Customize

Tematy o ACTA

Discussion in 'Polska' started by Anonymous, Jan 19, 2012.

1. anon_white Member

Witam!

Jako koordynator działań w województwie śląskim chcę zorganizować manifestację połączoną z operacją PaperStorm, w jednym z miast w tymże terenie. Mianowicie chodzi mi o Bielsko-Białą. Na razie jest to tylko plan. Chcę zobaczyć ile osób wzięłoby w tym udział.

Miejsce zbiórki: UM Bielsko-Biała
    Data: 09.02.2012 r.
    Godzina: 16:00-18:00

Jeżeli zauważę zainteresowanie wkleję wydarzenie na FB i manifestacja odbędzie się.
  2. insidious999 Member

3. insidious999 Member

4. KaeRHa Member

Pamiętajcie Palikot i cała jego szajka robi to wszystko pod publikę, tak samo jak jego walka o legalność marihuany czy o zdjęcie krzyża to wszystko robi tylko dla poparcia, jeślibyście przejrzeli jego "biografię" to co mówił X lat temu zobaczylibyście, że był za zwiększeniem kar za posiadanie z 2 do 3 lat a o krzyż w miejscach publicznych nie podnosił rabanu. To wszystko jest tylko po to aby zwrócić na siebie uwagę, hmmm może i dobrze tylko ciekawe jak by się jego poglądy zmieniły jakby doszedł do władzy.

Macie tutaj filmik jak go żegnano po jednej z manif w Wa-wie (bodajże pod pałacem prezydenckim):

Pozdrawiam:
    KaeRHa
  5. EYESopen Member

niedlugo bedzie gadal jak Walensa o tych 100 milonach
  6. anon_white Member

@up Rzeczywiście masz rację. Skontaktuję się z organizatorami.
  7. abov Member

dzięki insidious, pare tematow przeszukalem w sprawie drugiej fali manifestacji i nie moglem znalezc, bo na pierwsza czesc nei dotarlem - autobus mi uciekl :<

Co do ulotek to tez bym podrukowal - ma ktos jakies szabloniki? Tresciwe informacje i odeslanie do odpowiednich stron, bo, nie ukrywajmy - na anonyops nie ma zbyt wielu informacji o tym, czym jest ACTA (a jesli sa, to trzeba sie grubo doszukiwac, a informacje maja byc latwo dostepne)
  8. m4573r Member

A czemu tu, do ciężkiej cholery, nie ma Warszawy? Co się kurwa stało z Warszawą? Nie chcę zapierdzielać na demonstrację np. do Bielska-Białej. To gdzie i kiedy?
  9. m4573r Member

Każda taka groteskowa postać dodaje trochę koloru naszej szarej rzeczywistości. Pewnie jego luminescencja obawia się, że mu YT zamkną i nie będzie miał którędy propagować swoich historyjek.
  10. Saltwater Member

m4573r, zajebiste to jest xD
  11. Saltwater Member

Palikot i RP, jako jedne z nielicznych, sprzeciwiają się ACTA. Nawet, jeżeli to tylko zagrywka polityczna (a pewnie tak właśnie jest), czy nie powinniśmy wykorzystać tymczasowego poparcia w myśl zasady wrogowie naszych wrogów są naszymi przyjaciółmi? Może lepiej wygwizdajacie Tuskaszenkę, jak będzie się gdzieś wypowiadał (choć i tak teraz wszyscy po nim jadą)?
  12. Anonymous Member

Poczekajcie, poczekajcie, czy po rajdach na jego stronę nie byliśmy dla niego czymś wiecej niż "sprzymierzeńcem"?
  13. St.Jimmy Member

Jeśli twój rząd głosuje za ACTA, to wiedz że coś się dzieje. :D

14. insidious999 Member

Warszawa już miała 3 lub 4 razy. Ostatnia demonstracja w Warszawie była wczoraj i się nie popisaliście (zaledwie 100 osób).
  15. m4573r Member

To niby fakt, ale chciałbym się zrehabilitować. To, że mieliśmy 3 lub 4 razy, to nie znaczy, że nie możemy 5 lub 6, albo i nawet 16, jeśli będzie trzeba.
  16. 1.41421356 Member

Uprzejmie proszę o udostępnienie informacji o której milczą i będą milczeć media : Protestować przeciw ACTA chcą miasta Francji, Angli, Polsk, Litwa ale i innych krajów . Dołączają te kraje, których rządy podpisały kontrowersyjny dokument. Widocznie o protestach w Polsce przeciw ACTA dowiedziała się cała Europa. Anonymous cały czas informują o protestach a my jako grupa organizatorów robimy to również. Nie wiemy jeszcze o wszystkich protestachw Europie. Mapa jest stale aktualizowana. Źródłami są : AnonNews, MediaRP, kontakty własne i wydarzenia na facebooku liczące po kilka tysięcy uczestników . 28 stycznia protestowało część miast francuskich oraz miasta w Belgii i Irlandii. Protesty mogą potrwać do 14 lutego. Do protestujących w Polsce zamierzają dołączyć osoby z różnych partii.

członek grupy organizatorów protestów, twórca mapy . proszę o podanie źródła http://www.mediarp.pl/acta/mapa-protestow Organizujemy też zbiórkę podpisów pod wniosek do referendum referendumacta.pl mapa punktów zbierania referendum http://www.mediarp.pl/acta/punkty-acta

mapa pod adresem i link :

http://www.mediarp.pl/swiat/czy-protesty-przeciw-acta-ogarna-cala-europe-13184,2901.html Dziękuję serdecznie, członek grupy organizującej protesty .
  17. m4573r Member

VJ Dominion w ogóle jest świetny, dlatego podlinkowałem :) Jest tego trochę na YT.

Gościu ma tylko podobne zdanie w jednej sprawie, a ogólnie ma odjazd jak po grzybkach. Myślę, że nazywanie go sprzymierzeńcem to zdecydowanie za dużo.
  18. Jego przymierze bardziej wygląda na troszczenie się o własną dupę i sektę :D
  19. Kedorian Member

20. Gej_Folks Member

Bo nikt na takowego się jeszcze nie zgłosił. Się próbuję zmusić do tego powoli, aczkolwiek na FaceBooka reaguję jak kot na wodę, a organizacja kilkutysięcznych wiecy mnie szczerze przeraża. Zatem jak ktoś ma chrapkę to śmiało. W razie czego zawsze będę służył pomocą w okolicach Breslau ;-)
  21. IMarcin Member

Byłem raz na całej, a drugi przyszedłem akurat na akcję z palikotem, na inne nie dałem rady, ale z tą dzieciarnią to masz racje
  22. IMarcin Member

No nieźle w tv mówią tylko o "hackowaniu" stron rządowych w Czechach i na Słowacji
  23. NoXX Member

W Łodzi szykuje się marsz przeciw ACTA w piątek o 17:00.
  24. 1.41421356 Member

25. insidious999 Member

To pisz do organizatorów a nie tutaj ;)
  26. Anubis666 Member

A gdzie Warszawa?!
  27. insidious999 Member

Ludziska, czytajcie temat. Pisałem już wyżej...
  28. Anonymous Member

29. Saltwater Member

St. Jimmy, wiesz z którego dnia to jest wypowiedź?
  30. Lilly1989 Member

Czy ja wiem czy to była przepowiednia? Może Natanek nie jest taki głupi na jakiego wygląda, może czyta coś więcej poza gazetą wybiórczą. Sprawa o ACTA krążyła od 2009 roku w Dzienniku Internautów. Możliwe iż po prostu był dobrze poinformowany.
  31. Anonymous Member

Natanek wieszczy spore kłopoty rządu w związku z przepchnięciem ACTA, i to jeszcze w tym roku. Tego nie da się wydedukować, to można tylko przewidzieć mocami niedostępnymi zwykłym śmiertelnikom.
  32. Lilly1989 Member

A może Natanek też jest Anonimowym? Któż to może wiedzieć.... Może to on ujawnia tajne rządowe informacje? I wie co ich czeka w tym roku za ich głupotę ;) :D
  33. Anonymous Member

Nazywanie kogokolwiek sprzymierzeńcem Anonymous to przesada. Anonymous nie mają przymierzeńców, bo trudno wymagać od kogoś, aby zgadzał się ze wszystkim, co Anoni robią. Nawet sami Anoni nie są we wszystkim zgodni. Odłam A pomaga odłamowi B w operacji X, ale to nie znaczy, że pomoże mu w operacji Y, ani że wszyscy ludzie sympatyzujący z odłamem A pomogą w odłamowi B w akcji X ogólnie popartej przez odłam A. Wszystko zależy od osobistych poglądów, upodobań i chęci każdego pojedynczego Anonima.
    Tak więc nie ma nic złego w tym, że Natanek popiera nas w sprawie ACTA. Wolno mu, a poza tym nie zobowiązuje go to do popierania nas w innych operacjach. Nie spodziewajcie się, że skoro Natanek zgadza się z nami w sprawie ACTA, to nigdy nie obróci się on przeciwko nam albo my przeciwko niemu. Nikt nie jest przyjacielem Anonymous, a Anonymous nie są niczyimi przyjaciółmi. Nawet innych Anonymous.
    Nie jestem ani prawdopodobnie nigdy nie będę przyjacielem Rainbow, m4573r czy kogokolwiek innego z
  34. Anonymous Member

Anonymous - i vice versa. No, chyba że przypadkiem się poznamy, ale ta przyjaźń nie będzie wynikać z tego, że jesteśmy Anonymous, lecz z tego, że się znamy - o wzajemnym byciu Anonymous raczej nie będziemy wiedzieć, bo ja się tym na przykład chwalić nikomu nie zamierzam.

Rozważania na temat przyjaźni były czysto hipotetyczne :)
  35. pepeXXL Member

ACTA jest formą kontrybucji nałożonej przez światowe koncerny na obywateli krajów,
    których rządy wyraziły na to zgodę.

Nikt nie jest w stanie wskazać jakichkolwiek korzyści jakie mogliby uzyskać Polacy z tytułu
    podpisania tej umowy handlowej.
    Koszty może wskazać i policzyć każdy przedsiębiorca, twórca czy nawet rolnik.

Powinniśmy odrzucić ideowość i wszelkie partykularyzmy.
    Naszym celem jest walka o wolność w sieci.

UWAGA! ACTA ZAGRAŻA TEŻ NASZEJ NIEZALEŻNOŚCI ŻYWNOŚCIOWEJ! PODAJ DALEJ TĘ WIADOMOŚĆ!

Decyzja o przystąpieniu państw Unii Europejskiej do ACTA zapadła podczas polskiej prezydencji na posiedzeniu Rady UE ds. rolnictwa i rybołówstwa w dniach 15 – 16 grudnia 2011. Posiedzenie prowadził polski minister rolnictwa Pan Marek Sawicki.

ACTA DOTYCZY wszystkich aspektów życia, w tym również ŻYWNOŚCI.
    Określa ramy prawne dla dochodzenia i egzekwowania praw własności intelektualnej. GMO - Genetycznie Modyfikowane Organizmy, wprowadzane na nasze talerze i do upraw SĄ PATENTOWANE i SĄ WŁASNOŚCIĄ KORPORACJI.

Żywność jest towarem strategicznym, kto kontroluje żywność, ten kontroluje świat! Przepisy ACTA dotyczą ochrony własności intelektualnej, a więc też opatentowanych nasion i roślin GMO.
    Rolnicy stracą prawo do swoich nasion, stracimy niezależność żywnościową, będziemy całkiem zależni od ponadnarodowych korporacji.

Rząd RP chce pozwolić na uprawy GMO mimo, że już 9 krajów UE (w tym Niemcy i Francja) wprowadziło zakazy takich upraw. Nasze pola zostaną nieodwracalnie zanieczyszczone przez GMO, które jest własnością korporacji. ACTA odda kontrolę nad produkcją żywności w Polsce w ręce korporacji. GMO powoduje poważne problemy zdrowotne, w tym bezpłodność. PODPISZ PETYCJĘ O ZAKAZIE UPRAW GMO W POLSCE:
    http://alert-box.org/petycja/rozporzadzenie-zakazujace-gmo/

===============================
    ICPPC - International Coalition to Protect the Polish Countryside,
    Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi
    34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax +48 33 8797114 biuro@icppc.pl
    www.icppc.pl www.gmo.icppc.pl www.eko-cel.pl
  36. Xaosuser Member

Pepe pierw poczytaj forum a potem tematy rób ;)
  37. IMarcin Member

Myślę że do tego nie potrzeba osobnego tematu, zaśmieca tylko forum
  38. AnonHex Member

@pepe
    Chyba wolność w pełnym znaczeniu tego słowa, nie ograniczając się tylko do "sieci" ;)
  39. Themselves01 Member

Na początku podam linki do pierwszych dwóch stron powiatu suskiego w których już można poczytać o manifestacji:
    http://sucha24.pl/wydarzenia/wiesci-z-miasta/3691-mroz-nie-przeszkodzil-manifestacji
    http://powiatsuski24.pl/sucha-beskidzka/875-manifestacja-mroźno,-głośno-i-tłumnie
    Z grubsza i dokładnie opisane jest jak przebiegło. Atmosfera była ciepła pomimo mrozu, szło się świetnie, co prawda niewiele, bo około 3 km ale zawsze coś. Brak punktu zaczepowego pod urzędem miasta. Szliśmy na początku po drodze, ale za kilka minut przyjechała policja nas "eskortować" a dokładniej sprowadzić z drogi na chodnik bo blokujemy drogę i robimy korek. Sytuacja powtórzyła się z 5 razy, na szczęście nasi organizatorzy dość pokombinowali i przez każde pasy przechodziliśmy (pomimo około 200-300 osób) z dobre 5 minut. przy skrzyżowaniach robiliśmy kółeczka na światłach po czym zliśmy dalej. Był jeszcze reporter z gazety krakowskiej. Jak czegoś brakuje, to napiszcie, jeśli niepotrzebnie stworzyłem temat, do kosza :)
    Pozdrawiam.
  40. pepeXXL Member

Temat uaktualniłem.

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins