Customize

Tematy o ACTA

Discussion in 'Polska' started by Anonymous, Jan 19, 2012.

 1. Anonymous Member

  Widac, ze nie potraficie sie niczym sensownym zajac i to ze jestescie banda gimbusow. Zajmujecie sie bonieckim i praktycznie nikogo to nie obchodzi zamiast zajac sie prawdziwym problemem jakim jest acta.
  Wielkie mi halo, ze bonieckiemu zakazali mowic. Jak acta wejdzie w zycie to dopiero zobaczycie co to jest brak prywatnosci i wolnosci slowa.
  Zastanowcie sie nad tym
 2. W takim razie nie nazywaj nas bandą gimbusów tylko zaproponuj co w tej sprawie możemy zrobić i wyjaśnij na czym polega problem.
 3. Anonymous Member

  Banda gimbusów odnosiła sie do tego, ze z moich obserwacji interesujecie sie tylko tym co jest glosne w mediach i robicie wszystko zeby o was bylo glosno zamiast zajac sie prawdziwymi problemami. Co do acta to kopiuje ze strony niebezpiecznik.pl:

  ACTA, czyli Anti-Counterfeiting Trade Agreement to międzynarodowe porozumienie w sprawie walki z naruszeniami tzw. własności intelektualnej. Tajne negocjacje nad zawartością tego dokumentu były prowadzone przez szereg krajów (USA, UE, Japonia, Szwajcaria) od 2007 roku. W 2010 tekst ACTA wyciekł do internetu, a 17 grudnia 2011 Rada Unii Europejskiej opublikowała krótką wzmiankę o autoryzacji podpisu ACTA na stronie 43 komunikatu prasowego na temat rolnictwa i rybołówstwa (to się nazywa steganografia!). Na wiosnę ACTA zostanie poddana głosowaniu w parlamencie EU.

  ACTA (podobnie jak i SOPA oraz PIPA) zawiera szereg potrzebnych regulacji (Niebezpiecznik jest przeciwny “piractwu”), ale niestety, implementowane przez polityków narzędzia do walki ze “złem w internecie”, mające służyć “kontroli i monitoringowi” nie zostały przemyślane i co gorsza pozwalają na wiele nadużyć; w tym inwigilację obywateli. Fundacja Panoptykon uważa, że:

  przyjęcie porozumienia, do czego najwyraźniej dążą instytucje europejskie, może prowadzić do blokowania legalnych i wartościowych treści dostępnych w Internecie, a tym samym spowodować istotne zagrożenia dla wolności słowa.

  ACTA dopuszcza monitorowanie i rejestrowanie działań podejmowanych w sieci przez miliony użytkowników, mimo braku uzasadnionych podejrzeń co do niezgodności ich zachowań z prawem. Przykładem takiej metody może być szczegółowy monitoring danych przesyłanych między użytkownikami przy użyciu technologii głębokiej analizy pakietów (ang. Deep Packet Inspection). Dla użytkowników Internetu oznacza to rażące naruszenie ich prywatności, a dla dostawców postawienie ich w roli „policji internetowej”.

  ACTA obliguje dostawców Internetu do ujawniania danych osobowych osób podejrzanych o naruszanie prawa własności intelektualnej domniemanym posiadaczom praw autorskich (por. art. 11 ACTA).

  http://niebezpiecznik.pl/post/pipa-z-sopa-polakow-bardziej-powinna-interesowac-acta/ ← link do calego artykulu
 4. AnonLabel Member

  Też uważam że pięć minut z Bonieckim minęło, była to pojedyńcza akcja do której nie powinno się wracać tylko ze względu na to że było o nas głośno przez tą chwilę. Mam już na oku ACTA od jakiegoś czasu.
 5. insidious999 Member

 6. AnonLabel Member

  No i o to mu chodzi...
 7. insidious999 Member

  Za wiele chyba nie zdziałamy nie znając stanowiska rządu...
 8. anon_white Member

  Nasz rząd tego nie przepuści... Niestety jesteśmy w pewien sposób ubezwłanowolnieni przez UE... Unia Europejska ma rzekomo za zadanie przestrzeganie praw człowieka, a taka ustawa złamałaby ich podstawowe zadanie... Póki Polska jest w UE taka ustawa nie zostanie zatwierdzona u nas... Takie jest moje stanowisko...
 9. AnonLabel Member

  No shit? Wojny z 'terroryzmem' to jak wojna z wojną, człowiek przeciwko człowiekowi. Policja powinna chronić a nie zawsze to robi, a rząd powinien oferować leki refundowane - olaboga, wyobraź sobie że nie żyjemy w kolorowance i UE ma nas w dupie.
 10. IMarcin Member

  Fragment z PIPĄ mnie rozbawił (wiem że prymitywne)
  A tak serio to dopóki w Polsce niczego takiego nie ma nic nie zrobię.
  UE mało mnie obchodzi
 11. RainbowSix Member

 12. Anonymous Member

  https://whyweprotest.net/community/...e-o-dostepie-dop-informacji-publicznej.93888/

  Twój rząd ma cię w dupie, byle byś płacił podatki i nie pyskował
 13. insidious999 Member

  Polska podpisze ACTA 26 stycznia
  http://di.com.pl/news/42977,0,Polska_podpisze_ACTA_26_stycznia.html

  Trzeba działać i to fastem... wysyłajcie maile, wiadomości - stop acta -
  Można liczyć na kogoś wpływowego kto ruszy z organizacją jakiejś demonstracji bo sami nic nie zrobimy....
  Tak przy okazji, ciekawe kiedy media się tym zainteresują i w końcu uświadomią opinię publiczną że takie coś jak ACTA istnieje i za chwilę będzie nas ruchać w dupę, na dodatek bez gumki.
 14. A_ESEN Member

  [IMG]
  26 Stycznia o ACTA będzie dyskutował Parlament Europejski. Może to stwarzać pozory, że ważne organy unijne mają kontrolę nad procesem tworzenia ACTA. Słusznie jednak zauważyła czeska europosłanka Zuzana Roithova, że Parlament Europejski nie miał swoich reprezentantów w negocjacjach i może tylko zaakceptować lub odrzucić porozumienie (wypracowane w atmosferze tajności). To nie oznacza prawdziwie demokratycznego procesu.


  • Like Like x 1
 15. Faweks Member

  Zaprotestujmy, pokażmy się.
 16. Madara Member

  DDoS na sejm.gov.pl.
 17. KingRStone Member

  Madara, to może jakiś tutek? :p Sorry, ale nie ogarniam tego, ale będę się uczył, nie ma co.
 18. Madara Member

  Program LOIC. Spójrz na screen: [IMG]
  Wystarczy znać angielski.
 19. Pique Member

  A reminder dudes itt, we can discuss news and current events but only legal protests are condoned or planned on this site. If I have misinterpreted, I apologize.
  <3

 20. Faweks Member

  nie musimy już robić takich ataków, ale po prostu by szarzy ludzie zobaczyli ze coś się dzieje. A tak to taki obywatel wraca po pracy z domu siada na fotel włącza wiadomości "Polska grupa Anonimów przeprowadziła atak na serwery... bla bla bla, w związku z bala bla bla". Wzruszy ramionami może pomyśli nad tym trochę, ale nic po za tym. Rozmowa twarzą w twarz, fizyczne pokazywanie swojego nie zadowolenia moim zdaniem w tych przypadkach też jest ważne.
  Mózgowcy, przeprowadzajcie ataki jak chcecie, ale my możemy zaprotestować tradycyjnie ale równie skutecznie.
 21. Pique Member

  I think I like this post, but I'm not sure Google Translate is up to the task! lol
 22. Niestety to forum nie pozwala na ataki DDoS, hacking itd. takie akcje można omawiać na PW lub gdzie indziej.
 23. Faweks Member

  PIQUE
  We can also go on street to protest, not only in home through internet.
  That make impression.
  • Like Like x 1
 24. Pique Member

  Yes. :)
 25. Faweks Member

  0.3235(...)
  Co osobiście jako moderator sądzisz o proteście?
 26. Faweks Member

 27. KingRStone Member

  Faweks, skoro chcesz przeprowadzić protest, to powiedz mi, kiedy, oraz co będzie motywem przewodnim? ACTA wejdzie w życie za kilka dni, to nawet nie ma czasu na przygotowania...
 28. Faweks Member

  spóźniliśmy się, ale jeżeli szczerze ciebie to wkurwia to wyjdziesz. Jeżeli chcesz iść bo, "wooow Anonymous w Polsce jak fajnie założę maskę i poświruje" to z bomby zostań w domu.
  Ale mnie to wkurwia niemożliwie i w sumie nawet wyszedł bym sam z paroma mi znanymi osobami i pokazał się z głupim transparentem "Nie chcemy ACTA" i paroma innymi.
  Chęć szuka sposobu., 6 dni to nie dużo ale i nie za mało.
 29. KingRStone Member

  No w sumie racja :) Warto by jednak znaleźć jakąś grupę, która by się przyłączyła. Może nowy temat na forum, i wypisać miejscowości, w których taki strajk miałby się odbyć, a tam podpisy osób, w miejscach z miast, w których byśmy się zebrali?
 30. Faweks Member

  Niech moderatorzy się też wypowiedzą, mogą mieć cenne doświadczenie.
 31. A_ESEN Member

  Mówienie o złych skutkach ACTA może mieć wiele form.
  Pamietajmy,że każdy jest indywidualistą i znajduje się w innej sytuacji.
  Jeden zorganizuje z grupką znajomych publiczny sprzeciw,natomiast inny wyrazi swoje zdanie w street art.
  Vlepki czy ulotki przyklejane również zostaną zauważone będą miały wpływ na uświadamianie społeczeństwa.

  Nie ma na co czekać i oczekiwać jakiś szerokich ustaleń tylko zadbać od samego siebie o jakąś formę przekazu np. któryś z powyżej.
 32. Faweks Member

  gróbka osób z transparentami w maskach utrwali się w pamięci na dłużej.
 33. Anonimowy Member

 34. insidious999 Member

  Kurwa mać!! Anonimowi. Koniec pierdolenia o 5 osobowych protestach z kartkami STOP ACTA. I tak wiemy że nic z tego nie wyjdzie. Jest na za mało. Jedyne co możemy zdziałać to przejść na PW/IRC/komunikatory - jest pewna grupka Anonów poza granicami naszej pięknej Polski z którą chwyciłem skromny kontakt i kiedyś będą potrzebować naszej pomocy. Teraz to my możemy potrzebować ich dlatego to wykorzystajmy i dajmy w końcu poważny impuls do działania. Tak aby wszyscy wiedzieli że tu jesteśmy. Żeby nikt nie pisał co to za anonimowi jak maile wysyłają. Taki impuls żeby pachniał jeszcze walką po miesiącu. To się da zrobić. Kwestia tylko kontaktu. Wszelkie szczegóły - nie tu dlatego kombinować, kontaktować, nawiązywać nowe znajomości (Agora) i działać!
 35. AnonLabel Member

  @Madara
  Atakowanie przez LOIC to podanie IP jak na tacy, po co się bawić w hakerów odpalając program skoro nie ma się o tym pojęcia.

  //Co do reszty, trochę śmiesznie się zachowujecie. Pojawia się garstka nowych osób na forum, zakłada trzy tysiące tematów odnośnie SOPA, ACTA i PIPA gotów na szarszę z tego powodu że moderatorzy nic o tym nie piszą. ACTA już jest wprowadzane przez ponad trzy lata, a sam Tusk już raz próbował ocenzurować internet na własną rękę i nie raz zamykano polskie strony za nic - a Wy dopiero się teraz obudziliście z nadzieją ocalenia świata jak w Armagedonie gdzie za tydzień już rząd wyda werdykt. Jestem pewien że osoby które będą odpowiadać za operację już od dawna dyskutuję na jej temat i wszystko ustalą, każdą opcję - z oczu oldfagów zapewne dziwnie to wygląda, po prostu się zastanówcie nad tym porządnie niż zaczniecie pisać głupoty które nie mają celu. Robiąc protest tylko aby był to porażka sama w sobie. Już nie raz na tym forum miały być organizowane tego typu akcje a kończy się to jak zawsze fiaskiem - życzę Wam powodzenia w proteście, choć pierw radzę trochę 'ogarnąć' się w temacie. Anyway - mały tip, nie pozostaniecie Anonimowi podając swoje miejsca zamieszkania i ew. dane kontaktowe, zastanówcie się komu na tym forum można ufać, a komu nie - niektórzy tylko czekają aż napiszecie tego typu temat tylko dlatego abyście padli wczesną ofiarą wystalkowania, przemyślcie sie.
 36. Renkinjutsu Member

 37. Anonymous Member

 38. Tuziak Member

  No no no no czekam na wasze pomysły, nawet dostaniecie ode mnie poparcie w postaci +1 osoba do manifestacji o ile 'plan' będzie miał ręce i nogi.
 39. Czy ty nie zauważyłeś że nie tylko nam nie podoba się ACTA i PIPA facebookowa społeczność chętnie pomoże https://www.facebook.com/events/231718760242341/ Po co kontaktować się z anonami za naszymi granicami jak ACTA i PIPA nie podoba się również nasyzm rodakom.
  • Like Like x 2

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins