Customize

Sześciolatki

Discussion in 'Polska' started by Anonymous, Nov 7, 2013.

1. Anon Xer Member

czyli teraz list jest wysyłany do Ministerki a wcześniej był do MEN bez odpowiedzi prócz automatu, tu myślę że będzie tak samo. Walczcie jak widzicie potrzebę.
  2. kremix Member

Owszem. Dobra robota, ale nie mojego autorstwa.

Popieram.
    Nie możemy zostawić roboty tak rozgrzebanej! Mogłoby to tylko dać satysfakcję tym, którzy od początku spisywali #OpMaluch na straty..
    Po zakończeniu wyjazdowego tygodnia zabieram się za wysyłanie listu do kolejnych (mam nadzieję bardziej wpływowych) medialnych puntów zaczepienia.
    Na dniach uaktualnię ulotkę i biorę się za roznoszenie jej nowego wydania.

Co myślicie o zamieszczaniu treści listu otwartego w formie plakatów?

Niech duch walki nie ucieka z ust Waszych!
  3. Popieram lecimy z tym tematem dalej.
  4. moglbym krzyknac "zadam satysfakcji" ale jestem cierpliwy. mozecie sie szamotac ile chcecie ale koniec koncow opmaluch szlag trafi.
  5. zreszta sam na siebie popatrz, czlowieku, wysylanie listu otwartego nazywasz walka.
  6. Anonymous Member

TO.
    Albo postnąć liste z mailami gdzie zaznaczone będzie na które już został list wysłany inaczej wyjdzie mail strom i nikt spamu nie będzie czytał (pewnie i tak nie przeczytają ale zawsze jest jakas szansa większa).
  7. Posłuchaj ja już wysłałem na wszystkie z Pastebin link wyżej dodatkowo do wszystkich z Pisu mając nadzieje że ich wniosek o referendum to prawda ale nawet od nich nie ma żadnej odpowiedzi pierdola wszystko widocznie ich wniosek o referendum to pewnie sciema która ma tylko na celu werbować kolejne lemingi przy kolejnych wyborach. Tu trzeba podjąć kolejny krok a mianowicie przygotowywać sie do długoterminowych protestów w warszawie i zrobić to samo co Martin Luter King w waszyngtonie. trzeba zastosować te sama metodę. W tym kierunku już poczyniłem pewne działania.
  8. Anonymous Member

Tak było.
    Czyli sprawa listu otwartego narazie z naszaj strony załatwiona.
  9. Myśle że tak i trzeba przejść do dalszych zdecydowanych kroków o których pisałem wyżej. Teraz z uwagi na nadchodzące święta i nowy rok niewiele można zrobić (cholernie nie sprzyjający czas) Z początkiem nowego roku trzeba to zorganizować a do tego czasu sie dobrze przygotować.
  10. Anon Xer Member

Dam wam dobrą Rade!! Zacznijcie Montować FIlmy, Tworzyć Plakaty Grafiki itp i puszczajcie je w siec można nawet i od razu.
    Zoorganizuje Jakiś OpTroll a ten temat do rządzących i można ingerować do innych instytucji
  11. Anonymous Member

Pracuje nad projektem ulotki.
    Na razie trzeba pomyśleć nad jakąś koordynacją, może wspólny dzień rozklejania ulotek? Czemu wspólny? Bo jak są Anoni z całej Polski to w jeden dzień w całej Polsce pojawią się te ulotki.
    AnonXer o jakich innych instytucjach mówisz?
  12. Dzięki za rady Anon Xer które są naprawde bezcenne i wartościowe. Więc potrzebujemy grafików speców od montowania filmów itp itd Kto chętny ?
  13. Anon Xer Member

Ministerstwo Nauki i Oświaty, Senat Kancelarie Premiera i Prezydenta Partie Polityczne Senatorów Tutaj chodzi o jak najbardziej rozgłośnie nie tej sprawy media też mogą być brane pod uwagę i Osobistości w PL (tutaj możemy mieć szanse na to że ktoś się przyłączy do nas). Film powinien otworzyć ludziom oczy, czyli przemówienie wiadoma sprawa, kolejny punkt pokazanie negatywów i wypowiedzi polityków czyli tuska, delegacji stowarzyszenia, rodziców nauczycieli. Film nie powinien być dłuższy niż 10 minut.
    Op troll nie jest trudny do zorganizowania a OpPaperStrom Zostawił bym miesiąc przed Manifą.
  14. Anonymous Member

Na film mam pomysł, ale potrzebuję wielu nagrań, by go zrealizować.
  15. Ok kolego jak możesz to zmontuj coś czasu jeszcze troche mamy. Dziekuje Ci za pomoc.
  16. Minęło 14 dni od wysłania zapytania dotyczącego obniżeniu obowiązku szkolnego do lat 6. Odpowiedzi nie otrzymałem co już tutaj niektórzy przepowiedzieli niczym prorocy ;-)
    Między innymi pytanie było wysłane na adresy
    formacja@men.gov.pl
    szesciolatek@men.gov.pl
    biuro.prasowe@men.gov.pl
    których przynajmniej adres szesciolatek@men.gov.pl jest związany ze strona stworzona i finansowaną z pieniędzy MEN w celu informowania społeczeństwa oraz odpowiadania na pytania zwiazane z tą "reformą".
    Adres pocztowy jest ze strony:
    http://www.6latki.men.gov.pl/index.php/kontakt
    Co dalej?
    Moim zdaniem powinniśmy się zająć zbieraniem informacji na temat nadużyć związanych z tą "reformą".
    Po uzbieraniu takich danych sporządzić list zgłaszający do Najwyższej Izby Kontroli podejrzenie o naruszenie prawa.

-Pierwszym nadużyciem jest stworzenie strony:
    http://www.6latki.men.gov.pl/
    której zadaniem jest informowanie i udzielanie odpowiedzi na zadawane pytania. Z którego to zadania nie wywiązuje się a strona i obsługa jej jest opłacana ze środków publicznych. W dodatku na stronie tej są fałszywe informacje.

-Konsultanci, eksperci są też opłacani przez instytucje rządowe, w dodatku przynajmniej eden z ekspertów należy do grona autorów podręcznika dla sześciolatków. Z nieoficjalnych danych też wiem, że firmy zajmujące się wdrażaniem reformy w życie maja w swoim składzie osoby które opiniowały reformę. To tak jakby diler samochodowy miał wydać opinie o sprzedawanym przez siebie samochodzie :D

Na razie mam mało czasu, szukam i chcę namówić innych użytkowników do poszukiwań tego typu informacji.
    Nie działajmy rutynowo, ulotki, demonstracje, ingerowanie w strony nie zawsze jest dobrym sposobem działania. Musimy sobie zdawać sprawę, że ponad milion podpisów zostało zlekceważonych więc kilkadziesiąt osób z Anonymous tym bardziej będzie lekceważone.
    Czas dostosowywać podejmowane środki działania do okoliczności oraz możliwości, zobaczymy co uda nam się zebrać i jak wykorzystać w celu uzyskania określonego skutku.
    Poniżej wklejam listę mediów do których wysłałem powiadomienie o liście otwartym w dniu 27 listopada 2013 roku (ponieważ nie zapominamy):
    Lista ta jest też oczywiście dostępna na stronie:
    http://pastebin.com/ZZQZ1GLh
  17. @anon-onan
    Posłuchaj i tak przez najbliższe dwa tygodnie nic nie zrobimy (święta sylwester) ale myśle że bez Manify nic sie nie da załatwić. Wysyłanie informacji na różne portale nie zaszkodzi ale najwyżej opublikują list i na tym sie skończy. Wiem jedno że na wydarzeniu mamy już ponad 400 osób których nie możemy zawiesc.
  18. Anonymous Member

Jeśli chcecie organizować manifestacje to odrazu mówie, że zakładnanie eventu na fejsgównie jest w tej sytuacji absolutnie niwystarczające.
  19. swietnie sa uz listy otwarte jestesmy coraz blizej posypania sie operacji tak jak to dzialo sie ze wszystkimi innymi
  20. Wiem o tym ale na razie szajzbuk jest najlepszym kanałem informacyjnym
  21. Anonymous Member

Ale ograniczając organizowanie czegokolwiek tylko do FB odrazu skazuje to na fail.
    Zaangażowanie w naszą akcje środowisk które są również przeciw ustawie to protip.
  22. Uwaga komunikat dla wszystkich mam zablokowane konto pocztowe na onecie. Nie moge sie zalogowac. Myśle że jest to związane z tematem który tu omawiany. Walczymy dalej
  23. walczymy dalej. wyciagac karteczki i pisac listy otwarte (tylko ma byc wg. wzoru na list formalny bo lapy poprzetracam). potem kwejk. nastepnie narzekanie ze nikt nic nie robi. potem czekanie az ktos cos zrobi. dalej to sie zobaczy jak sie rozwinie sytuacja bo w sumie cholera wie jak daleko sprawy moga zajsc (najbardziej hardkorowy scenariusz zaklada, ze napisza o tym w fakcie zaraz pod rubryczka z komiksami)
  24. Uwaga komunikat nawiązalismy współprace z przedstawicielem
    Stowarzyszenia Rzecznik Praw
    Rodziców we Wrocławiu
  25. Anon Xer Member

To dlaczego sie ukrywasz pod kremix? Na FB podałeś swoje dane tu nie coś mi tu nie gra.
    Uznania i tak u mnie nie masz. Szukasz kolegów do wywiadów ??

Barwo Liczę że efekt będzie na pewno pozytywny :)
  26. Uwaga w dniu 4 stycznia jest planowana pikieta przed sejmem w warszawie czy jest ktoś chętny z warszawy. pisać na priv. Dość mam pierdolenia w komentarzach odnośnie nieudanych akcji.
  27. anon_white Member

Ok... Zapoznałem się z tematem w pełni i planuję pomóc jako kolejny, który "nie siedzi tylko na dupie i coś robi"... Gratuluję pomysłu. Przede mną jeszcze zapoznanie się z materiałami dodatkowymi jakie zostały tu ujęte. :)
  28. Aktualnie nie widzę szansy na powodzenie akcji w postaci pikiety czy innego zebrania ludzi. Należy poczekać, przypuszczam, że wcześniej czy później coś się wydarzy w jakiejś szkole (pedofil, dotkliwe pobicie, gwałt koleżanki z klasy) co przy odpowiednim nastawieniu emocjonalnym ludzi wobec informacji krzywdzenia dzieci w szkloe jest lepsza szansa na rozwinięcie akcji propagandowej mogącej odnieść pozytywny skutek. Na razie króluje taki marazm, że szkoda wysiłku.
  29. Uwaga oficjalnie wspieramy już Stowarzyszenie Rzecznika Praw Rodziców prosze wszelkie inne działania w sprawie sześciolatków zamieszczać w tym temacie byśmy nie szukali postów po całym forum. W organizacji manifestacji i prowadzeniu wydarzenia

https://m.facebook.com/events/689988511032258?

Pomaga nam Pani Justyna Socha aktywistka z Poznania.

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins