Customize

Sześciolatki

Discussion in 'Polska' started by Anonymous, Nov 7, 2013.

1. Anonymous Member

Jeśli to plakat to zdecydowanie warto bardziej rozwinąc argumentacje i podac w kilku punktach plus do tego jakas wymowny element graficzny.
  2. Witam widze że akcja nabiera już jakiegoś kształtu to mnie cieszy ale to nie jest temat o moich nastrojach a więc do rzeczy można wykorzystac do walki z tą ustawą pewien fortel prawny a mianowicie jest zapis że można dziecko cofnąć z powrotem do przedszkola link tu >>>>>

http://prawo.rp.pl/artykul/750570.html

o ile by tu się ktoś znał na prawie to prosiłbym o sprawdzenie czy odpowiednie zapisy w tym artykule mają jeszcze moc prawną jeżeli maja to trzeba rodziców poinformować też o takiej możliwości. można zrobić też drugą ulotke instrukcje dla rodziców na podstawie tego artykułu. prosił bym moderatora forum o zmiane nazwy tematu na #Op Maluch jeżeli autor tego tematu się zgodzi na to.
  3. Generalnie projekt ulotki mi się podoba można troche dopisać tak aby pomieścić cztery ulotki na formacie A4. zmienił bym tylko jedno wyraz protestuj zamienił bym na walcz o swoje należne prawa. (edit)
    Kolejna sprawa dystrybucja ulotek czyli gdzie
    Żłobki Przedszkola Przychodnie lekarskie dla dzieci Sklepy z zabawkami Wszelkiego rodzaju lunaparki czyli publiczne miejsca do zabaw. ogólnie tam gdzie można spotkać rodziców wraz z dziećmi. oczywiście pytamy się przed położeniem i rozdawaniem tych ulotek kierowników tych obiektów myśle że nie będą robić przeszkód. można wykorzystac też różne tablice ogłoszeń ale w niektórych przypadkach jest również wymagana zgoda administratora takiej tablicy. ulotki można również wrzucać na swoje profile na portalach społecznościowych.
  4. Jess_Rabbit Member

jak już to:

Rodzicu!

Czy uważasz, że polskie szkoły są gotowe na przyjęcie Twojego dziecka?
    Przeprowadzone kontrole wykazały znaczące uchybienia zarówno w wyposażeniu szkół jak i kompetencji nauczycieli.
    Sześciolatki wymagają odpowiedniej opieki i warunków do rozwoju,których szkoły nie potrafią spełnić
    Zastanów się!
    Twoje dziecko powinno się czuć bezpieczne pod każdym względem!
    Nie pozwól by Rząd decydował o tym, co jest najlepsze dla TWOJEGO dziecka.
    Protestuj!

rodzice są wyczuleni na punkcie personalnego odbierania ich zdania oraz dobra swoich pociech.
    Personalna forma "Twoje dziecko, nie pozwol by rząd o nim decydował" z punktu widzenia rodzica bedzie lepiej odebrane ;]
  5. Jess_Rabbit Member

a takw ogole: same protesty nic nie dadzą, trzeba wystosować list otwarty do sejmu w ktorym beda zawarte nowe propozycje odnosnie tej sprawy

np

-dobrowolne zapisanie 6latka do szkoły
    -testy psychologiczno-rozwojowe aby okreslić czy dziecko odnajdzie się w nowych obowiązkach
    -testy psychologiczne dla nauczycieli (słyszy sie o tym ze nauczycielki nie daja sobie rady z bądz co bądz jednak trudnymi dziecmi (6 lat to naprawde horror czasami nie do opanowania w sposob wlasciwy)
    -propozycja dot. dofinansowania najbiedniejszych szkół z UE, są programy unijne dla wyposazenia szkół. PRzeważnie kupuje sie komputery lub inne zjadacze mózgu

moja propozycja odnosnie profilaktyki kręgosłupa: w tym wieku kregoslup dziecka jest najbardziej podatny na skrzywienia w wyniku zlej postawy siedzącej
    -zamiast krzesełek piłki typu fitness, które pomogą utrzymać dziecku dobra postawę a wymuszenie niejako utrzymania równowagi zapobiegnie skoliozie w przyszłości*
    oto przykład tego genialnego pomysłu: http://www.dziennikzachodni.pl/arty...czniowie-siedza-na-pilkach,id,t.html?cookie=1

* jezeli ktoś chce dokladnego wyjasnienia jak to działa zapraszam na fora fizjoterapii i rehabilitacji lub do rozmowy ze mną
  6. Anonymous Member

Nie no błagam przecież to żenujące... odrazu poleci do smieci, jakies lisciki mają kompletnie gdzies. Tu mogą coś pomóc naprawde moce naciski społeczne jeśli w ogóle coś pomoże... Jeśli już jakies działania to najlepiej takie które mają naprawde sens.
    Gdyż... Nimo demokracji panocku...
  7. Anonymous Member

8. Jess_Rabbit Member

hah...ale moze byc tak ze rzad nawet sie nie dowie o protestach ;] dlatego trzeba polaczyc nacisk opinii publicznej z odpowiednia formą prawną działania ;]

p/s teraz ulotka bardziej przemawia :)
  9. Anonymous Member

Jak ktoś chce to można edytować :) Ja nie wiem czy będę mógł bo jebany crack do Office nie działa :(
  10. Anonymous Member

Dalibyscie jakąs grafike do tej ulotki albo jako tło albo oddzielnie między tekst. Suchy tekst wygląda troche kiepsko...
  11. Anonymous Member

To weź sam zrób a nie tylko "zróbcie", "zorganizujcie", "walczcie". Masz wersje do edycji to wykorzystaj ją.
  12. Nad grafiką i tłem to później wpierw trzeba dopracować tekst tak aby to był jasny jednoznaczny zrozumiały przekaz dla każdego.
  13. Uważam, że ta propozycja nie jest pozbawiona sensu. List otwarty do MEN z publikacją jego treści na FB i gdzie się tylko da, jako w Anonymous Polska. List w formie e-maila powinien zawierać najlepiej pytania, jeśli nadejdzie odpowiedź to zostanie wówczas opublikowana na podobnych zasadach, jeśli nie to wówczas informacja o tym iż rządzący lekceważą społeczeństwo, wprowadzają przepisy szkodliwe dla państwa itp. itd. oczywiście podparte akcjami propagandowymi oraz innymi związanymi z komunikacją elektroniczną. Ulotki oraz akcje w formie rozdawania broszur mają nikły sens i zasięg, raczej nie przynoszą skutku.
    Sądzę, że należy zebrać maksymalnie dużo argumentów przemawiających do społeczeństwa i podpartych odpowiedziami MEN na nasze zapytanie. Pytania powinny być takie aby odpowiedź nie mogła być wymijająca.
    Przykładowo:
    -jaki jest cel wprowadzenia nauki sześciolatków? Jakie będą korzyści z tego?
    -dlaczego wobec rozpoczęcia nauki o rok wcześniej nie ulegną zmianie programy nauczania klas późniejszych (7,8,9 latków)? Czy MEN ocenia, że obecnie rodzą się głupsze dzieci wymagające o rok dłuższej nauki?
    Lub pytania w podobnej formie - oczywiście nie za dużo aby nie nastąpiło zamglenie tematu wiodącego.
    Taka forma pytań w liście otwartym powinna wymusić konkretne odpowiedzi, w oparciu o nie można rozpocząć akcje propagandowe. Oczywiście wszystko powinno być odpowiednio nagłośniane.
  14. Jess_Rabbit Member

musimy tez pomyslec o propozycjach zmian. nie mozna po prostu sobie pokrzyczec "nie i chuj!" takie protesty naprawde nic nie dają. Musi byc rozsadna alternatywa.
    i tu pojawia sie kwestia tego że...nie jestesmy kompetentni w takich tematach. nasza rola sprowadza sie do ukazania problemu natomiast anoni nigdy nie dali ROZWIĄZANIA. Takie bezproduktywne działania nie sa nikomu potrzebne

co proponuję?

na początek sonda społeczna co tak naprawde mysla o tym obywatele
    potem przydałaby sie opinia samych nauczycieli
    mozna tez szukac osob ktore nie sa zadowolone ze szkol do ktorych chodza ich szesciolatki

niech to ma jakies rece i nogi..
  15. Propozycja?
    Bardzo konserwatywna. Jeśli dziecko 6-letnie ma iść do szkoły w celu jego przysposobienia do życia w grupie a nie jedynie w ramach rodziny to sądzę, że jest już od dawna sprawdzona opcja, przedszkole lub jeśli dziecko nie uczęszcza do przedszkola to tzw. zerówka.
    Dalsze reformy edukacji to moim zdaniem 8-letnia podstawówka a potem 2 lub 3 letnia zawodówka lub 4 albo 5 letnia szkoła średnia
    -4 lata licea ogólnokształcące oraz zawodowe
    -5 letnie technika
    Ktoś pewnie zauważy, że to powrót do dawnego systemu nauczania... tak, sprawdzonego, może nie idealnego ale produkującego ludzi którzy mają szansę na pracę w ramach własnych możliwości intelektualnych oraz finansowych. A nie tworzenie fikcyjnych wyższych uczelni o poziomie niższym niż dawne technikum i ocenie najlepszych polskich uczelni wyższych gorszej niż większość tego typu szkół w krajach tzw, Trzeciego Świata.
    Przypomnę, że reforma dziesięciolatki wprowadzana przez ekipę Gierka nie sprawdziła się i w latach osiemdziesiątych wrócono do klasycznego typu wyżej opisanego.
    Może czas na to aby nie robić eksperymentów na dzieciach ale korzystać z doświadczenia a reformy wdrażać w celu poprawy poziomu nauczania a nie w celu zapewnienia satysfakcji ministra oraz kilku urzędników w dodatku znających się na edukacji jak świnia na telewizji.
  16. Anonymous Member

Też uważam, że to dobry pomysł z tym listem otwartym. Oczywiście dodatkowo poinformować o tym media.

Ad.1 Jak masz zamiar to zrobić? Sondy na FB, na jakiś forach dla rodziców, czy może postawimy na klasyczne sondy uliczne?
    Ad.2 Świetny pomysł.
    Ad.3 Tak samo, opinia rodziców i nauczycieli przeważy w ocenie rodziców, którzy się zastanawiają.

Można też zmontować filmik i wstawić go np. na YouTube.

Więc tak, zbieramy opinie nauczycieli, pedagogów, rodziców itp. , składamy to w całość i powstaje list otwarty.

Oprócz tego możnaby zrobić filmik, ale do tego potrzebna jest zgoda na nagrywanie(mam już koncepcję takiego filmiku, napiszę za jakiś czas jak to ma wyglądać).

Chętni do tworzenia listu otwartego?
  17. Jess_Rabbit Member

wpadłam na pomysł aby z sondą uliczną zwrócic się do..."matura to bzdura" ;] maja doswiadczenie,sprzet,ogladalnosc wystarczy inteligentnie przemowic aby sie ekipa zgodzila.
  18. Anonymous Member

Wyczuwam profit... keep going...

Gdyby sie udało paru anonów w maskach mogło by sie z taką ekipą jotuberską zabrać i przy okazji zorganizować mały event.
  19. Popieram pomysł z napisaniem listu otwartego i dolaczam się również do jego tworzenia. świetny pomysł.W jednym z pytań powinno być.
    Czy ministerstwo edukacji narodowej przed wprowadzeniem ustawy konsultowało sie z władzami samorządowymi lub organizacjami reprezentujących rodziców w tej sprawie jeżeli tak to z kim i jakim skutkiem. również należałoby poruszyć kwestie czy w każdej szkole będzie odpowiednio przygotowana opieka psychologiczna oraz wsparcie dla rodziców
  20. Jess_Rabbit Member

a znajdziesz kogos kto ma na to czas srodki i ekipe? oraz pewną prezencję, wymowę i odwage?
    na MMM dawałam dwa wywiady i nogi mi sie trzesly to nie jest takie proste
  21. Zredagowałem próbny list i wklejam go w celu konsultacji i dalszego jego opracowania jako pismo docelowe skierowane do MEN:
    Proszę o uwagi i sugestie co jeszcze w nim ująć a co usunąć. Wszelkie wnioski i uwagi będą mile widziane. Jak dopracujemy wersje końcową to zostanie on wysłany (uzgodnimy wówczas w jaki sposób).
  22. Anonymous Member

To co sie na tym MMM odpierdalalo ze nawet wywiady były? Nikt nic nie opowiadał jak to wszystko wyszło (lub nie wyszło).
    Co do pomysłu z 'matura to bzdura' i ogolnie z wywiadami to faktycznie trzeba miec jakiegos social skilla ale własnie dlatego angaż jotubera był by nie głupim pomysłem.
    Ja nie popieram bo to nie ma sensu. Poprostu jest wręcz tragicznie nieefektywne. W każdym razie doceniam, że jednak cos robicie.
  23. Anonymous Member

anon-onan dzięki za list. Zaraz przeczytam i podam propozycje jego modyfikacji.

Jutro biorę dyktafon, kasety i idę nagrywać ludzi "w branży" co sądzą o tej sprawie. Z tego zmontuję filmik na YouTube.
    To ma sens. Jeśli odpowiedzą na ten list(jakkolwiek) to mamy punkt zaczepienia. Jak nie odpowiedzą to mamy argument że władza ma w dupie ludzi. Zresztą lepsze to niż siedzenie i nic nie robienie, nieprawdaż?

Dla twojej wiadomości, moim zdaniem wyszło, mówili o tym w TV i radiu, w Wawie zebrało się ~200 osób.
  24. oczywiście zgadzam się z tobą. trzeba sobie zdać sprawe z tego że władza postawiła społeczeństwo w obliczu faktu dokonanego niejako pod ścianą i my jako obywatele mamy naturalne prawo by zażądać odpowiednich wyjaśnień w tej sprawie.
  25. Dodał bym jeszcze pytanie odnośnie transportu sześciolatkow do szkoły z terenów wiejskich oddalonych znacznie od szkoły. Pytanie by brzmiało.
    Czy ministerstwo opracowało odpowiednie procedury transportu dzieci z terenów wiejskich znacznie oddalonych od szkół jeżeli tak to jakie chodzi o odpowiednie wyposażenie autobusów w klimatyzacje ważne w okresie zimowym oraz czy jest odpowiednio przeszkolony personel nadzorujący transport.
  26. Najnowsze informacje Pis złożył wniosek o referendum w sprawie sześciolatkow

http://naszdziennik.pl/polska/60020...ml?utm_source=akwisniewski&utm_medium=twitter

Aktualizacja postu 20.11.2013.
    Mamy nową panią minister edukacji narodowej została nią Joanna Kluzik Rostkowska z PO ta osoba wcześniej nic nie miala wspólnego z edukacją. Przeleciała już nie jedną partie polityczną jako ciekawostka w 2011 roku wypowiadała się przeciw reformie edukacji sześciolatków teraz mówi że nie ma odwrotu od niej. typowa annezja polityczna.
  27. http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105...ra_edukacji_narodowej__nie_ma_odwrotu_od.html

Czy ktoś tu się jeszcze interesuje tym tematem ? jako nową informacje to podaje że reforma edukacji jest również niezgodna z kodeksem rodzinnym a mianowicie wymóg prawny opieki nad dzieckiem do 7 lat spoczywa tylko na rodzicach to znaczy że nie może takie dziecko iść i wracać samo ze szkoły. są przewidziane sankcje karne dla rodziców którzy sie do tego przepisu nie zastosują.
  28. Jest to pytanie retoryczne na które znam odpowiedź, tak samo transport będzie rozwiązany jak klasy 2, 3 itp...itd.

Bardzo dobra sugestia. Rzeczywiście, sześciolatki by wymagały opieki do czasu dodarcia do szkoły. Pracujący rodzice mogą mieć z tym kłopot. Przedszkola funkcjonują w ramach godzin płynnych, nie ma jednoznacznych godzin rozpoczęcia opieki przedszkolnej, szkoła wymaga już przybycia o konkretnej godzinie oraz zakończenia zajęć o konkretnej godzinie. Jeśli chodzi o zakończenie zajęć to nie wiem czy aktualnie w szkołach funkcjonuje coś takiego jak świetlice szkolne, gdzie dzieci mogą przebywać i bawić się po zakończeniu zajęć? Kiedyś coś takiego funkcjonowało, nie wiem jak to wyglada teraz i czy jest powszechne w szkołach.
  29. kremix Member

Kurczę.. Szkoda, że pominąłem informację o osobistym odbieraniu dzieci przy wyrabianiu ulotek.
    Rozniosłem ich całą masę (tak mi się wydaje, biorąc pod uwagę mój brak wprawy), i muszę przyznać, że działanie w pojedynkę jest UCIĄŻLIWE!
    Ale nie możemy ot tak przestać! Skoro już zaczęliśmy, nie ma dezercji → PRAWDA!?
  30. Ok bro :) nie ukrywam że się troche pospieszyłes wpierw by zacząć cokolwiek robić to trzeba zebrać wszystkie możliwe informacje i na ich podstawie opracować końcowa strategie. warto jeszcze w tym temacie wspomnieć o fakcie przeznaczenia mniej finansów na edukację sześciolatków w 2014 >>>>>>>>>>
    http://www.rp.pl/artykul/19,1060610-Mniej-pieniedzy-dla-szesciolatkow.html

a jeszcze raport NIKu nie stawia reformy edukacji w dobrym świetle oczywiście jest on ukrywany przed społeczeństwem.
  31. Anonymous Member

Mam pomysł świetny.
    Ktoś kto ogarnia HTML i PHP może zrobić stronę internetową a której będą wszystkie informacje.
    Po co? Ano, na to forum zagląda garstka osób, lepiej by było, gdyby trochę naszą inicjatywę rozpropagować, by np. rodzice się wypowiedzieli, i żeby ich zdanie użyć jako argumentacji. Ja niestety HTML w większym stopniu nie ogarniam, ktoś mógłby?
  32. Anonymous Member

Eugeniusz tą stronę prowadził za czasów starej ekipy grow33r ale nie wiem co z nim się dzieje. Co prawda ktoś przyznawał się do tej strony ale nic na niej nie jest zamieszczane.
  33. No właśnie bo Anonimowy w 27 poscie tematu "Tak dawno temu" pisze o swoich akcjach i wymienia te strone może ma uprawnienia admina.
  34. Renkinjutsu Member

Mam pytanie. Czy coś w sprawie listu otwartego zostało zrobione? Bo jeżeli nie ma żadnych więcej uwag to może trzeba go wysłać? Skoro już pojawiają się w mediach wiadomości, że "nie ma odwrotu" to nie stójmy i nie czekajmy.
  35. Dobra podejmuje decyzję tylko za siebie w tej wersji akceptuje treść listu. czekamy za akceptacja innych o ile nie będzie żadnych zastrzeżeń i poprawek to proponuje wysłać ten list 30 listopada przez ten czas można ewentualnie dopracować treść.
  36. As♠ Member

Jestem jak najbardziej za. Treść listu też mi odpowiada, może do tego czasu wypłyną kolejne tematy, o które wypada podpytać.
  37. adresy do wysyłki listu.
    Ministerstwo Edukacji Narodowej.

e-mail:

informacja@men.gov.pl

e-mail:

szesciolatek@men.gov.pl

Proponuje również wysłać list do Kancelari Prezesa Rady Ministrów.

Centrum informacyjne rządu.
    cirpres@kprm.gov.pl

Sekretariat Prezesa Rady Ministrów.
    sprm@kprm.gov.pl

oczywiście upubliczniamy również treść listu na wszelkich portalach społecznościowych strony profile itd.
  38. As♠ Member

A co powiecie na przesłanie tego też do mediów? Dzięki temu, dowiedzieliby się o tym również ludzie, którzy nie korzystają z internetu tak często, czyli w większości właśnie rodzice, najbardziej zainteresowani w tym ludzie.

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins