Customize

"Władze, które wpadają na takie pomysły są niebezpieczne i należy je obalić."

Discussion in 'Polska' started by KaeRHa, Jan 26, 2012.

1. KaeRHa Member

Wojciech Cejrowski o ACTA:
    "Na temat ACTA myślę tak: ZAGROŻENIE.
    Należy zwalczać ten akt prawny, należy zwalczać władze, które chcą ACTA wprowadzać.
    Zwalczać... mało powiedziane! Władze, które wpadają na takie pomysły są niebezpieczne i należy je obalić, bo nawet jeśli dziś powstrzyma się ACTA, to jutro oni wymyślą coś następnego.
    Już teraz pełno jest kamer w miastach, pełno śledzenia obywatela w internecie, w sklepie, w zbliżeniowej karcie kredytowej, w komórce, w odciskach palców na granicy, w skanerach całego ciała przed wejściem do samolotu, w tych numerach pesel i NIP, które nam nadają, w kolczykowaniu każdej krowy na Twoim polu, w numerowaniu jajek w sklepie, znacznikowaniu każdego telewizora i komputera w fabryce, w montowanych na stale GPSach, które śledzą ruchy Twojego auta zawsze, chcesz, czy nie, w czytnikach do oka, które mają zastępować klucze do drzwi, w identyfikatorach głosu, które mają być "ułatwieniem dla Ciebie", do obsługi "wyłącznie Twojego sprzętu"... Tęczówka, siatkówka, fale muzgowe, odciski palców, pomiary izometryczne głowy, kod kreskowy przypisany do obywatela... ZAGROŻENIE.
    A zatem władzę, która wprowadza ACTA należy obalić. Dla własnego bezpieczeństwa...

Zgadzam się w stu procentach z tymi słowami, sam bym lepiej tego nie ujął.
    Tak więc jeśli identyfikujecie się z tą myślą obalenia władzy załączam pewien link, a mianowicie petycje:
    http://www.petycjeonline.pl/petycja/petycja-o-odwolanie-rzadu-donalda-tuska/639

Im więcej podpisów tym lepiej. ;]
    Pozdrawiam KaeRHa
  2. Anonymous Member

Tusk trzyma Polskę za ryj, i nawet gdyby tą petycję podpisali wszyscy Polacy poza nim i cała Polonia do tego, on i tak pozostanie na stanowisku.
  3. Adien Member

Jedyne rozwiązanie wyjść na ulice i walczyć za nasze dzieci żeby nie miały tak jak my! Ale te rozwiązanie nie wchodzi w grę jak na razie bo i tak to będzie
  4. Darth VAnon Member

Nie lubię buca, ale w tym się z nim zgadzam.
  5. Saltwater Member

Na marginesie: wzywanie do rewolucji nie jest nielegalne?
  6. St.Jimmy Member

O poglądach pana Cejrowskiego mam wyrobione zdanie, niezbyt pozytywne. Zdecydowanie wole oglądać jak biega po dżungli. W tym jednak wypadku muszę przyznać mu rację.

Chyba nie :D Wzywanie do nienawiści, rasizmu itd. jak najbardziej o rewolucji nic mi nie wiadomo.

Viva la rewolucja :D
  7. EYESopen Member

Ilosc obywateli w panstwie jest wieksza niz policjiii i politykow jedyne czego trzeba to zgranie i saolidarnosc - nie chodzi o partie
  8. PanBiceps Member

Czy wam tez się wydaje że Tusk jest prezydentem w tym kraju?
    • Like Like x 1
  9. Adien Member

On tak on tym zarządza :) ale dla mnie jest penisem bo nie potrafi ogarnąć gospodarki.
  10. Anonymous Member

Ja proponuję naprawdę mocne uderzenie.
    Ale nie chodzi mi o pikiety etc... tylko o zablokowanie wszystkich miast podobnie jak to było 6 lat temu w Warszawie (szczegóły w TVN koło 17, jeśli się nie mylę).

By się przyłączyć wystarczy:
    • kupić paczkę nawozu ogrodniczego (saletra amonowa = około 16PLN),
    • zorganizować dużą czystą i niedotykaną butelkę,
    • przyda się także trochę plasteliny lub wosku,
    • oraz jakiś układ elektroniczny (płytka drukowana) i trochę kabelków i bateria np AA,
    • ewentualnie taśma klejąca.
    Z wyżej wymienionych konstruujemy rekwizyt filmowy (oficjalnie na potrzeby nakręcenia filmiku krótkometrażowego o tym jak nie wyglądają bomby etc. - jest to w pełni legalne). Pakujemy do reklamówki wraz z kartką z napisem "Stop ACTA".
    Przechodząc pod urzędem, przez dworzec, etc przez roztargnienie spowodowane wprowadzanymi ponad naszymi głowami porozumieniami międzynarodowymi gubimy pakunek.

Jakby ktoś nam zwrócił uwagę, zawsze możemy argumentować, że to tylko rekwizyt na potrzeby nakręcenia filmiku na YouTube (posiadanie i produkowanie takich rekwizytów jest w pełni legalne). Podobnie nie można być ukaranym, za zgubienie swojej własności.
    Ważne: byśmy nie wysyłali żadnych komunikatów do służb ani mediów o tym. Jeśli fałszywym komunikatem wywołamy akcję służb ratunkowych, możemy być obciążeni kosztami ich działania. Jeśli natomiast same rozpoczną działanie, niesłusznie podejrzewając niebezpieczeństwo - to już ich broszka i nam nic nie grozi.
    Pozdrawiam
  11. Anonymous Member

Program ma być w TV o 17:30 ale już od kilku dni o tym trąbią.
  12. Saltwater Member

Ponad nami siedzą takie szychy, które już same sobie tak to wytłumaczą, aby kogoś za to ukarać. A później przez kilka dni będą trąbić w telewizji o tym, jak to dzięki ich sprawnemu działaniu powstrzymali zamach bombowy, a nas nazwą terrorystami. Warto ryzykować, mimo iż to wszystko jest legalne?
  13. Anonymous Member

Przestań pan spamować przepisem na bombę i przeczytaj co Ci odpisałem w temacie "Co dalej?"
    • Like Like x 2
  14. Anonymous Member

Ja ani razu nie napisałem przepisu na bombę. Przepis na legalną atrapę to nie przepis na bombę. Poza tym również opisałem więcej szczegółów w temacie "Co dalej?".
  15. PanBiceps Member

Mogą Cie zamknąc za wywoływanie paniki ;]
  16. RainbowSix Member

Wierzyć się nie chce: Cejrowski mówi coś publicznie i nie miesza do tego kwestii wiary?
  17. Anonymous Member

PanBiceps: Mogliby jedynie jakbyś powiadomił kogoś o tym wszczynając tym samym panikę. Jakbyś powiedział, że to bomba - to byłby to terroryzm. Ale jak byś powiedział, że zgubiłeś atrapę i ani razu nie wspomniał o bombie to by była tylko ich błędna interpretacja. Żaden sąd by cię nie skazał jakbyś cały czas mówił prawdę, że po prostu zgubiłeś rekwizyt do filmiku.
  18. Adien Member

Ale chociaż dobrze gada :), tudzież nie lubię go bo to taki dziwny człowiek.
  19. Anonymous Member

Pomijam tez fakt, że musieliby Cię najpierw znaleźć... kolesia, który w Warszawie podłożył kilkadziesiąt atrap i jeszcze napisał im maila, że wszczynającego panikę szukają już 6 lat i nic.
    A gdyby nie napisał maila to nawet nie mieli by po co szukać.
  20. Adien Member

21. EYESopen Member

albo wypowiedzi w necie beda wygladac "Czesc ....... ...... . ........... wiec ...... .potem........ i mysle ze Polski rzad ..... .......... .............. ................ to moja opinia" :p kurde kolejny pomysl na filmik mi do glowy przyszedl :D
  22. Xaosuser Member

Widzę, że jakieś gimbo poczytało książkę kucharską lub na torowisku przesiaduje zbyt długo.
  23. Boris Korczak Member

Wzywanie do rozruchow jest nie tylko nielegalne ale zdecydowanie glupie. Do zmian w demokratycznym spoleczenstwie dochodzi sie przez glosowanie a nie przez rzucanie kamieniami lub produkowaniem prawdziwych srodkow wybuchowych lub antrap mogacych doprowadzic do starc, ofiar i zawieszenia praw obywatelskich.
    ACTA to nic nowego. Takie ograniczenia wolnosci slowa wprowadzil dobrze nam znany Adolf Schickelgruber-Hitler oraz Iossif Wissarionowicz Dzugaszfili Stalin tylko nieco pod innymi nazwami.
    ACTA to pomysl zrodzony w kraju w ktorym mieszkam - w USA, ktory jest na dobrej drodze do faszyzmu i jedynie doroslosc spoleczenstwa jest ten proces w stanie powstrzymac glosujac na dobrych przywodcow.
    Internet to droga wymiany mysli, spostrzezen i smieci i ograniczenie tej wolnej drogi to gorsze lekarstwo niz choroba.
    Stay safe.
    BK

• Like Like x 2

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins