej, a więc i kultury Anonymous, między innymi poprzez rozmowy z zagranicznymi Anonami z większym stażem, tym bardziej mam na to wyjebane :) To typowe dla Anonimów (zresztą dla wszystkich innych użytkowników innych for dyskusyjnych też), więc nie ma powodu, by się na to bulwersować.
  7. Darth VAnon Member

Hakuna Matata. Zasada, która powinna towarzyszyć anonimowym we wszystkim. A satanistom przy odprawianiu czarnych mszy. A poza tym satanizm jest dla mnie religią (a dokładniej postawą życiową, bo w cuda wianki nie wierzę) przeciwną do chrześcijaństwa - zamiast kochać wszystkich po równo, kochaj tych, którzy na to zasługują. I zapewne z mojego braku wykształcenia teologicznego odnoszę wrażenie, że sam Bóg Ojciec Wszechmogący (którego jest trzech) jest satanistą - niby kocha wszystkich po równo, ale do nieba trafiają tylko ci dobrzy (ich kocha bardziej?) - pozostali niech się smażą w piekle. Czyż nie jest to podstawa satanizmu?
  8. Anonymous Member

Bóg kocha swoje dzieci tak bardzo, że obdarował ich wolną wola i pozwala im z niej korzystać w sposób nieograniczony. Nawet autodestrukcyjny. Teraz argumentujesz satanizm Wszechmogącego jakbyś był za prewencyjnym zamykaniem producentów noży. Przecież nożami MOŻNA popełnić morderstwo, więc producent noży nawołuje do mordów przy użyciu broni białej.

W każdym razie grzesznika i świętego kocha jednakowo. Jednak grzesznik sam odtrąca Boga i tym samym jest głuchy na mądrość Ducha Świętego. Co za tym idzie, można powiedzieć, że pozbywa się Opatrzności Bożej i może się wydawać, że został porzucony przez Zbawcę. A tak nie jest, a wręcz odwrotnie. Nie jednokrotnie Bóg wręcz szuka drogi dojścia do swej zbłąkanej owieczki. Ktoś tutaj wspominał (może w innym wątku), że choć jest satanistą, to przymusowo musi obchodzić święta. To sam Bóg stawia na naszej drodze babcię/mamę/innych wiedzionych Łaską Mądrości Ducha Świętego, byśmy się nie zatracali bardziej w matni bezłaski tak wygodnie lansowanej przez ówczesne media. A to właśnie szatan podszeptuje nam, ze ta biedna babcia z butami wchodzi w nasza prywatność, zaciągając do kościoła. Szatan się właśnie tak broni przed Boskimi Planami.

Ale wracając do tematu. Bóg kocha jednakowo wszystkich, gdyż jest Agape (czystą Miłością). Jest też jednak Sprawiedliwością, co za tym idzie musi rozróżniać uczynki złe od niedobrych. Jednak wielu teologów jest zgodnych, ze jak na razie piekło stoi puste właśnie przez tą Wielką Miłość Boga. Zmarli mają przebywać w Limbo lub czyśćcu widząc naocznie Chwałę Pańska i mieć czas pokutować, a gdy nadejdzie Apokalipsa to dopiero wtedy zostaną najsurowsi przetecznicy strąceni do piekieł.
  9. Darth VAnon Member

Pominę to, że aktualnie nikogo nie ma w piekle, bo przecież teolodzy zaznaczają też, że nie znamy wyroków bożych. Prosiłbym też o jakieś źródła, bo w życiu o takiej teorii nie słyszałem.

Pamiętaj, że ten Bóg może bez najmniejszych problemów rozwiązać problem Szatana po prostu go usuwając (jest on przecież tylko upadłym aniołem). Może i wszyscy by wtedy uwierzyli, ale przecież wtedy Bóg mógłby bez problemu na wszystkich nieinwazyjnie i skutecznie wpłynąć. Jeśli z jakichś powodów Szatan nie może zostać usunięty (np. dlatego, że jest równoważny Bogu), to mógłby chociaż uczynić jakieś na prawdę wyraźne cuda. Kiedyś Bóg mógł zsyłać potopy, zamieniać rzeki w krew i zsyłać inne plagi, a dziś może jedynie pojawiać się na tostach. Gdyby zrobił coś, co jest jakoś związane z religią, a jednocześnie naukowo niewytłumaczalne (i każdy może tego doświadczyć), jestem pewien, że niemal wszyscy prawdziwi ateiści zaczęliby wierzyć, co uratowałoby ich przed wiecznymi mękami w piekle*. Przecież w żaden sposób nie podważa wolnej woli, a znacząco podkreśla jego miłość. Ale jednak tego nie robi. Przyczyna? Według teologów: wychodzi to poza nasze pojmowanie (tzn. Nie wiemy, ale jeśli się przyznamy, zostaniemy wyśmiani). Według mnie: nie istnieje (tzn. Jesteśmy tylko kupką atomów, która z punktu widzenia wszechświata istnieje tak krótko, że jej nie ma. I choć bardzo chciałbym się mylić, nie ma jakichkolwiek dowodów, żeby było inaczej).

Miłość i sprawiedliwość to zwykłe kłamstwa wymyślone przez ludzi. Rozdrobnij wszechświat na najdrobniejsze kawałki, przesiej przez najdrobniejsze sito i znajdź mi tam choć jeden atom miłości, albo cząsteczkę sprawiedliwości.

*Jeśli ktoś jest zły, czyli robi tak, jak chce Szatan, idzie do piekła, gdzie właśnie przez tego samego Szatana cierpi wieczną męczarnię. Szatan kara złych, nie znaczy to więc, że jest dobry?
  10. Anonymous Member

A co zrobiłeś w tym kierunku, by poznać takie teorie? Jak powertujesz trochę teologii wyższej to na pewno znajdziesz, ja o tym słyszałem niezależnie od kilku księży, plus znajomy z KULu. Wspominali, że taka hipoteza istnieje i jest żywo omawiana. Może nawet podawali konkretnych autorów, ale ja sam teologiem nie jestem, więc nic mi te nazwiska nie mówiły, a przekazywali to ludzie, którym spokojnie mogłem zaufać na słowo. Oczywiście, wyroki Boskie sa niezbadane, ale jak wczytać się w pismo święte to okazuje się, ze wiele z tych planów objawił ludziom. W każdym razie ja też tylko przekazuję informację, że takie spekulacje (i to bardzo poważnie brane przez środowisko) istnieją. Właśnie przez wzgląd na Jego Miłość.

11. piotrhaker97 Member

też jestem satanistom. ludzie dziwnie na mnie patrzą w gimnazjum :/// a w waszych gimnazjach jak respektują wolność wyznania ?
  12. Anonymous Member

lepiej idź porozmawiać o tym ze swoim księdzem...
  13. piotrhaker97 Member

nie

swoją drogą ilu z nas ateistów idzie dzisiaj łamać się opłatkiem, rozpakowywać prezenty i stać godzinę na pasterce??
  14. Darth VAnon Member

Och, widzę, że przechodzimy na ad personam? Chwilowo nie chce mi się rozpisywać (pomijając już to, że ta dyskusja i tak jest bez sensu), więc jeśli nie pojawi się coś ciekawego, będę milczał.
  15. WjakWendeta Member

ja tam wole jeść coty
  16. IMarcin Member

chodzi ci o cioty czy koty___?
  17. ch0m1kX Member

To ty nie wiesz!? Teraz są kotocioty!
  18. RainbowSix Member

Kotociota to taka miałcząca nowociota?
  19. ch0m1kX Member

Nowociota ma mniejszy otwór, jeszcze nie rozepchany. Tak wiem jestem obrzydliwy....
  20. RainbowSix Member

Ten stan rzeczy u nich podobno szybko mija.
  21. ch0m1kX Member

Skąd ty to wiesz!?
  22. RainbowSix Member

Z Animal Planet.
  23. Anonymous Member

moze troche nie na temat, ale polecam meble ERYK: zwlaszcza krzeslo DZIECIOL

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins