Customize

SOPA

Discussion in 'Anonimowi i Wolność Słowa' started by Renkinjutsu, Jan 19, 2012.

1. Renkinjutsu Member

Wiem, że to dotyczy jedynie Ameryki, ale chciałbym poznać wasze zdanie na temat SOPY. Pamiętajmy, że istnieje ryzyko przeniesienia się tego do Polski.

Powyższa notka pochodzi z Wikipedii.
  2. Faweks Member

wystarczy posłuchać tekstu
  3. insidious999 Member

SOPA nie przejdzie. Zbyt wielu przeciwników i kontrowersji. Nie wiem czy też to zauważyliście ale wczoraj co odwiedzałem jakieś zagraniczne witryny to pojawiały się czarne ekrany z napisami STOP SOPA itp. Wikipedia.org w ogóle zawiesiła swoją stronę na znak protestu a google.com cały czas miał informację o proteście pod swoim logo. To świadczy o tym ilu przeciwników ma ta ustawa. Dodajmy do tego te demonstracje obywateli pod kongresem + ta masa senatorów, którzy również sprzeciwiają się SOPA. Nie ma opcji że to przejdzie...
  4. Faweks Member

idea Anonów też jest w sumie przeciwko SOPA.
    • Like Like x 1
  5. insidious999 Member

No przecież w chwili obecnej ta sprawa, to priorytet Anonów w USA ;)
  6. AnonLabel Member

Widać że nie masz pojęcia o sprawie.
  7. anon_white Member

SOPA na pewno nie zostanie wprowadzona... Zbyt dużo mogliby stracić i zdają sobie z tego sprawę... Poza tym jeżeli osoba złamała lub pozwoliła na złamanie praw autorskich nie znaczy, że powtórzy to jeszcze raz... Jeżeli jednak udałoby się to wprowadzić w życie to sądzę, że naprawdę dużo zaczęłoby się dziać w USA... Anonymous i jakieś organizacje hackerskie na pewno daliby popalić ustawodawcom...
  8. AnonLabel Member

1947316_700b.jpg

Chciałbym kolorować takimi kredkami jak Wy. Słowo przeciw słowie, tylko korporacje internetowe sprzeciwiają się SOPA, a jeszcze więcej jest tych które chcą tą ustawę wprowadzić. Zauważyliście że nie działa kilka stron z powodu akcji black 24h i już piszecie, że to nie przejdzie bo jakaś wikipedia za tym stoi. Przejść to może kiedy rządowi się to spodoba, ludzie będą po prostu bardziej oburzeni. Zanim zaczniecie pisać takie bzdury postarajcie się o obiektywne zdanie, bo zachowujecie się tak jak sami Anoni tego nie tolerują - 'Anonimusy to grupa hakerów' a 'SOPA nie przejdzie zło i brud'. Zgadzam się z faktem że jest to fatalny pomysł rządu, tak samo jak PIPA i ACTA, ale no bądźcie seryjni w swoich poglądach. Jako polaczky wypadałoby coś z tym zrobić i wykazać wsparcie dla innych krajów, niżeli pisać że to bankowo nie przejdzie i skupić się na przeszłości, czyt. Bonieckim. Moje skromne zdanie które prawdopodobnie nic nie wniesie.
    • Like Like x 1
  9. Renkinjutsu Member

Zgadzam się z przedmówcą. Mimo, że SOPA dotyczy USA to powinniśmy pokazać, że wspieramy Amerykańskich Anonów. Choćby poprzez uświadamianie Polaków o czymś takim. Można stworzyć filmik skierowany do rodaków. Sam bym to zrobił ale ni cholery nie znam się na tym...
  10. jahnonimous Member

11. wolf_spirit Member

Mówicie, że SOPA nie przejdzie do Polski, a podobna ustawa ograniczająca wolność słowa już się do nas zbliża wielkimi krokami...

EDIT: dane powyżej nieco nieaktualne, a od mediów nic nie usłyszeliśmy...

http://ittechblog.pl/2010/11/27/acta-zatwierdzone-przez-parlament-europejski/

EDIT2: Co do SOPA... wiecie, ile mimo wszystko stron zostałoby przejętych? Ile stron (youtube na przykład) ma serwery w USA? A PirateBay? Z resztą... jak widać, w Europie to idzie jak nóz w masło, zważywszy, że tego typu ustawa mogłaby być w planach latami(Polacy... :) )... Więc jak byłoby w Ameryce?
  12. Renkinjutsu Member

Osobiście zdaję sobie sprawę z ilości stron, które po prostu by zniknęły przez tą ustawę. Dlatego właśnie założyłem ten temat.

A co do czasu, w czasie którego wprowadzane byłoby to w Polsce, pamiętajmy, że w Ameryce informacja o ACTA była ukrywana. Nie mamy pewności, że polscy politycy nie wpadli na taki sam pomysł. Co jak co ale do tego byliby zdolni.
  13. insidious999 Member

Ta ustawa jest jak nasza legalizacja. Wszyscy i tak wiedzą że nie przejdzie, trzeba tylko narobić szumu bo jakieś amerykańskie Palikoty postanowiły odprawić szopkę. Zobaczycie że nic z tego nie będzie. Nawet administracja Obamy zauważyła w tej ustawie masę nieporozumień czego dowodem są ostatnie ich oświadczenia. Kaplica. EDIT: Dosłownie kilka minut temu FBI zamknęła megaupload.com. 4 zatrzymanych
  14. IMarcin Member

tylko nie megaupload NIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    zemszczę się
  15. Renkinjutsu Member

Kurde, szkoda. Megaupload był chyba najlepszą stroną do ściągania.
  16. RainbowSix Member

Zdziwisz się, ale nie dotyczy jedynie Ameryki. SOPA powstała z myślą o rynku USA, ale ustawa rozszerzająca (PIPA, nazwa bardzo apropos) zezwala na pozwanie kogokolwiek, jakiejkolwiek narodowości i mieszkającego w dowolnym kraju, jeżeli rząd, bądź obywatel amerykański stwierdzi, że powód przyczynia się do łamania należących do niego praw autorskich.

Nie byłabym pewna, że SOPA nie przejdzie w takiej lub innej formie tylko dlatego, że jest absurdalna, a Obama stwierdził, że jednak jej nie poprze. Amerykański rynek rozrywkowy to masa wytwórni muzycznych, filmowych, czy jakich tam jeszcze chcecie, które na piractwie TRACĄ i nie podlega to dyskusji. Taaa, wiem: jakby było taniej, kupiłbym oryginał. Gówno to kogokolwiek obchodzi, cena jest, nie płacisz, więc zwyczajnie kradniesz. Sądzicie, że tak po prostu odpuszczą? W USA ludzie wygrywają procesy np. z McDonalds za poparzenie się ich kawą. Teoretycznie może oberwać nawet bloger za użycie pracy amerykańskiego artysty bez podania źródła.

Ok, nie chce mi się więcej rozpisywać, bo macie wyszukiwarkę, poza tym nie chciało mi się czytać całego tematu, a już z pewnością oglądać filmików z YT. Podsumowując: zanim założy się temat i zacznie dyskusję, warto wiedzieć o czym mowa, zamiast powtarzać bzdury.
  17. insidious999 Member

Coś pięknego;) Powinniśmy nowy temat założyć z tej okazji ;) Tango Time w 30 minut w ramach małego odwetu za megaupload: U.S. Government Website - down // universalmusic.com - down // justice.gov - down // Motion Picture Association of America Website - down // Recording Industry Association of America Website - down // nice ;)
    • Like Like x 1
  18. Anonymous Member

Są zmiany w ustawie o dostępie do informacji publicznych, jest acta, a wy o sopie ;) btw megaupload zostało zdjętę, ruszyła opmegaupload
  19. KingRStone Member

A wiecie może, jakie jeszcze strony zostały zawieszone oprócz megaupload, oraz megavideo? Bo na temat SOPA, to słyszałem wiele, to ma być na zasadzie zawieszenia, jeśli są naruszenia praw autorskich, czyli upadną strony, chociażby typu mistrzowie/demotywatory itd. bo w sumie tam też jest pełno obrazów, nie należących do tego, a jeśli SOPA działa również poza granicami, to i na Polskę może trafić. Najgorzej by było w sumie, jakby ograniczyli dostęp do całej sieci. Żeby nie musieli zbierać naszych danych itd. bo to będzie kompletna klapa. Z internetu nic bezpiecznie nie będzie można nawet ściągnąć ...
  20. RainbowSix Member

Ludzie, SOPA jeszcze nie weszła w życie, mega poleciało po prostu za udostępnianie nielegalnych plików (a że polecieli z hukiem i na fali ostatnich wydarzeń to inna rzecz). O zawieszeniu nic nie wiem, ale w ramach zemsty zdechło kilka witryn typu Universal Music czy strona rządowa USA.

BTW: Bardziej należy martwić się o ACTA, przynajmniej w naszym położeniu geograficznym.
  21. KingRStone Member

No tak, ale nasi wielcy politycy zapewne nie odważyliby się wprowadzić ACTA, chyba, że ktoś inny, by im w tym pomógł. Nie mówię tutaj o tym, że nie potrafiliby zebrać kilku grup, i nie wprowadzić planu w życie, po prostu mają inne problemy, a jeśli przerzuciliby się na to, co jest bardzo kontrowersyjne, to byłyby przecież bunty, czy coś, a oni dobrze o tym wiedzą. Tak więc, zapewne przeczekają całą sytuację, a na koniec się wypowiedzą, lub to wszystko przemilczą.
  22. insidious999 Member

5,600 fighters online with LOIC ;) aż szkoda nie dołączyć ;)
  23. RainbowSix Member

Mogą też nie mieć odwagi powiedzieć "NIE", jeżeli ustawa będzie wprowadzana w innych krajach członkowskich UE. Serio, nic mnie chyba nie zdziwi jeżeli chodzi o tą bandę pajaców.
  24. KingRStone Member

Ale jeżeli to by miało być na skalę całego świata, to ja już współczuję temu, kto by taką ustawą kierował. Pomyśl sobie, ile grup hackerów, czy nawet crackerów by się na to nie zgodziło. To by było jak wojna, tylko, że w internecie, a ktoś, kto by miał wystarczająco duże umiejętności, mógłby być jak taka bomba atomowa. Po prostu, koniec z siecią, przynajmniej tymczasowo. Wiem, że to tylko jakieś głupie domysły, ale teraz wszystko jest możliwe.
    (Z tą osobą, nie chodzi mi o pojedynczą jednostkę, a o całe grupy, które by mogły się połączyć)
    Tak jeszcze dodając, kto by był na tyle głupi, lub na tyle odważny, żeby temu podołać? Wywołać wielką wojnę, żeby walczyć o swoje prawa...
  25. RainbowSix Member

Szaleńców nie brakuje po obu stronach. Mam świadomośc tego, co może się dziać po wprowadzeniu takich ustaleń. Problem w tym, że jeżeli ktoś na to wpadł, z całą pewnością ktoś też będzie próbował wprowadzić to w życie. Czekamy tylko na moment, kiedy to nastąpi.

Przepraszam, to już się dzieje, choć póki co nie przybiera rozmiarów armageddonu. Można się spodziewać, co będzie dalej.
  26. insidious999 Member

To nie moje ;) Tak tylko dodaję przy okazji ;) Możecie się dzielić...
  27. KingRStone Member

Wtedy się dowiemy, ilu tak naprawdę nas jest, prawda? Ilu z nas, jest gotów się poświęcić, żeby udowodnić rację. To prawda, że tylko my możemy to zwalczyć, jeśli będziemy siedzieli bezczynnie, i nie mówili nic, to już koniec. Koniec wolności...
  28. Anonymous Member

Pesymista!
  29. insidious999 Member

Dodam pikanterii ;) FBI Webstie - down
    (to tak z newsów z ostatniej chwili)
  30. sebul007 Member

Ostro, teraz target to white house ;x
  31. KingRStone Member

Noo... Szaleją :D To naprawdę Anonymous, aż tak daleko się posunął? Przecież to będzie dzisiaj w wiadomościach :O
  32. sebul007 Member

WWP mod edit using google translate:

WWP nie jest miejsce na planie jest - a nawet link do miejsca, któreopowiada Zajęcia nielegalne.
    • Like Like x 1
  33. Pique Member

A reminder dudes itt, we can discuss news and current events but only legal protests are condoned or planned on this site.

Above post reported.

Edit:
    • Like Like x 1
  34. RainbowSix Member

• Like Like x 1
  35. A_ESEN Member

• Like Like x 2
  36. insidious999 Member

Ile razy mam mówić o innych formach komunikacji w takich sprawach <facepalm> Ludzie ludzie... xD
    • Like Like x 1
  37. Faweks Member

38. Faweks Member

zgadzam się z tym że powinniśmy ich poprzeć, nawet jeżeli to inny kontynent.

To wyczytałem dziś w Gdańskim "Metrze"
    może powinniśmy zorganizować jakiś marsz?
  39. Svobodny Moderator

Przydało by sie cos zorganizowac żeby ludzie wiedzieli co sie dzieje i jakie ustawy wchodzą za ich plecami. Wiekszość ludzi ma to w dupie dopuki nie obudzą sie z rękom w nocniku jak możę być już za pózno. Internet to moim zdaniem w sumie ostatnie wolne medium i trzeba go bronic przed chciwymi łapami.
  40. A_ESEN Member

Co proponujecie zwiazku z wykorzystaniem internetu.

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins