Customize

SOPA

Discussion in 'Anonimowi i Wolność Słowa' started by Renkinjutsu, Jan 19, 2012.

1. KingRStone Member

Myślę, że skoro 26 stycznia Polska ma podpisać ten dokument, to przydałaby się jakaś akcja, żeby pokazać, co potrafimy. Może to coś pomoże, albo chociaż da nam czas?
  2. Faweks Member

wygodnie jest siedzieć w domach i działaś przez internet, ale to jest naj mniej widoczne. Ja bym chętnie wziął udział w jakimś marszu.
  3. KingRStone Member

No tak, a gdzie ten marsz miałby się odbyć, hmm? :) Nie każdy będzie miał możliwość, aby pojechać do Warszawy.
  4. Faweks Member

ale czy on musi być w jednym miejscu, Anonimi z danego miasta mogą się zebrać w swojej okolicy, jeżeli będzie ich za mało to już jak chcą, nie musimy robić gigantycznego protestu, chodzi o fakt. Tego samego dnia w każdym mieście też zrobi wrażenie.
  5. KingRStone Member

No tak, to teraz warto by wypisać anonimów tutaj, z jakiego miasta by byli :) Ale to by także zaprzeczyło z kodeksem, że wszyscy są anonimowi, a o danych, kłamiemy. Ciężko by było do tego znaleźć rozwiązanie, ale coś by się mogło udać :)
  6. Faweks Member

w takim razie jak to zrobili nasi przyjaciele i innych państw?
    Ogłosili gdzie i o której i tam się pojawił kto chciał.
    n.p Gdańsk Centrum stare miast
    Warszawa coś tam gdzieś tam.
    Chęć szuka sposobu.
  7. Faweks Member

8. KingRStone Member

Z chęcią bym uczestniczył w czymś takim, ale byłby problem, gdybym tylko ja przyszedł w ustalone miejsce, albo dwie inne (osoby), prawda? Wtedy możemy co najwyżej przejść się chodnikiem, i rozdać kilka ulotek...
  9. Faweks Member

no i świetnie, z czym masz problem? ludzie i tak to zauważą. nie wszystko musi być z pierdolnięciem. Marzą ci się wielkie protesty?
  10. A_ESEN Member

Myślę,że realne pokazanie swoich poglądów wobec wyżej omawianej problematyki jest sensowne oraz może wnieść wiele pozytywnego,czy też posprzeganiu nas wobec innych osób. Warto określić godzine X która będzie w obrędzie szczytu komunikacji pierwszej. Z perspektywy pory dnia oraz przedziału wiekowego sądzę,że realnymi godzinami jest od 13-15. Oczywiście ze względów zrozumiałych nie każdy będzie chciał uczestnicznyć w nich.

Vlepki,ulotki na tasmie czy wrzuty będą dobrą formą przekazu swoich myśli oraz przekonań w tak słusznej sprawie.
    Każda sytuacja jest inna,ale ważne że mamy swoją opinie i chcemy działać! Pozdrawiam wszystkich zwolenników.
  11. KingRStone Member

Nie no, co ty Faweks. Nie mówię tutaj od razu, o tysiącach, niszczeniu sklepów itd. Po prostu, warto by się pokazać. Ale jeśli i tak jest dobrze, to Okey ;)
  12. Faweks Member

26 to czwartek,środek tygodnia i środek dnia, będę zajęty, i nie będę mógł tego przełożyć
  13. KingRStone Member

Ale czy to będzie pełne poparcie? Trzeba o tym założyć nowy temat, i zrobić listę miast :)
  14. jahnonimous Member

bede 25tego w warszawie (26. nie moge) - moze w srode ok 17.00 mozemy jakas akcje z ulotkami w centrum w tej sprawie zaplanowac? mysle ze brata z maska zmotywuje to bedzie nas juz dwoch :) jacys chetni ze stolicy i okolic zeby dolaczyc?
  15. Faweks Member

Każdy kto napisał tutaj miasto zamieszkania zrobił to na własną odpowiedzialność.
  16. dziq Member

Proponuję rozgłosić sprawę, tak zwane "gęba gębie mówi" niech będzie to 24 stycznia godzina 14:00, niech się Nas zbierze ile tylko morze, niech nasz słyszą i zauważą! Myślę, że idealne miejsce na zorganizowanie tego rodzaju spotkania w każdym mieście, będzie w okolicy Urzędu Miejskiego. Zgadzam się z A_ESEN, wszelkiego rodzaju ulotki, wlepki, napisy na murach będą idealną formą nagłośnienia sprawy i uświadomienia ludzi z czym poważnym mamy do czynienia! Tak więc piszcie na forach, przekazujcie znajomym informacje, przygotujcie, koszulki, transparenty! Co Wy na to ??!
  17. Faweks Member

nie mówiłem o tobie Jah
  18. jahnonimous Member

to w wawie moze przed palacem prezydenta, mi pasuje 25ty bo jestem wtedy w wawie, 17.00 wydaje mi sie byc lepsza, bo o 14tej wiekszosc ludzi pracujacych i uczacych sie jest w pracy, szkole, uniwerku...ale niech moze kazde miasto same zadycyduje...reszte wypowiedzi jak najbardziej popieram....
  19. hTr. Member

Kawalek do Wawy mam ale mysle ze dal bym rade.
    • Like Like x 1
  20. Faweks Member

Też jestem za 25 o 17. Musze ogarnąć sobie nową maskę.
    Większe miasta województwa Pomorskiego też się liczą mam nadzieje.
  21. dziq Member

Liczy się każde miasto ! tak Warszawa jak i Pcim Dolny! Więc mamy ustalone, 25.01 godzina 17.00 Warszawa pod pałacem prezydenckim. Postaram się dotrzeć chociaż na godzinę, ale chce zrzeszyć ludzi u siebie w mieście. Jak najwięcej ludzi musi się o tym dowiedzieć, uczniowie, studenci, ludzie pracy, bezrobotni... ludzie świadomi.
  22. jahnonimous Member

ustalamy wspolny wzor i tresc ulotek? moze tez dodatkowo komunikat do mediow...
  23. dziq Member

Może jakieś inne tłumaczenia skrótu S.O.P.A ?
  24. jahnonimous Member

lepiej jak skupimy sie na ACTA i kwestii ze ponad naszymy glowami decyduja o ograniczeniu wolnosci itd
    (do SOPA mozemy krotko nawiazac, ale nie mieszajmy ludziom w glowach bo SOPA bardziej dot. USA)
  25. Faweks Member

ACTA! teraz jak ja mam powiedzieć miejsce zebrania w swoim mieście skoro lepiej go nie zdradzać :D
    możesz mieć poporstu transparent napisany na kartonie. "Nie chcemy ACTA", "Zostawcie Internet w Spokoju. Nie dla ACTA!"
  26. jahnonimous Member

27. dziq Member

Może masz racje, powinniśmy się skupić na tym, jeśli masz pomysł jak mogą wyglądać ulotki (krótko, zwięźle i na temat) to pisz
  28. dziq Member

Telefonicznie można poinformować kilku znajomych oni kilku, można zaryzykować na facebooko można 25 stycznia od rana jak ktos ma czas rozdawac ulotki z informacją o godzinie i miejscu
  29. jahnonimous Member

moze czas rozpoczac nowy watek OP STOP-ACTA
  30. Faweks Member

31. Faweks Member

czy zauważyliście jaki dzisiaj jest nawał obrazków na temat SOPA na kwejku??
    naprawdę jest ich całe mnóstwo!
  32. insidious999 Member

Wiadomość z ostatniej chwili:
    Kongres w USA odroczył SOPA&PIPA :)
  33. Renkinjutsu Member

No to problem SOPY odszedł na dużo dalszy plan :)
    Teraz trzeba zadbać o ACTA. Ale to już został założony inny temat.
  34. Tuziak Member

35. Faweks Member

Anoni z USA nie posiadają się z radości
  36. Tuziak Member

Nie, Anoni.

Każdy użytkownik internetu. Oddawać moje megavido.
  37. ASKAN Member

Tak wielka szkoda...
    Niby to wszystko dzieje się w usa.
    Ale z tego korzystało mnóstwo ludzi i koleś który pójdzie siedzieć za co ? za jakieś jebane pliki...
    Tego nie da się w żaden sposób nie zauważyć.
    To nie pierwsza i nie ostatnia taka akcja.
    Trzeba coś zrobić żeby przypadkiem nie było jeszcze gorzej niż jest.
    Odraczają i ludzie tak w momęcie zapominają...
    Nie za dobrze to wygląda...

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins