Customize

Tak dawno temu...

Discussion in 'Polska' started by Anonymous, Nov 17, 2013.

1. Anonymous Member

Właśnie przypomniałem sobie kilka artykułów o tym jak próbowaliśmy ratować Bonieckiego,przypomniałem sobie artykuł z newsweeka w sprawie acta.
    Szukam więc informacji co zrobiliśmy przez ten rok i co widzę? 05.11.2013 - Marsz miliona masek...
    Czyli co przez cały rok opierdalaliśmy się aby zorganizować jeden marsz... Ja pierdole...
    WWP przestałem regularnie śledzić jakoś po ACTA,jestem tu prawie od początku pamiętam niemalże każde wydarzenie. Wiem co dzieje się no TORze mam dostęp do niektórych for czy to Polskich czy zagranicznych. Jedynie tam sie coś od czasu do czasu ciekawego pojawi. Tu na WWP zorganizowaliśmy wcześniej już wymienioną akcję z Bonieckim także tu na forum dyskutowaliśmy o ACTA,wszystko w jednym miejscu.
    Svobodny mnie za to opierdoli ale cóż,jeśli chcemy nawet tu organizować coś mniej legalnego,wystarczy wkleić link z instrukcją na pastebin i tyle,myślicie że służby nadal sie interesują tym forum ? Może robili to przez jakieś 3 miesiące po ostatniej udanej akcji. Pełno tu dyskusji nic nie wnoszących do spraw ważnych.
    Dziś przeglądając dział Polska na WWP widzimy co następuje:
    • Powiedz nie dla leczenia w Chinach i grupy lightofhope/lifasaver - Co nas interesuje to gdzie ktoś chce się leczyć? Nie jesteście w stanie zrobić czegokolwiek z naiwnością ludzką bo w takich chwilach ludzie próbują wszystkiego.
    • Cześć- Czyli temat o tym jak zostać pro elo kozakiem w internecie,takie tematy są zbędne - na chuj odpowiadacie jakiemuś 14latkowi?
    Jest pewnie jeszcze kilka głupich tematów ale nie mam zamiaru tego czytać.
    W tematach w których ktoś chce coś zrobić pozwalacie sobie na odbieganie od tematu i lulz... Tego też nie jestem w stanie pojąć,chcecie zmieniać świat czy żartować i krytykować to co się aktualnie dzieje ?
    ZANIM KTOŚ MI POWIE ŻE ANONYMOUS ZAWSZE ROBIŁO SOBIE ŻARTY ETC. ROBILIŚMY TAK NA CHANACH,GDZIE KAŻDY MÓGŁ NAPISAĆ W PEŁNI ANONIMOWO TU NALEŻAŁOBY ZACHOWAĆ TROCHĘ POWAGI I SKUPIĆ SIĘ NA POWAŻNYCH I KONKRETNYCH DZIAŁANIACH
    Przemyślcie sobie moje słowa bo jako oldfag mam coraz mniejszą ochotę na zbawienie świata,wszędzie pełno nic nie wnoszących treści które można by ominąć i skupić się na danej akcji.
    Jako że na dwa tygodnie wyjeżdżam mam nadzieję że odrobinę to forum się zmieni,chociaż troche....
    Temat aż tak poruszający, ze godny dyskusji?
  2. Anonymous Member

nie jest godny uwagi,zastanawia mnie tylko po co aż tyle odpowiedzi pojawiło się w tamtym temacie.
  3. Svobodny Moderator

Udam, że tego nie widziałem (ale wiadomo jak sprawy w tej kwestii tutaj wyglądają) bo cała reszta postu jest conajmniej warta przemyślenia i polecam to wszystkim zrobic. Komentarz jest chyba zbędny.
  4. Anonymous Member

Autorze tematu

Marsz NIE BYŁ organizowany na tym forum. Marsz był organizowany przez ludzi z Anonymous In Poland. Tutaj tylko poleciała informacja i może kilka osób się zaangażowało ale właściwa organizacja była gdzie indziej.

A co mielibyśmy robić? Wrzucać obrazki Anonymous na stronę premiera? Robić kolejne DDoS bez sensu? Pewnie znalazłaby się grupka ludzi, którzy za takim przyzwoleniem zrobiłaby coś konkretnego ale to mały odsetek. Przeciwnie, mielibyśmy napływ masy gimbów, którzy nie wiedzą nawet jak odpalić Slowloris.
    Poza tym można kulturalnie na PW zebrać ekipę na taką akcję i przenieść się na inny kanał komunkacji poza WWP. Poza tym wielcy hakerzy którzy chcą organizować takie akcje nie wiedzą że po tym co zamieszczają na forum, po nickach można ich wystalkować w pół godziny. Tylko informuję.

Bo nas to bawi? Bo fajnie jest się ponabijać z kolejnego wielkiego hakera z gimnazjum? Zwłaszcza że koleś nie zna podstaw działania komputera a chce się bawić we włamywanie na strony.

Nie zmieni się. To forum jest (dla mnie przynajmniej) jak dla niektórych Facebook. Muszę tu zajrzeć, podyskutować, ponabijać się z debili, dowiedzieć się czegoś nowego. I to jest zajebiste.

5. Anonymous Member

PS Autorze tematu, wiem kim kurwa jesteś :D
  6. Anonymous Member

[/QUOTE]
  7. Raczej był przejęty przez AIP śledziłem to wydarzenie od samego początku inicjatorem był ktoś inny nie aip.
  8. Anonymous Member

Marsz miliona masek był organizowany na całym świecie,AiP niejako zajęło się "promowaniem" wydarzenia w Polsce
  9. @nero 007
    Zgadza sie ale mi chodziło o pierwsze wydarzenie w polsce.
  10. Anonymous Member

This
  11. Anonymous Member

Bo nikomu się kurwa nie chce. Większość czeka aż ktoś coś zrobi. A że myślą tak wszyscy to nikt nic nie robi. Proste. Tutaj udziela się naprawdę może 7-8 osób(nie licząc osób lecących na Anonymously) i one mogłbyby coś zrobić. Mam w sumie kilka zajebistych pomysłów ale nie mogę ich tutaj przedstawić bo właśnie jest ten zakaz promowania nielegalu. Zresztą kilka na publiczne forum( a takim jest WWP) nie nadawałoby się.

[quota]
    JEDNAK EKIPA KTÓRA BYŁA CO NAJMNIEJ 2 LATA TEMU ZROBIŁA TO O CZYM BYŁO SŁYCHAĆ WIELOKROTNIE W MEDIACH,
    RAINBOW SIX,GEJ_FOLKS,NUMEREK,ANONIMOWY,ADRONIX,Slay Shellcode,GROW33R I CAŁA RESZTA... TĘSKNIĘ ;([/quote]

Jestem na tym forum tak gdzieś od stycznia 2012. I też się zastanawiam gdzie podziali się wszyscy ludzie. Wg.mnie najpewniej spierdolili stąd bo nic się tu nie działo. Ja pamiętam jeszcze Vinotha, anon-white'a i kilku innych.
  12. Może to nie jest tak do końca prawda zauważ że są polskie fora w necie praktycznie martwe od długiego czasu np anonsource.org tam sie w ogole nic nie dzieje w porównaniu z WWP. Co do dawnej ekipy to myśle że oni nadal są z nami tylko ludzi po pewnym czasie działania nie widząc efektów ogarnia bezradność i rozczarowanie wiem coś o tym.
  13. Anonymous Member

Jeśli chodzi o "nic nie robienie" i " brak ludzi" to po pierwsze należy zrozumiec, że ludzie chętni do pracy by sie znalezli ale nikt nie będzie pomagał w chujowych opach.
  14. To też prawda tylko że do każdego #opa jest inne podejście każdego anona każdy ma inne priorytety i cele a wystarczy troche chęci i motywacji na zasadzie ja tobie dziś pomoge w czymś jutro ty mi pomozesz i na takiej zasadzie można odnieść sukces czasami nie zgadzając się z sobą.
  15. Anonymous Member

To będziemy dalej tu prowadzic bezowocne dyskusje i przedstawiac swoje wizje czy zrobimy cos zeby bylo lepiej?
  16. Wiesz ja też jestem zdania by mniej mówić a więcej robić ale po pierwsze trzeba na tym forum w celu komunikacji lokalnej wprowadzić koordynatorów wiem przedtem to sie nie sprawdziło ale to musi w końcu zadziałać tak jak na zachodzie. po drugie polskie forum wwp jest mało znane powinniśmy je reklamować gdzie sie da przybędzie nam ludzi to będzie większe zaangażowanie w różne akcje. po trzecie jak masz jakąś propozycje akcji to sie chętnie przyłącze.
  17. Anonymous Member

To sie da załatwic tylko, że to zwyczajnie nie działało wiec co sie zmieniło lub zmieni iż uważasz, że jest sens to przywracac.
    To ma w sumie jakis sens tyle, że wiekszy efekt można uzyskac sensownymi działaniami wtedy ludzie zainteresowani sami sie znajdą. Działania to najlepsza reklama.
    To był nawet dobry pomysł...
  18. Posłuchaj zawsze jest sens będziemy kur.a tyle razy próbować aż wreszcie pomysł z koordynatorami zaskoczy. ja jakiś czas temu zgłosiłem swoją kandydature >>>>>>>
    https://whyweprotest.net/community/threads/koordynatorzy-epic.103227/page-9
    po mnie ktoś z gdańska czyli trzeba to wykorzystac dzień dziecka niestety sie kończy i trzeba wziąć sie solidnie do pracy. Sprawa irca dobry pomysł tylko że nie każdy ma stały dostęp do komputera. Najlepiej by było różne kluczowe sprawy omawiać na jakimś innym portalu (grupa tajna) lub stworzyć własny choć własny portal to raczej nie przejdzie bo jest ich dość sporo. A jeszcze raz wróce do sprawy koordynatorow wkrótce wyśle na wszystkie adresy z linku powyżej pytanie czy nadal podtrzymują chęć działania i czy są zainteresowani.
  19. Anonymous Member

Portal może powstać lecz nie mamy środków aby utrzymać serwer. Co do IRC'a ustalmy sieć,stwórzmy kanał,rozdajmy uprawnienia kilku osobom i zacznijmy wchodzić. Każdy kto włącza komputer nie zależnie od tego czy akurat pisze tu na forum czy siedzi na facebooku może włączyć IRC'a i co jakiś czas w wolnej chwili pogadać
  20. Środki? Jakie środki? Są przecież darmowe konta, co prawda przeważnie maja reklamy ale można na nich śmiało sadzać serwisy. Obecnie ilość miejsca oferowanego za darmo jest całkiem pokaźna, 1 GB miejsca staje się standardem. To samo dotyczy pojemności baz danych (często jest ich więcej niż jedna) i obsługa PHP. Oczywiście reklamy są jedynym minusem.
  21. Anonymous Member

Słomiany zapał z jakimis portalami bym sobie darował bo to nie ma sensu. Dwa dni pobędzie a potem sie znudzi, zacznijmy od prostych rzeczy i podstaw.

Jak narazie rozsądne pomysły to:
    -IRC
    -Koordynatorzy (choć tu mam wątpliwości czy cos sie zmieni od ostatniego razu)
  22. Właśnie przed chwilą wysłałem zapytanie do większości osób które kiedyś deklarowały się zostać koordynatorami zobacze jaki będzie odzew. to fakt by zacząć od małych rzeczy moja propozycja to włączyć się w temat sześciolatkow czasu mamy dużo. myśle że ten temat jest rozwojowy i da się akcje doprowadzić do końca zwłaszcza że zauważyłem pewne watpliwosci u nowej pani minister odnośnie przygotowania szkół.
  23. Anonymous Member

Portal mamy już zbudowany,stawialiśmy na bezpieczeństwo i dzięki temu nawet płatne serwery nie są w stanie nam dać tego co potrzeba. Potrzebny jest więc co najmniej VPS
  24. Jako że Was troche znam i zacznie sie gadanie że IRC to dobry pomysł a nikt nie poda konkretnego serwera ani kanału proponuję serwer na TORze można skonfigurować i na windowsie i na linuxie:
    Serwer:IRCD5ILF47WHABG4.onion/6667
    Kanał: #Poland

Instrukcja IRC + TOR

25. Anonymous Member

Jako, że też was troche znam proponuje do luźnych pogaduch podać jakis serwer w klarnacie dlatego, że 90% poprostu nie skonfiguruje klienta pod TOR tak jak to już nie raz było. Serwer IRC łatwo dostępny nawet bez klienta czyli przez przeglądarke.
  26. Anonimowy Member

Hej. To mój pierwszy post od ponad roku. Zmyłem się pewnie z tego samego powodu co inni, którzy byli tu od samego początku. Mianowicie miałem wrażenie, że im więcej użytkowników przychodziło na te forum tym więcej zależało im na samym rozgłosie niż na działaniu. Z tego co zauważyłem, w czasie gdy mnie nie było nie udało się tutaj przeprowadzić żadnej porządnej akcji.

Pamiętam swoją ostatnią akcję jaką tutaj przeprowadziłem, działałem sam i chyba była to jedna z lepszych akcji jakie udało się tutaj dokonać, a praktycznie prawie nikt o niej nie usłyszał. Chodzi mi o operację #FuckTheNazi. Udało się zdoxować założyciela strony nazistowskiej, przejąć 3 maile (2 organizacji i prywatny założyciela), gadu-gadu, 3 konta skype, konto google, youtube i 2 konta na nazistowskich forach. Na mailach można było znaleźć wiele ciekawych informacji np. o spotkaniach jakie miały miejsce w konkretnym czasie oraz wiele nazwisk i adresów. Dane zostały przekazane policji, ale chyba niezbyt się tym przejęła, bo nic nie zrobiła w tym kierunku. Dox został upubliczniony na FB https://pl-pl.facebook.com/pages/Anonymous-Polska/294189610593616 , co spowodowało jedynie, że "seby" wyczyścili skrzynki, pozmieniali hasła, a media nawet się o tym nie dowiedziały i milczały.

Przyznaje się, jestem haktywistą bardziej niż aktywistą, ale bardzo mi zależy, aby na tym forum chodziło bardziej o protesty w maskach na ulicach niż o hacking. Wracam właśnie z tą nadzieją i mam pewien plan jak tego dokonać, jak wrócić na stare "śmieci". Wkrótce go przedstawię, ale teraz muszę zmykać, ciao.
    • Like Like x 1
  27. To witamy ponownie Cie Anonimowy właśnie trzeba to forum wyzwolić z objęc defetyzmu. każdy pomysł sugestia teraz jest na wage złota a przede wszystkim chęć działania.
  28. Anonymous Member

Widze, że pojawił sie jeden z ostatnich anonów których sie spodziałem tu zobaczyc spowrotem... Witaj synu marnotrawny :)
  29. anon_free Member

Witam. Ostatnimi czasy nie zaglądam już tu tak często. Powód jest prosty - nie mam czasu, ciągle uploaduje na hostingi, siedze na shellu i wstawiam. A że dużo gierek i filmów wychodzi to roboty mam w cholere... Ale za to trochę grosza z tego mam :)
    Ale nie o tym ten post. Czasami napiszę coś z Anonymously, cieszę się, że tutaj znowu organizowane są jakieś akcje, ludzie dyskutują i nie wieje pustką. Niektórzy takimi akcjami przywracają mi wiarę w ludzi, że jest jeszcze ktoś kto widzi szansę dla tego pojebanego państwa którego synonimem jest absurd...
    Nawet najmniejsze akcje powoli zbliżają nas do celu. Dla mnie tym celem jest silna i dumna Polska z sensownymi ludźmi u władzy i prawdziwą demokracją. Dlatego sam staram się brać udział i się angażować. Niestety niektórzy odeszli bo widząc stagnację uznali, że dla tego forum nie ma już szans... Widać jest.
    Pozdrawiam wszystkich.
  30. Anonymous Member

lol'd

Dobra myśle, że już wystarczy snucia swoich wizji a skupmy sie na bierzących sprawach.
    Co z tym klarnetowym IRC'em? Potrzebny jest najlepiej taki przez który można wlazic przez TOR'a ewentualnie webchat. Ktoś ma jakies propozycje gdzie można sie ulokować? Sundace? 6irc?...
    Chyba, że ten który jest w przyklejonym i ewentualnie założyc nowy kanał bo ten stary juz zapewne przepadł tylko niewiem czy na AnonNet można włazic przez TOR'a.
  31. Anonymous Member

irc.anonplus.com /6667 możliwość połączenia przez TORa jak i standardowo przez web kanał #Poland
  32. SecretAnon Member

Witam wszystkich po bardzo długiej przerwie.
    Dawno tu nie zaglądałem ani nie pisałem nic i myślałem że tutaj się coś więcej dzieje. Jakież było moje zdziwienie gdy wchodzę, patrzę i stwierdzam że mało konkretnych tematów, sporo śmieci, brak akcji.

Ale fajnie że w końcu trafiłem na ten temat i widzę że to nie wina bierności ludzi czy wymarcia Polskiej gałęzi tylko...sam nie wiem czego. Braku zorganizowania? No może. Zresztą nieważne...

Tak więc nie wiem jak Wy ale ja mam trochę pomysłów i przede wszystkim chęć do działania. Mam nadzieję że podniesiemy to wszystko znowu na nogi.
    Nic tylko czekać jak dalej się to rozwinie ;)
  33. Anonymous Member

Pomyslalo 90% anonów...
    Zamiast czekac jak sie rozwinie fajnie by było troczke pomóc w rozwoju i pchnąc do przodu. Przymusu oczywiscie nie ma ale wiadomo jak to jest jak wszyscy "czekają"...

Dobra opy, to:
    Tutaj:
    Niech cos temat ruszy na przód.
  34. SecretAnon Member

Grunt to czytać ze zrozumieniem a nie zacytować jedno zdanie. Wystarczy przeczytać ostatni akapit. Zresztą nie zamierzam się kłócić.

Co do IRC - dobry pomysł, odciążyłoby to trochę forum i mniej by śmieci było. Fajnie jakby wypaliło
  35. ___

i tak nic nie zrobicie
  36. Anonimowy Member

Dobra, pora coś napisać, bo zapostowałem i znowu się zmyłem :)

Obecnie zajmuje się odnowieniem strony anonyops oraz mam w planach ożywić FB https://www.facebook.com/pages/Anonymous-Polska/294189610593616
    Chciałbym powtórzyć osiągnięcia z #OpACTA, aby tysiące ludzi zebrało się na ulicach i protestowało, ale tym razem chciałbym walczyć o coś ważnego.
    Przyznaję, że w sprawie ACTA byłem obojętny. Według mnie ta ustawa nic by nie zmieniła, a wręcz mogła by trochę pomóc, bo chodziło w niej o walkę z handlem towarami podrabianymi, a nie o piractwo jak to niektórzy sobie wymyślili. Niektórym ACTA pomyliła się z SOPA i PIPA (walka z piractwem) tylko dlatego, że wchodziły one w tym samym czasie na zachodzie. Jesteśmy chyba jedynym państwem, które tak tragicznie pomyliło się w sprawie tej ustawy. Nie miała ona nawet nic wspólnego z piractwem czy z wolnością słowa w internecie, co już całkiem wzięło się z dupy. Chodzi w niej o to by nie istniały takie marki jak abibasy, czy riboki. Jedyną poważniejszą wadą tej ustawy jest likwidacja tańszych odpowiedników drogich leków i właśnie dlatego inne państwa starały się z tym walczyć. Niestety naszym najmocniejszym argumentem było to, że ustawa ta jest napisana zbyt ogólnikowo. Może zaczniemy jeszcze walczyć z ustawą o legalizacji in vitro, bo nie napisali w niej nic o tym, że jak wejdzie w życie to zabiorą nam wszystkim komputery. Rozmawiałem na ten temat z prawnikami oraz osobami, które są w temacie i miały dokładnie to samo zdanie co ja.

Mogę teraz brzmieć jak hipokryta, bo sam pomagałem w tej akcji i dużo zdziałałem, ale gdy zaczynałem chodziło mi tylko o rozgłos, bo wtedy nikt praktycznie nie słyszał o Anonymous. I nagle zrobił się wokół tego wielki szum, ludzie to łyknęli i zaczęli rozmawiać o problemach w tym kraju, wychodzili na ulicę i protestowali. W końcu coś zaczęło się dziać z czego się bardzo ucieszyłem, ale później nie dało się już nad tym zapanować.

Dlatego zamiast walczyć z ustawami, które wchodzą w życie wolałbym walczyć z takimi, które w naszym życiu są już dobrych parę lat np. ZUS z którym mam ostatnio pełno problemów. Dlaczego musi być on dla nas obowiązkowy? Było już kilku śmiałków, którzy chcieli sami coś zdziałać, a może gdyby wyszło nas na ulicę tylu co na #OpACTA to naprawdę byśmy coś zdziałali.
  37. Anonymous Member

Nie wiem jak inni ale ja nie za bardzo wiem o co w tej ustawie chodzi więc jakbyś mógł przybliżyć i rozjaśnić trochę sytuację to byłbym wdzięczny. Sądząc po tych kochanych ustawach to każdego to prędzej czy później będzie dotyczyć więc jeszcze bardziej ciekaw jestem
  38. Anonymous Member

Robi sie cos w tym temacie tutaj czy znowu powspominalismy, wymienilismy sie swoimi planami&projekcajmi i na tym koniec?
  39. anonymous pytania retoryczne juz nikogo nie bawia

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins