Customize

Sześciolatki

Discussion in 'Polska' started by Anonymous, Nov 7, 2013.

1. Anonymous Member

NIK: Szkoły nie są dobrze przygotowane na przyjęcie 6-latków

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kr...rzygotowane-na-przyjecie-6-latkow,363651.html

Większość ze skontrolowanych szkół dostała od NIK coś w rodzaju warunkowego dopuszczenia do egzaminu albo - jeśli wolimy - ocenę dopuszczającą.

http://wyborcza.pl/1,75478,14787988,NIK_sprawdzil__czy_szkoly_sa_gotowe_na_szesciolatkow_.html

Ja chcę dziecko mieć w DOBREJ SZKOLE a nie w MIERNEJ czy "DOPUSZCZAJĄCEJ"

Rząd odwalił na odpierdol NIK ocenił to MIERNIE i wszyscy mają się cieszyć?
    Przepraszam a kurwa z czego?

Jakim trzeba być politycznym debilem [Donaldem Tuskiem] by tego nie rozumieć.
  2. Premier odniósł się do zarzutów, że szkoły są nieprzygotowane na przyjęcie tak małych dzieci.
    - Każda kontrola w dowolnym państwie zawsze wykaże uchybienia i niedoskonałości. Gdybyśmy uznali za prawdziwy mit, że polskie szkoły są nieprzygotowane, to również 7 i 8 letnie nie powinny chodzić do szkoły. To prowadziłoby do wniosku, że polskie szkoły w ogóle nie są przygotowane do przyjęcia dzieci
    - powiedział Donald Tusk.

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Szesciolatki-pojda-do-szkol-2983279.html

To nie mit tylko Najwyższa Izba Kontroli - debilu Tusku.

Ponieważ w każdym Państwie są niedoskonałości to u nas być muszą... największe a skoro jest kryzys na świecie to obywatele mogą być jednymi z najbiedniejszych w UE.

Jak że by inaczej.
  3. Logika durnia. Jak w innym kraju będą chujowe szkoły to u nas też mogą...
    Gówno mnie inne kraje obchodzą...
  4. Ja to uważam że w tej całej sprawie trzeba pytanie odwrócić nie czy szkoły są przygotowane na edukacje sześciolatków ale czy sześciolatki są przygotowane do szkoły to jest zasadnicze pytanie od którego każde państwo na świecie powinno sobie zadać w celu właściwej edukacji swoich obywateli. Myśle że sześć lat to jeszcze za wcześnie na właściwą edukacje dziecku w tym wieku zabiera się właściwie dzieciństwo traktuje sie je jak automat który powinien gromadzić wiedze w części w ogole nie potrzebna do niczego w dorosłym życiu. Cały system edukacji nie tylko w polsce kuleje z powodu przeładowania programów. Edukacja powinna iść w kierunku rzeczywistych zainteresowań dziecka w tym czym jest najlepsze.
  5. 6 latki są mniej więcej tak samo gotowe jak 7 latki, niema tu jakiejś wielkiej różnicy w rozwoju ani poziomie trudności między pierwszą klasą podstawówki a zerówką więc cała ta awantura to jakieś pierdololo w które angażują się sami idioci z nadmiarem wolnego czasu a te emocjonalne hasła z ratowaniem dzieci śmierdzą prawie tak jak antyaborcyjna propaganda, chociaż przynajmniej obeszło się bez krwi i flaków.
  6. Anonymous Member

Synku, pogadamy jak będziesz miał dzieci...
  7. Sprecyzuj swoją odpowiedz co dla ciebie znaczy termin mniej więcej twoja wypowiedź zawiera o ile jesteś zwolennikiem edukacji w wieku 6 lat sprzeczności piszesz że "nie ma tu jakiejś różnicy w rozwoju ani poziomie trudności między pierwsza klasa a zerówka" może dla ciebie nie ma ale spójrz z pozycji rodzica który musi kupić odpowiednia wyprawke wiąże sie to też z różnymi opłatami z tego tytułu. Skąd ma na to wszystko brać pracując nierzadko po 12 godzin za marne grosze. Rząd na to nie da bo ma wszystko gdzieś nie liczy się że zdaniem rodziców podpisy pod referendum w tej sprawie poszły do kosza co jest najlepszym dowodem na to. Państwo właściwie odebrało dzieci od rodziców dokonała się nacjonalizacja dzieci rodzic nie decyduje o niczym. W całej tej sprawie to tu nie chodzi o dobro dziecka jest to ukryte drugie dno indoktrynacje najlepiej robi się od najwcześniejszych lat życia.
  8. Anonymous Member

Pomijając sprawe sześciolatków to jest świetny pokaz jak działa "demokracja". Ludzie nie mają nic do powiedzenia... tzn. gadac se możesz... jeszcze... Dalej wrzucaj makulature do pudła co 4 lata. Ejnoy!
  9. kremix Member

Ludki!
    W moim województwie do dej pory przynajmniej wychodził ch0j a nie protesty/manifestacje.
    W zawiązku z powyższym proszę kogoś, kto potrafi DOBRZE i CZYTELNIE redagować ulotki o zamieszczenie wstępnego projektu ulotki, informującej o największych minusach wciągania we wczesnoszkolny system edukacji coraz młodszych dzieciaczków :)
    Niech tylko będzie to łatwo przyswajalny materiał - ludzie potrafią czasami gorzką prawdę wrzucić między karty teorii spiskowych.
    Czytelnik powinien się utożsamić z tekstem, sytuacją dzieci (ew. uszczerbkach psychicznych), sytuacją rodziców albo ze wszystkim jednocześnie.

Ps. Nie należy pominąć informacji o zdarzeniu tak tragicznym, jak odbieranie maluczkim dzieciństwa.

Ps.2. Na chwilę obecną projekt - później podebatujemy nad udoskonaleniami.
  10. Anonymous Member

Ja bym dorzucił coś o "demokracji" i zlaniu 1mln głosów w sprawie referendum.
  11. Zgadzam sie z Tobą pomysł z akcją informacyjną jest dobry tylko obawiam sie czy przypadkiem nie jest za późno. podpisy pod referendum poszły do kosza to tak dla przypomnienia. myśle że tu jest potrzebne też inne działanie a mianowicie sami nauczyciele i dyrektorzy szkół powinni zabrać w tej sprawie głos gdyż oni dokladnie wiedzą też że placówki nie są przygotowane na edukację sześciolatka. Oni znają też realia rodzin jako pedagodzy wiedzą jakiego typu problemów należy sie spodziewać i to właśnie pedagodzy na równi z rodzicami powinni zaprotestować wspólnie.
  12. Nauczyciele?
    Przecież jest niż demograficzny, istnieje nadwyżka pedagogów. Między innymi wprowadzenie nowego rocznika sześciolatków ma być receptą na utrzymanie nauczycieli na stanowiskach, przynajmniej tych mianowanych. Aktualnie są projekty aby zmienić kartę nauczyciela aby ułatwić ich zwalnianie, aby obniżenie ilości uczniów pozwalało na łatwiejszą redukcję zatrudnienia. Nauczyciele nie są odpowiednim materiałem do oceny sytuacji związanej z obniżeniem wieku szkolnego.
    Raczej bym się odwołał to ewolucyjnego kształtowania systemu nauczania, tworzonego od ponad dwustu lat i w oparciu o doświadczenia tych dwóch wieków gdzie wyraźnie przyjęto zasadę kształcenia od siódmego roku życia.
    Czy doraźne cele polityczne są metodą na ignorowanie głosu społeczeństwa oraz wieki kształtowania się zasad tworzenia edukacji?
  13. Tulku Member

Mniej więciej szkoły są również przygotowane...

Takie "mniejwięcej" pierdolenie to se wsadź... Nie masz pojęcia o rozwoju dziecka i dla czego dzieci małe nie usiedzą w ławce i nie powinno się ich na siłę sadzać, ogólnie polska szkoła jest do dupy i tyle nie rozwija zainteresowań jedynie przygotowywuje do rozwiązywania testów które ktoś podpierdoli z kuratorium... i do tej szkoły do dupy posyła się coraz mniejsze dzieci bo jakieś kurwa "mniejwięcej"...

Wszystko w tym kraju jest "mniejwięcej", przepisy na drucik i papierek "mniejwięcej" się zgadza tylko każdy urząd skarbowy "mniejwięcej" sobie je róźnie interpretuje...

Mniej więcej mnie gówno obchodzi ma być dobrze a nie jakieś "mniej więcej"...
  14. kremix Member

Kolejna składowa ew. ulotki:

Kogoś kto lubi grzebać lub ma wystarczającą wiedzę proszę o zapodanie cytatu osoby, o której mogła słyszeć większość zjadaczy chleba, a która wypowiedziała się o odbieraniu dziecku dzieciństwa / zabijaniu w ten czy inny sposób kreatywności młodego człowieka.

Według mnie należy pamiętać o tym, aby czytelnikowi nie narzucać podsumowania / już ukształtowanego do końca przemyślenia. Ludzie lubią wpaść na coś SAMI → w takiej sytuacji łatwiej jest im przyjąć to, co chcemy aby pojęli świadomie jako własny punkt widzenia..

Myślicie, że cytaty pewnych dyrektorów szkół będą dobrym rozwiązaniem?
    Wiem, że z pozyskaniem wiarygodnej informacji z ust ew. dyrektorów może nie być łatwo.
    Z tego co wiem - nikt normalnie nie przyzna , że Jego placówka nie jest gotowa, bo równie dobrze mógłby strzelić sobie w stopę, narazić się na represje „GÓRY” ale przede wszystkim zaminusować w oczach ewentualnych rodziców przyszłych uczniów (to tak bezsensowne jak twierdzenie, że problemu używek w placówkach oświatowych braknie). O formie zaraz:

Jeżeli tak, to lepsza forma kontaktu będzie e-mail'owa, telefoniczna, listowa czy też osobista?
    Wstępny projekt wiadomości już mam i podam ją do ogólnej dyskusji, jeżeli w ogóle Będziecie uważali pomysł z twierdzeniami dyrektorów za atrakcyjny w jakimś stopniu.
  15. huh

wiem ze nie posluchacie ale mam w sobie cos z bialorycerza wiec powiem z nadzieja ze komus z was przemowie do rozumu: dajcie spokoj, nic z tego nie bedzie. zadna akcja tutaj nie dojdzie do skutku. eugeniusz doda wszystkim ducha, tulku poklnie i zmarnuje pare godzin szukajac cytatow i artykulow dotyczacych sprawy, ktostam sklei ulotki, eugeniusz powrzuca je na kwejka i demoty, tworca tematu, kimkolwiek jest, poliderfaguje przez chwile a potem wszyscy zaczna "chorowac" albo "zjebie im sie internet na tydzien" bo wstyd przyznac, ze zapal gdzies sie ulotnil i jak minela entuzjastyczna delirka i ludzie zaczeli myslec doszli do wniosku ze lazenie samemupo miescie w masce probujac rozdac ulotki ludziom ktorzy na twoj widok przechodza na druga strone ulicy jakos sie nie usmiecha. dajcie spokoj darujcie sobie wysilek i zmarnowany czas bo widzialem to juz tyle razy ze moge ze 100%owa pewnoscia powiedziec ze nic z tego nie bedzie. w zasadzie to moglbym wklejac ten tekst pod kazda #op bo wszedzie by sie wszystko zgadzalo zarowno pod wzgledem zakonczenia jak i tego, kto co bedzie robil.
  16. kremix Member

l-Wut-you-looking-at.jpeg

Twoje białorycerstwo poszło w złą stronę, więc proszę: Daj się rozwinąć mojemu białotalentowi :D
    Nigdzie się nie wybieram... Chyba, że z ulotkami wykonać lokalny paperstorm.

Świetny pomysł, Eugeniuszu!
    Zabieram się do napisania prośby o umożliwienie wykorzystania danych zawartych na stronie ratujmaluchy.pl do naszej MAM NADZIEJĘ akcji informacyjnej #opMaluch (skoro przedmówca uparcie dąży w stronę nadania nazwy - zaledwie projektowi operacji, to właśnie moja propozycja) :**
  17. Wiesz kiedyś defetystów we francji wieszano jak nie interesuje cie temat to po jakiego chuja sie wypowiadasz robiąc tylko ferment i szum nie wnosząc nic do sprawy. Sory stary ale mocno przeginasz.
  18. Ok to ruszamy z tematem :) może jeszcze paru optymistów z tego forum sie przyłączy.
  19. Anonymous Member

Każdy może swobodnie wyrazic swoje zdanie na ten temat jak i działań tutaj proponowanych i tak samo każdy może mieć to zdanie w dupie i robic swoje. Więc proponuje zwyczajnie przestać sie przejmować, wyluzować i nie bóldupic/robic offtop na pół threadu a tym samym skupic sie na konkrecie, a nie na udowadnianiu czegos komus. Polecam.
  20. Wiem o tym może niepotrzebnie sie uniosłem za co przepraszam ale emocje z marszu niepodległości jeszcze trzymają.
  21. Zwrócę jeszcze uwagę, że projekt wprowadzenia roku szkolnego na 6 lat nie ma uzasadnienia celowości.
    Nikt z rządzących nie przedstawił konkretnego argumentu przemawiającego za wprowadzeniem obowiązku uczenia się od 6 roku życia.
    Mało tego, nie ma też mowy o zmianie programu nauczania innych klas już późniejszych, bo argument szybszego podjęcia nauki przecież w logiczny sposób powinien wymagać zmian w programach nauczania 1, 2, 3 ... klasy, no chyba, że rządzący uważają, że nasze dzieci są coraz głupsze i program nauki z tego względu musi być rozszerzony o dodatkowy jeden rok.

Kolejna ciekawostka to to, że "troskliwi" o przyszłość dzieci rządzący chcą na siłę wprowadzać naukę od 6 roku życia ale nie martwią się o problem z brakami przedszkoli i żłóbków. Jest to typowa hipokryzja.
  22. huj

tak? to kurwa powiedz mi, ze nie mam racji.

no dobra, powiedziales. to teraz przeczytaj sobie to:

opcartel, op5thofnovember (co roku), occupywallstreet, opczateria, opgmo, opchatroulette, opirak, opsyria, opreferendum, opmailbomb, opukraine, opacta, opobozykoncentracyjne, opdonald, oprozslawianie, opiran, opegipt, opdziengniewu, opkony2012, opsunday, opcispa, opdonald, opblackmarch, opglobalblackout, opbanki, opleakspin, oppko, opmask, ophapibersdej, opfuckthenazi, opblacklist, opniepokonani, opindect, opcdstelltruth, op67, opflashmob, oppolishdeathcamps, oppaperstorm, opjednolitypatent, oplonemarch, opzydzi, opnwo, oprewolucja, opjulianassange, opedwardsnowden, oppoland, oprfid, oppolicja, opwolnosczgromadzen, optrumanshow, oppapershops, opshowup.tv, opfawkesday, opanonradio, opisrael, opfreeweb, opsantaclous, opcannabis, optroll, oplastresort, opprawowyborcze, opśude, opttip, opsaynopedo, optvn, opjow, opustawasmieciowa, opoffofe, optheend, opredwatch, opsokołów, ophelp, opcrowdfunding, opvendettamillionmaskmarch...

74. tyle op naliczylem pobieznie patrzac po tematach tylko w tej glownej czesci forum (podfor nie ruszalem) - nie wszystkie zaczynaly sie od op, do niektorych po prostu dodalem ten skrot ale te dzialania wszystkie co do jednego (moze poza opzydzi, nie zagladalem do tematu) byly tutaj planowane mniej lub bardziej entuzjastycznie. jak chcesz to sprawdz. przy okazji pewnie znajdziesz kolejne 50. ILE z tego calego gowna nam sie udalo? hmmm? 0!
  23. Tulku Member

@up pewnie tak, pewnie masz rację...

Co nie znaczy że nie można zrobić i roznieść ulotek poszukać materiałów prasowych przedstawić alternatywę dla propagandy "sukcesu" na kredyt.

To czy ktoś będzie chciał coś organizować, robić, pisać czy nie jego sprawa sukces "STOP ACTA" nie polegał na tym że ktoś zrobił #op i komuś kazał coś robić.
    Informacja się rozeszła ludzie uznali ją za ważną dla nich i zrobili co uważali za słuszne.

To że media nie są w mojej ocenie obiektywne a wszystko przedstawiają w kontekście dla siebie korzystnym sprawia że tu jestem.

Dla przykładu - ten raport NIK opublikowali bo musieli w końcu to poważna instytucja ale potem cisza, o wiele więcej mówiono o jakichś nieścisłościach w raporcie ratujmaluchy.pl. Może i tam były co nie zmienia faktu że NIK go mocno uwiarygadnia w mojej ocenie ale to jest kompletnie pomijane.

Warto dzielić się opiniami nie zależnymi od mediów bo inaczej to już w ogóle... wszyscy ogłupieją kompletnie.
  24. @huj

Posłuchaj nie denerwuj sie wiem że wiele #op sie nie udaje w kraju. przyczyna jest jedna większość ludzi po prostu wszystko pierdoli choćby na wydarzeniach szajsbooka klika bezmyślnie biore udział i na tym sie kończy w myśl powiedzenia weźmy się i zróbcie. gdyby wymyślić #Op Goła Dupa Konkurs w którym za największą aktywność by była nagroda w postaci przespania sie z finalistką to taki op każdy by był udany
  25. Jess_Rabbit Member

haha Eugeniuszu, toś dowalił do pieca ;]
    moze to jest wlasnie kwestia marketingu i PR'u? jakby tak reklamowac opy gołymi dupami to kto wie ;]
  26. Trzeba to rozważyć połączyć przyjemne z pożytecznym :)
  27. Jess_Rabbit Member

Op free boobies :D
  28. Anonymous Member

Femko chcesz byc główną nagrodą?

also to:
  29. Jess_Rabbit Member

Nope nope nope :D
  30. #opMaluch uważam za rozpoczętą oczekuje z kremixem na propozycje pomysły sugestie odnośnie zablokowania szkodliwej społecznie ustawy o obowiazku edukacji dla sześciolatka której większość społeczeństwa nie popiera. Jak wiadomo milion podpisów obywatelskich pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum w tej sprawie zostało wrzucone do sejmowego kosza. Jest to jawne lekceważenie obywateli przez władze.
  31. Anonymous Member

A tak samemu cos zrobic to juz nie łaska?
  32. My już podjeliśmy pewne działania w tym temacie czas aby inni też sie wlaczyli. to jest praca zespołowa
  33. Jess_Rabbit Member

taaa...tylko wiecie. rozmawialam z przedstawicielem Demokracji Bezpośredniej i im chodzilo z tym referendum o to czy rzad w ogole je zorganizuje nie o rozwydrzone bachory w szkołach ktorym przyda sie odrobina dyscypliny. Kolezanka poslala corke do szkoly ma 6 lat. byla nie do wytrzymania...po tych dwoch czy trzech miesiacach dziecko nie do poznania ;] ja popieram zeby maluchy szly do szkol wczesniej, dzieci dojrzewaja szybciej. powinnismy bojkotowac to ze rzad nie chcial referendum co jest pogwałceniem demokracji
  34. Posłuchaj ja też nie mam nic przeciwko edukacji w tym wieku o ile dziecko ma właściwe warunki ale wiedz że między dzieckiem sześć lat a siedem jest duża przepaść to potwierdzają psychologowie. Fakt niektóre dzieci w wieku sześć lat są bardzo zdolne ale to jest mniejszość. Edukacja na tym poziomie powinna być na zasadzie dobrowolności a nie prawnego obowiazku i tu właśnie o to chodzi by rodzice decydowali a nie rząd. trzeba również wziąć pod uwagę również odległość do najbliższej szkoły w niektórych miejscach to jest nawet ponad 10 km znam takie przypadki jak na sześciolatka to jest dodatkowy stres do tego dochodzą różne pory roku. przeczytaj sobie artykuł z postu #24 i komentarze rodziców pod nim
  35. kremix Member

Zgadzam się z Eugeniuszem.
    Istnieją jednostki ludzkie rozwijające zdolności poznawcze wolniej lub szybciej.
    Moim zdaniem prawdziwym godzeniem w naszą możliwość wyboru, jest zmuszenie wszystkich maluczkich do wpadnięcia w wir edukacji narodowej.
    Do tej pory nie było najmniejszych przeszkód w wypuszczeniu nieco wcześniej swojego dziecka do podstawówki..
    Prawdę mówiąc nie rozumiem jaki interes mają osoby usiłujące przekonać mnie do swojej racji.

"Im wcześniej tym lepiej." → na oderwanie od piersi nigdy nie jest za wcześnie ;* → na rozpoczęcie wydatków związanych z niebotycznie drogimi podręcznikami też nie...

"Wydziwiasz! Twoje dziecko sobie poradzi" → no kurde nie wątpię. Wcześniejsze wyjście z domu też pewnie nie zrobi na nim większego wrażenia, prawda? Zapewnisz mnie o tym? NIE! Bo każde dziecko jest INNE!

Pogratulować metod wychowawczych. Ten przypadek nie musi przesądzać o tym, co jest dobre dla ogółu!
    Proszę bardzo - takie (i nie tylko) przypadki mogą być wysyłane wcześniej do szkoły.. (najlepiej prywatnej)

Zanim KTOKOLWIEK zacznie popierać pomysł wcześniejszego wypuszczenia dzieci do szkół, powinien zainteresować się trochę PSYCHOLOGIĄ ROZWOJOWĄ!!

Argumenty typu:
    JESTEM ZWOLENNICZKĄ TEGO POMYSŁU, BO CÓRKA ZNAJOMEJ.., nie przemawiają do mnie.
  36. Jess_Rabbit Member

moze inaczej. Testy psychologiczne aby określić które dzieci bezpiecznie dla swojej psychiki mogą iść do szkoły wcześniej. fakt nie kazda szkoła jest gotowa na przyjecie sześciolatków to dotyczy głównie małych miast lub gmin. tutaj jak zwykle zawalił sprawe resort edukacji jak i finanse panstwa.
    wzmianka o kolezance byla przykladem ze poslanie dziecka do szkoły w tym wieku może być pozytywnym bodzcem dla dziecka, nie byl to argument ;]

p/s karmic piersią powinno się pół roku nie dłużej, ponieważ przeciwciała zawarte w mleku matki chronią dziecko tylko przez 6 miesięcy ;] potem dzieciaczek wysysa puste kalorie bez zadnych wartościowych składników ;] --to dopiero był z dupy argument :D:D
  37. Anonymous Member

SZESCIOLATKI.png

Wstępny projekt raczej nie ulotki a plakatu. Zrobię ulotkę do rozdania na większą ilość tekstu, jak wpadnie mi jakiś pomysł do głowy.

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins