Customize

Upadek Freedom Hosting. Jak żyć?

Discussion in 'Polska' started by Ghost Crypt, Aug 10, 2013.

1. Ghost Crypt Member

Jak zapewne większość z was wie padł Freedom Hosting, właściciel poszedł siedzieć a co za tym idzie około 50% zawartości TOR'a poszła w pizdu razem z nim w tym Tormail. No i jak żyć? A no szukać alternatyw.
    kilka stron na TOR'ze nadal działa
    kpvz7ki2v5agwt35.onion - ukryta Wiki EN (Polska poszła w pizdu)
    t4is3dhdc2jd4yhw.onion - OnionForum v3.0
    http://hyjmkmb3lfymiprp.onion - Torum (całkiem nie źle zapowiadające się forum z wątkiem PL)
    http://nco5ranerted3nkt.onion - ToRepublic (Polskie forum)
    http://hyjmkmb3lfymiprp.onion - Teczkopedia PL (DOX DOX DOX)

alternatywy dla Tormail w clearnecie (przyjazne połączeniom przez TOR)
    safe-mail.net
    riseup.net
    vmail.net
    Dla tych mniej ogarniętych i średnio sprytnych i dla tych co nie wiedzą co sie stało to Hameryknska Bezpieka (FBI) wjebało skrypt Java na domeny na Freedom Hostingu wydający twoją geolokalizację. Skrypt obejmował FF 17 z właczoną obsługą Java na systemach Windblows. Skrypt jest już nie aktualny a 0day użyty przez FBI został załatany w nowszysch rewizjach FF. Jednak nadal i zawsze zalecane jest wyłączenie Java lub uzywanie systemów takich jak Whonix lub Tails.
    • Like Like x 2
  2. Anonymous Member

Ponoc FBI to było tylko narzędzie wykonawcze a za całym szajsem stało NSA. W każdym razie mój Tormail poszedł w pizdu... i cały misterny plan też w pizdu...
  3. Niestety reżimowy aparat władzy w Polsce który jest na łańcuchu systemu totalitarnego zniewolenia świata reprezentowanym przez USA dąży do otwartej wojny z internautami to już jest od dawna stan wojenny w internecie zapowiedziany przez Barbare Kwarc.
  4. Anonymous Member

Ostatnio też poblokowali w USA BitCoiny widze, że US gov zaczyna jechac na ostro. W mediach i tak powiedzą, że to upragniona kraina wolności i demokracji.
  5. Anonymous Member

6. Anonymous Member

Chujowo mój tormail też wpizdu w każdym razie skoro za same "I don't like USA policy" jesteś w USA poważnym zagrożeniem :/ Co to kurwa za demokracja... I wqrwiają mnie ci wszyscy pro-amerykańscy debile.
    Jako przykład osoby, która zdaniem Pentagonu może być bardzo niebezpieczna, w teście dla pracowników ochrony opisano Hemę - rdzenną mieszkankę Stanów Zjednoczonych. W jej (fikcyjnym) profilu zaznaczono, że kobieta regularnie wyjeżdża za granicę, by odwiedzić rodzinę, ma kłopoty finansowe i "otwarcie rozmawia o swoim niezadowoleniu z polityki międzynarodowej USA". W ocenie amerykańskiego Departamentu Obrony są to cechy, które świadczą o tym, że dana osoba potencjalnie stanowi "wysokie zagrożenie".
    http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomo...ci_sie_polityka_zagraniczna_USA__Zdaniem.html

Rammstein "We're all living in America" (HD) English Subtitle
    youtube.com/watch?v=xFVdvXGIT34

"I'll show you the right direction,
    to Africa goes Santa Claus,
    and near Paris stands Mickey Mouse.
    ...
    We're all living in America,
    Coca-Cola, sometimes war"
  7. anon_free Member

Kurwa, w pizdu poszło mi jakieś 400 wiadomości... Fuck the Police, Fuck the FBI!
    Na szczęście wszystko szyfrowane, ni huja nie wiedzą co tam jest :D *

PS Kuuuuuurrrrrwaaaaa działa mi internet!!!!!!!!!!! Wreszcie kurwa 2 tygodnie czekałem na nową jebaną kartę WIFI! Poczta Polska to jednak fajna jest.

*słyszałem o tym że strona była monitorowana i że ktoś uzyskał dostęp do maili
  8. Ghost Crypt Member

9. http://www.paranormalne.pl/topic/1803-usa-irak-cala-prawda/

@#5 USA krainą wolności może było to prawdą kiedyś ale to właśnie 11 września to państwo ograniczyło swobody obywatelskie swojemu narodowi w późniejszym czasie i światu. Zamachy z 11 września były właśnie pretekstem do narzucenia światu dyktatury. Nikt przy zdrowych zmysłach nie uwieży że zamach na tak szeroką skale mógł być przygotowany przez jednego człowieka za tym wszystkim wiadomo stało cia a dziś ta sama instytucja monitoruje internet rzekomo z powodów zagrożeń terrorystycznych a tak naprawde niszczy ludzi którzy mają wiedze i chcą wyjawić prawde światu. niestety dla usa sieć Tor jest niewygodnym faktem.
  10. Anonymous Member

TOR był wojskowym projektem. W sumie sami se narobili bigosu.
  11. Dokladnie.
  12. robercik1010 Member

13. Przestancie pieprzyc i dezinformowac !!
    safe-mail.net - zastrzega sobie prawo do czytania twoich maili

vmail.net - nie ma czegos takiego

W firefox i FBI/NSA chodzi o java script nie o java !
  14. to co tutaj napisze to moje wlasne przemyslenia dotyczace tej calej anonimowosci tora nie jestem tego pewien al wierze w to bo wydaje mi sie bardziej prwdopodobne niz omg tor jest tak zajebiscie anonimowy wiec jesli uwarzacie inaczej to zapraszam do dyskusji ;)

no wiec uwazam ze to cale gadanie ze fbi nie potrafi zlamac tora to gowno prawda oni po prostu nnie chca zamykac kazdego leszcza rozprowadzajacego narkotyki na silkroadzie albo zamieszczajacego cp na lolicie bo jakby sie wydalo ze tor nie jest juz bezpieczny to zebraloby sie od huja ludzi ktorzy by zaczeli kombinowac nad czyms nowym co by moglo im zapewnic anonimowosc. chodzzi mi o to ze jak zamiescicie gdzies cp w ukrytym internecie to nic wam nikt ie zrobi bo tak naprawde agencje rzadowe sraja na pedofilie. jak zddosujecie strone pentagonu to zrobio szum ze jest wielkie sledztwo ale beda sie bac ujawnic z tym ze potrafia tora zlamac. ale napiszcie gdzies ze podlozylisciee bombe atomowa w nowym jorku i zapierdolicie 10 milionow ludzi to was znajda w 2 godziny po prostu im jest wygodnie ze ludzie wierza w niezlomnosc tora bo dzieki temu pojeby sie nie boja i pisza co chca wiec to jest takie cos "pozwolmy malym rybkom sie bawic a wkraczajmy na pelnej kurwie tylko jak ktos przegnie pale" no bo serio, ile lat juz ten tor istnieje? nie wydaje sie wam nieprawddopodobne ze przez taki szmat czasu agencje rzadowe najpotezniejszego panstwa na swiecie nie potrafila rozpierdolic tora? ktory na dodatek byl ich wynalazkiem? ja w to jakoss nie wierze
  15. Jeśli chodzi o sieć TOR oraz oprogramowanie z nim związane to mogę powiedzieć tyle:
    -sieć ta jest na tyle anonimowa na ile są świadomi użytkownicy
    -oprogramowanie jest otwartoźródłowe więc można przeanalizować kod i sprawdzić czy nie ma w nim ukrytych backdoorów
    -jeśli przestrzega się podstawowych zasad BHP to daje możliwość anonimowości

Jakie są zagrożenia pozwalające na namierzenie użytkownika sieci TOR:
    -doxing
    -podatność na exploity działające na przeglądarki i ich dodatki
    -lekkomyślne akceptowanie przekierowania na inny adres
    -korzystanie jednoczesne z sieci TOR oraz otwieranie na tej samej przeglądarce stron z clearnetu
    -zaufanie do innych użytkowników

Aby zwiększyć bezpieczeństwo należy
    -wyłączyć w przeglądarce wszelkie dodatki
    -wyłączyć w przeglądarce pokazywanie grafiki (albo ustawić na konieczność otwierania na żądanie użytkownika)
    -używać stylu pisania innego niż w clearnecie
    -nie kontaktować się w clearnecie z użytkownikami z sieci TOR
    -używać do obsługi sieci TOR osobnego konta na systemie lub środowiska wirtualnego
    -przestrzegać ZAWSZE zasady ograniczonego zaufania i nie popadać w zbytnią pewność siebie

Używanie sieci i2p czy innych w Polsce jest mało na razie realne, użytkowników takich sieci w naszym kraju jest tak minimalne, że w przypadku poszukiwania kogoś kto wykonywał czynności za pośrednictwem sieci np. i2p wystarczy aby służby poszukały za pośrednictwem NASK skąd były wykonywane sesje łączności i2p (protokoły związane z i2p) i na pewno będzie liczba takich sesji nie większa niż 10. Ktoś kto korzysta z sieci i2p, freenet, GNU Net chyba wie, że ciężko skontaktować się z kimś z Polski w tych sieciach a teksty zamieszczane na forum i2p w tematach polskich czekają na odpowiedzi czy wypowiedzi nie tylko dniami ale miesiącami czy latami.
  16. mam kilka linkow do roznych wiki w deepwebie i komentarze do nich. atrakcyjnosc poszczegolnych wiki opieralem na tym, jaka wiedze dotyczaca bezpieczenstwa inwigilacji i innych tego typu tematow mozna znalezc, oraz jakosc drogowskazow i innych rzeczy zwiazanych z poszukiwaniem wiedzy, natomiast absolutnie pomijalem temat marketplacow for i chanow, wiec jesli przeczytacie ze jakis link mi sie nie bardzo podobal, wezcie pod uwage ze linki do handlu, finansow czy socialu moze miec fajne.

5nklpqfgczvtjrlg.onion/en/wiki/Main_Page jiskopedia - bardzo dobra wiki ma duzo artykulow i od huja poradnikow dotyczacych bezpieczenstwa, najbardziej wikiowata (ma najwiecej artykulow, reszta to bardziej drogowskazy) ze wszystkich jakie znalazlem
    zqktlwi4fecvo6ri.onion/wiki/index.php/Main_Page hidden wiki - ma kilka fajnych linkow ale jakos mnie nie zachwycila
    455sdmsz3oa5w3xx.onion/wiki/index.php?title=Main_Page liberty wiki - taka sobie ale kilka fajnych linkow jest
    torwikignoueupfm.onion/index.php?title=Main_Page tor wiki - calkiem fajna jej duza zaleta jest ze wskazuje ktore marketplacy i uslugi to scam
    allyour4nert7pkh.onion/wiki/index.php?title=Main_Page all youre wiki ma sporo fajnych linkow ale duzo jest nieaktywnych
    fkyvwpu7ccsorke2.onion/mirrors/-Steal%20this%20Wiki/wiki.stealthiswiki.org/wiki/Main_Page.html steal this wiki nietypowa ale bardzo ciekawa

mam jeszcze linki do roznego rodzaju serwisow ale ich jeszcze nie sprawdzalem poza tym powyzsze dadza wam duzo linkow na dobry start i kazdy tam moze znalezc cos dla siebie wiec z ww wiki mysle ze powinniscie sobie jakos w deepwebie poradzic
  17. ToRepublic jest możliwość żeby ktoś dał zaproszenie ? bo nie stać mnie na wykupienie

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins