Customize

Witajcie

Discussion in 'Polska' started by Anonymous, Sep 4, 2011.

1. Anonymous Member

Jestem AnonymousPL i właśnie straciłem anonimowość. Nie pierwszy raz zresztą. Straciłem ją, gdy się tu zarejestrowałem i tracę za każdym razem, gdy piszę posta jako APL.
    AnonymousPL to tylko ksywka, ale jest nią także moje imię, nazwisko, pesel, numer telefonu, IP, mój styl ubierania czy adres zamieszkania. Wszystkie te cechy łączy jedno: wszystkie są tylko sposobem określania danej osoby za pomocą przyporządkowania jej danego znaku, lub ciągu znaków (choć może to być też równie dobrze zapach czy rozmieszczenie piegów na nosie), charakterystycznego tylko dla niej lub dla wąskiej grupy z nią związanej. I wszystkie te formy określania kogoś, podawane w internecie, zabierają nam anonimowość. Jeżeli coś jest charakterystyczne tylko dla jednej osoby, to nieważne, czy to imię, czy tylko ksywka. W ten sam sposób określa tego kogoś. Imię i nazwisko, pesel czy adres zamieszkania są tylko bardziej oficjalne
    Jeśli np. napiszę jakiegoś skrajnie głupiego posta, jako AnonymousPL, może się nawiązać dialog:
    -Co za idiota!
    -Kto?
    -No, autor tamtego postu.
    -A kto nim jest?
    -AnonymousPL.

Natomiast gdy napiszę anonimowo, dialog ten będzie wyglądał tak:
    -Co za idiota!
    -Kto?
    -No, autor tamtego postu.
    -A kto nim jest?
    -Eeee...

Czy pierwszy przypadek to waszym zdaniem anonimowość? Nie, bo za każdym razem, gdy czytacie post AnonymousPL'a, wiecie, że to właśnie APL go napisał. A więc możecie powiedzieć: "AnonymousPL to napisał". Gdybym napisał to anonimowo, moglibyście powiedzieć najwyżej: "Ktoś to napisał". I to jest właśnie prawdziwa anonimowość.
    Gdy posta pisze taki mugiwara, zakładam, że będzie on sensowny, bo mugiwara jest raczej rozsądnym człowiekiem. Natomiast gdybym zobaczył posta niejakiego HydRasa, który swego czasu policzkował nas za nieposiadanie mikrofonu, z góry, bez czytania, założyłbym, że post jest bez sensu. Dopiero później nadszedłby czas na weryfikację moich założeń.
    Ochrona danych osobowych nie jest jedyną zaletą anonimowości; drugą jest równość wszystkich wobec wszystkich. Nie ma podziału na głupich i mądrych, bo jeśli wszyscy piszemy wykorzystując jedną tożsamość, nick "Anonymous", nie wiemy, kto tak naprawdę napisał danego posta i nie kładziemy jednych powyżej innych.
    Stąd też moja propozycja, aby od teraz każdy, wysyłając tutaj jakąś wiadomość, wysyłał ją anonimowo: wystarczy kliknąć "Post Reply Anonymously", zamiast po prostu "Post Reply". Nie chcę tu nikogo do czego zmuszać, niech każdy pisze, jak chce, ale z mojej strony jest to w każdym razie ostatni post, jaki wysyłam na WWP jako AnonymousPL. Bo nicki nie dają prawdziwej anonimowości i prowadzą do powstawania hierarchii mądrzejszych i głupszych, bardziej lub mniej lubianych.

P.S. Po zawaleniu się forum LetSpeaka powstał pomysł, aby znowu założyć nowe. Zastanówcie się, czy, jeśli będziecie takie zakładać, nie lepiej postawić na brak rejestracji. Niech tylko admini i moderatorzy mają konta. Oczywiście, poskutkuje to działalnością kretynów skłonnych bezinteresownie niszczyć, ale taką możliwość ma się zawsze, bez względu na obecność rejestracji. A tak naprawdę w internecie tylko brak rejestracji może zapewnić prawdziwą anonimowość (nie licząc indywidualnych zabezpieczeń komputera, bo one też są do anonimowości konieczne).
  2. Anonymous Member

Forum? Nie wiem czy to ma sens. Co prawda działy byłyby lepiej uporządkowane ale i tak zacząłem się czuć lepiej i bezpieczniej na forum WWP.
    Mogę pisać jako gość, dzięki wprowadzonemu tutaj skryptowi. Na forum AnonPoland nie było takiej możliwości, umiejętności administratora na to nie pozwoliły.
    Więc powstaje pytanie. Robić kolejne forum czy pomyśleć nad czymś innym? Może w jakiś sposób zrobić małe forum na blogu AnonymousPL?
  3. mugiwara Member

Każdy krok w stronę większej anonimowości jest dobry. Nie mniej jednak tożsamość którą tutaj się identyfikuje jest tylko wytworem mojej chorej wyobraźni :p Nigdy i nigdzie wcześniej nie istniałem pod tym samym nickiem, czy jakimikolwiek danymi, które po sobie zostawiam. Każdy powinien sam wybrać czy chce być w pełni.. hmm... "bezosobowy" (?), czy jednak pozostać w jakiś sposób identyfikowalny.
  4. Anonymous Member

Słowo, którego szukałeś, a nieporadnie zastąpiłeś "bezosobowym", to "anonimowy". Chcecie być tymi słynnymi Anonimus, a nie rozumiecie podstaw sensu ich funkcjonowania zawartych w paru krótkich zdaniach. "Jesteśmy Legionem" - to nie tylko takie chwytliwe hasło. Pomijając już wykład o nawiązaniach Biblijnych i Rzymskich i przechodząc do meritum: Anonimowość Anonimowych polega właśnie na bezosobowości (między innymi), wszyscy tacy sami, bez twarzy, nierozróżnialni na zewnątrz ale i w obrębie własnej społeczności.
    Nie jest to poparte tylko tą interpretacją hasła z hollywoodzkiego filmu ale i znajduje swoje odzwierciedlenie w środowisku z którego prawdziwe Anonymous pochodzi.
  5. mugiwara Member

Doskonale wiem o nawiązaniu do Biblijnej postaci opętanej przez "Legion". W Polsce jest nas na razie na tyle mało, że ciężko jest o jakiekolwiek 100% anonimowe działanie, ktoś musi ruszyć to wszystko, a nie możemy w kwestiach prowadzenia np. blogu współpracować bez używania żadnych ksywek nawet.
  6. Anonymous Member

Możecie. Ale nie chcecie. Po prostu potrzebujecie internetowej tożsamości by smyrać nawzajem swoje ego.
  7. Anonymous Member

TO,
    nawet macie mozliwosc pisania bez ksyw, ale nie... wtedy wasi znajomi by nie uwiezyli ze jestescie z tej slynnej legendy, ksywa musi byc
  8. mugiwara Member

9. Anonymous Member

#4 ma po części rację, nawet jeśli to karachanowiec, który przyszedł tu tylko po to, by nas besztać. Niemniej faktycznie jest nas zbyt mało.
  10. Anonymous Member

jakim legionem, Legendom jestesmy
  11. cyddyn Member

co tu zrobić? Podejżewam włam na konto mugiwary(chamskie zachowanie i obrażanie, bezpodstawne oskarżenia)

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins