Customize

Tematy o ACTA

Discussion in 'Polska' started by Anonymous, Jan 19, 2012.

1. EYESopen Member

Yogoro - wiekszosc starszych osob slucha tylko radio maryja i sie modli niema zielonego pojecia jak wejsc na inteernet albo jak przepisac link forum w przegladarke. Slucha sie latwiej niz czyta a niezapominaj ze wielu ludzi jest leniwych, wielu pewnie sie boi stron zwiazanych z nami - "hakerzy , bandyci" itepe a radio to wlasnie z ciekawosci zobacza jak by je jakos rozslawic ulotkami itepe ktos wejdzie z ciekawosci posluch moze mu sie ideologia spodoba. Wielu ludzi nawet nie wie o co nam chodzi kim jestesmy i do czego dazymy, wiesz moge sie mylic ale dobrze rozslawione radio moze byc lepsza akcja niz nowe forum - ale wiesz poki co to pomysl. Oczywiscie bede staral sie go wcielic w zycie jezeli okaze sie klapa , to wymysle cos lepszego
  2. EYESopen Member

czemu poniewaz radio i telewizja najszybciej trafiaja do ludzi a o to chodzi co nie ?? chyba ze sie pomylilem i to "zamknieta impreza"
  3. EYESopen Member

o wiele latwiej uzyskac zaufanie
  4. Yogoro Member

Miałem na myśli raczej poważne osoby, niż wdowy co zdublowały okrążenie. Po prostu jeśli byście chcieli to reklamować, będzie to was sporo kosztować. A bez reklamy zaś za nic nie przyciągniecie nowych osób. Zgadasz się ze mną?
  5. EYESopen Member

Tak zgadzam masz racje bez reklamy bedzie to "lipa z miodem" i o tym wlasnie trzeba pomyslec
  6. zujson Member

Radio jest dobre bo lepiej mówić o co walczymy, trzeba wytłumaczyć że nie jesteśmy "hakerzy" czy też "bandyci" tylko ludźmi którzy starają się o lepsze jutro
  7. Zekdarrath Member

Nie no, pomysł z radiem... całkiem spoko.
  8. Anonymous Member

9. BlackHat Member

ok więc tak kiedyś bawiłem się w radia internetowe trochę pojęcia mam. Na pewno trafiło by to do młodych lecz potrzeba reklamy i dobrych mówców oraz trochę muzyki bo radio siejące tylko propagandę nawet słuszną nie przejdzie znudzi się ludziom po jednym dniu. Filmiki są dobre ale to chyba powie każdy ;) Ja popieram pomysł radia :) czekam na wypowiedzi innych ? :)
  10. Svobodny Moderator

No i cóż z tego skoro to psychopata, jakos mnie nie pociesza ze tacy ludzie trzymają naszą strone.
  11. NoXX Member

Ale wtedy, ktoś musiałby "ujawnić" swój głos, no chyba, że mówcą byłby syntezator mowy.
  12. sensu Member

Radio to dobry pomysł ale zdaję mi się że nie wypali. Czemu? Bo to tego musi być przydzielony człowiek który będzie wiedział co odpowiedzieć żebyśmy byli zadowoleni my i pytający. Drugą sprawą jest głos. Do tego jest potrzebny "głos radiowy" a nie taki co buczy, sepleni albo się zacina bo słuchacze nie będą nas rozumieć. Syntezator jest już passe, no chyba że ktoś pobawiłby się filtrami.
  13. EYESopen Member

pobawil filtrami ?? to chyba mam juz wiecej pracy domowej na weekend(praca domowa - jaka nostalgia :rolleyes: )
  14. NoXX Member

chyba, że by się zawczasu nagrywało audycje i puszczało z playbacku, nakładając wcześniej odpowiednie efekty zniekształcenia dźwięku...

EDIT: Tylko musimy się zastanowić, czy chcemy dalej ciągnąć ideę "bezosobowego" głosu, jaki zwykle pojawiał się chyba w filmikach, czy bardziej ludzkiego. Bezosobowy w audycji może przerazić słuchaczy, ale lepiej pasuje do idei anonimowości XDD
  15. EYESopen Member

trzeba opracowac system tego radia .... paru ludzi i inne przydzialy hmmm ... jakas sensowna strukture
  16. EYESopen Member

a z glosem cos cos sie wymysli
  17. EYESopen Member

a reklama - spam , youtube, ulotki facebook jest sporo opcjiii
  18. Anonymous Member

Jeśli chcecie mojej rady, ja bym się w to radio nie bawił. Niewypał na 100%. Ostrzegam, że nie waham się używać zwrotu "A nie mówiłem?" :p
  19. NoXX Member

Obawiam się, że możemy stracić na anonimowości :p
  20. St.Jimmy Member

Uwielbiam go :)
  21. Anonymous Member

Ks. Natanek psychopatą na pewno nie jest, sprawdź sobie w słowniku co to słowo konkretnie oznacza. Być może chodziło ci o "psychola", czyli kogoś zakręconego, świra. Masz oczywiście prawo tak go postrzegać, toż oceny to czysto subiektywna rzecz. Zauważ jednak, że ci którym tak ufasz - ci poważni, zawsze poprawni i eleganccy państwo w garniturach (czyli politycy i ogólnie elity) - gremialnie ruchają nas w dupę niezależnie od wyznawanej opcji politycznej. To ja w takim razie wolę już Natanka...
    • Like Like x 1
  22. Anon.Duriel Member

Radio może nie, ale film na yt, czy jakimkolwiek innym serwisie nie zaszkodzi od czasu do czasu.
  23. Polak Member

Ja sądzę że pomysł, jest dobry i może wypalić
    a co do tego, to raczej odpowiedzialne jest od prowadzącego.
  24. PanBiceps Member

Natanek został odwołany z koscioła wiec nie jest to już ksiądz i wg. obowiązujących przepisów prowadzi on własną religie, mimo ze opiera się na religii katolickiej. Tak w roli wstępu ;] Co do filmików to Natanek jest naszym sprzymierzeńcem :)
  25. Anonymous Member

Ja proponuję naprawdę mocne uderzenie - tak przynajmniej na tydzień przed debatą w UE.
    Ale nie chodzi mi o pikiety etc... tylko o zablokowanie wszystkich miast podobnie jak to było 6 lat temu w Warszawie (szczegóły w TVN koło 17, jeśli się nie mylę).

By się przyłączyć wystarczy:
    • kupić paczkę nawozu ogrodniczego (saletra amonowa = około 16PLN),
    • zorganizować dużą czystą i niedotykaną butelkę,
    • przyda się także trochę plasteliny lub wosku,
    • oraz jakiś układ elektroniczny (płytka drukowana) i trochę kabelków i bateria np AA,
    • ewentualnie taśma klejąca.
    Z wyżej wymienionych konstruujemy rekwizyt filmowy (oficjalnie na potrzeby nakręcenia filmiku krótkometrażowego o tym jak nie wyglądają bomby etc. - jest to w pełni legalne). Pakujemy do reklamówki wraz z kartką z napisem "Stop ACTA".
    Przechodząc pod urzędem, przez dworzec, etc przez roztargnienie spowodowane wprowadzanymi ponad naszymi głowami porozumieniami międzynarodowymi gubimy pakunek.

Jakby ktoś nam zwrócił uwagę, zawsze możemy argumentować, że to tylko rekwizyt na potrzeby nakręcenia filmiku na YouTube (posiadanie i produkowanie takich rekwizytów jest w pełni legalne). Podobnie nie można być ukaranym, za zgubienie swojej własności.
    Ważne: byśmy nie wysyłali żadnych komunikatów do służb ani mediów o tym. Jeśli fałszywym komunikatem wywołamy akcję służb ratunkowych, możemy być obciążeni kosztami ich działania. Jeśli natomiast same rozpoczną działanie, niesłusznie podejrzewając niebezpieczeństwo - to już ich broszka i nam nic nie grozi.
    Pozdrawiam
  26. PanBiceps Member

Zaczynają od Acta a skończą na wprowadzeniu kamer i dyktafonów do konfesjonałów
  27. Anonymous Member

o 17:30 w 24
  28. Anonymous Member

Zerknijcie dziś koło 17:30 na TVN24... Będzie instrukcja jak protestować (oczywiście nie w prost, ale każdy w miarę rozgarnięty zaczai).
  29. Svobodny Moderator

Czy ja gdzies powiedziałem ze ufam politykom? Nie wkładaj mi w usta słów których nie wymówiłem... Moja ocena co do Natanka jest czysto obiektywna a nie uważam tak dlatego że "tak mówili w telewizji". Dla mnie to kolejny człowiek który sprytnie wykorzystuje religie do manipulacji ludzmi i siedzi w swoich tragicznie konserwatywnych uprzedzeniach przy okazji wydaje mu sie że spełnia jakąs wielką misje... no błagam... Popierasz Natanka ? masz prawo! Ale ja sie trzymam z daleka od religijnych maniaków i ich fanatycznych wyznawców.
  30. Polak Member

No niezły pomysł...
  31. Saltwater Member

Swój człowiek xD

Koniec zabrzmiał groźnie.
  32. Anonymous Member

Z tą bombą odpada. Niezależnie od tego, czy to mogłoby wybuchnąć przypadkowo lub zamierzenie, czy nie, lepiej nie planować tego na WWP. Poza tym niezależnie od tego, czy to bezpieczne, czy nie, zostałoby to potraktowane jako atak terrorystyczny (skąd policja ma wiedzieć, że to atrapy? Powiesz im? To Cię zamkną jako terrorystę, będziesz miał proces, a Twoja rodzina wstyd) i na pewno nie przysporzyłoby to nam popularności, a wręcz przeciwnie.
  33. Adien Member

Moim zdaniem to kompletny idiota albo za przeproszeniem pierdolony myśliciel tak jak Rydzyk. Niestety w PL wiara katolicka oraz kościół jako instytucja ma wiele do powiedzenia jeżeli chodzi o politykę(Mochery głosują na tych co proboszcz na ambonie powie) i tu jest problem gdyż nie dojść że debile w sejmie kierują państwem to jeszcze heretycy albo ludzie o ślepej wierze mają dużo do powiedzenia. USA ma Scientologów czy jak to się pisze my mamy Katolików(skorumpowanych albo ludzi którzy są zaślepieni wiarą).
    *Nie chce urazić tym żadnych osób wierzących*
  34. m4573r Member

No ja niestety jestem wkurwiony potrójnie, bo też zmarzłem jak cholera, i to jeszcze bardziej, rozjebałem samochód i nie dotarłem na protest. Zaraz po wyjechaniu z pracy wpierdoliłem się w taką dziurę (budowa obwodnicy), że urwało stabilizator z przodu, z lewej strony, a ten urwał przewód hamulcowy i kable od abs. Laweta od link4 przyjechała po 3 godzinach, a ja stałem szczerym polu, cały czas 11 stopni na minusie. Dwie drogi na krzyż, a tłumaczyli się, że znaleźć nie mogli. Do domu dotarłem dopiero koło 23.

Dobrze, że byłem w miarę przygotowany na mróz, bo ubrałem się na protest, ale szkoda, że ulotki psu w dupę. Tak byłem nagrzany na to demo, że pół pieprzonej nocy je drukowałem i ciąłem, a tu ch... Życie depcze wyobraźnię.

Najważniejsze, że telewizor powiedział, że do panów politykierów dotarło co trzeba. Ruch Palikota miał maski w sejmie, a PJN-owcy bodajże zorganizowali nawet pokaz z zaklejaniem ust. Wygląda na to, że cel został osiągnięty.
  35. Anonymous Member

Zacznę od tego, że jestem stanowczo przeciwko robieniu bomb. Robienie atrap to zupełnie co innego - i to jest legalne. Tak jak nie można chodzić po ulicach i wymachiwać bronią palną można jednak chodzić i wymachiwać atrapą... a władza jedynie może cię skontrolować, by upewnić się, że to atrapa.
    Ważne jest tylko, że nie można straszyć atrapom... tzn w razie kontroli zawsze musisz mieć wiarygodne wytłumaczenie po co Ci ta atrapa i ten cel musi być legalny (jak wspominałem nagranie filmiku jest dobrym przykładem... ale może być także np do zabawy w antyterrorystów etc) co więcej fajnie jak wymowa wytłumaczenia jest również legalna (tzn nie bawimy się w podkładanie atrap bomb, bo podkładanie bomb idzie w kierunku podejrzenia o terroryzm, tylko bawimy się w ich rozbrajanie etc.) oraz w przypadku gdy ją zgubimy, również nie możemy wprowadzać w błąd i informować, że to bomba, gdyż takie sianie nieprawdziwej informacji mogłoby być potraktowane jako nieuzasadnione wszczęcie alarmu i utrudnianie pracy Policji. Możemy po prostu sami trochę poszukać (np jak zauważymy wieczorem, że nie mamy już paczki zgubionej rano to możemy wyjść z domu i zerknąć czy czasem nie zostawiliśmy jej pod domem... nikt nie oczekuje, że za takim zgubionym rekwizytem będziesz chodził po mrozie i sprawdzał wszystkie miejsca, gdzie byłeś w ciągu dnia). Jak to zrobimy - jesteśmy czyści. A jeśli służby same wszczną alarm to już nie twoja sprawa. Jak Cię znajdą, możesz jedynie podziękować, że Ci przynieśli zgubę... bo tyle jej szukałeś i bez niej nie mógłbyś zrobić tego filmiku.

Poza tym warto pamiętać o rękawiczkach i nie dotykaniu bez nich żadnych elementów paczki (w końcu zima jest to się chodzi w rękawiczkach), oraz o kominiarce.
  36. Anonymous Member

Dodam jeszcze, że czysta saletra amonowa nie wybucha nawet, gdy próbuje się ją podpalić żywym ogniem. Do wywołania reakcji niezbędny jest inny ładunek wybuchowy i to dość silny. Poza tym do nawozów dodawane są zanieczyszczenia, które mają na celu obniżenie niebezpieczeństwa wybuchu (nawóz o nazwie 'saletra amonowa' zawiera około 60% czystej saletry).
    Więc mimo, że butelka wypełniona saletrom z umieszczonym w środku kawałkiem plasteliny imitującym wspomniany ładunek inicjujący i kabelkami do zegarka wygląda i pachnie to i tak nie jest bombą.
  37. RainbowSix Member

Kurwa, co za temat. Wy tak na poważnie? Na publicznym forum?

Co będzie w "Reporterach" na 24 o 17:30?
  38. PhD Member

Ten koleś, co wywołał panikę w Warszawie 6 lat temu popełnił tylko jeden kategoryczny błąd i to tylko na tej podstawie mogliby go ewentualnie oskarżyć. On napisał, do mediów, że są bomby. Jakby nie napisał tylko sami by znaleźli którąś z zostawionych paczek to nawet jakby się za dwa dni przyznał, że to zostawił, to by mu mogli jedynie oddać zgubę.
  39. Zekdarrath Member

Ja się kiedyś pirotechniką parałem, saletra amonowa, karbid, trotyl, wodorotlenki i inne duperele, ale nigdy nikomu się krzywda nie stała. Ale zapomniałem większości już jak to robić - ale pamiętam jak prawie podpaliliśmy strych :D, dymne granaty robiliśmy i całe boisko potem siarką śmierdziało i nic nie widać było.

Jak chcecie to bawcie się w podkładanie saletry - ja się w to nie pisze. Mam swoje zasady, nigdy nie zrobiłem nikomu krzywdy swoim działaniem, nawet poparzenia, a na policje nie zamierzam iść za to.
  40. Anonymous Member

Ale przecież tu nikt nie mówi o robieniu krzywdy, czy stwarzaniu niebezpieczeństwa. Chodzi o to by atrapa tylko wyglądała i pachniała saletrą... oczywiście ma być w 100% niegroźna.

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins