Customize

Wojna

Discussion in 'Polska' started by Fuuuu, Nov 14, 2011.

1. Fuuuu Member

Panowie mam pytanie i prosił bym o poważne odpowiedzi bo to nie jest temat śmieszny. Dzisiaj podczas rozmowy z nauczycielką nie pamiętam czym ona się zajmuje dokładnie ale mniejsza o to. Mówiła, że podczas rozmowy ze znajomą która pracuje w jakimś większym mieście ( coś z zabezpieczeniami itd na prawdę nie mam pojęcia ale czytajcie dalej to się z pewnością zorientujecie) mówiła o jakimś wskaźniku stanu gotowości wojska itd... wskaźnik ten wynosi 3 na możliwe 5. I była mowa też o prawdopodobnym wybuchu wojny. Jak myślicie czy na prawdę możemy dożyć kolejnej wojny jakie jest tego prawdopodobieństwo podzielcie się swoją wiedzą przemyśleniami na ten temat. Patrzą na aktualna sytuację na świecie wielkie rewolucje i wojnę pomiędzy Iranem a Izraelem czuję, że to może być jednak możliwe.
  2. Anonymous Member

Gdzie Polska będzie się pchać w wojnę jak nie ma wojska -.- Znaczy, oficjalnie ma, ale jak się to ma do praktyki, chyba każdy wie.
  3. Akanh Member

@Fuuuu
    Piszesz jednak o rewolucjach i wojnie między Iranem i Izrealem. Co Polska ma do tej wojny? A tak w ogóle to z kim Polska miałaby walczyć? Chyba, że źle zrozumiałem...
  4. Anon2k11 Member

Raczej jej chodziło o usa. Choć też dziwne, bo wojna z Iranem już kompletnie uwali ich finansowo. Wiec Izrael jest raczej zdatny tylko na siebie ;p
  5. Xaosuser Member

Jak usa poleci to i my pewnie polecimy im posmyrać zadek w iranie ^^ A co do tego wskaźnika to szczerze pierwsze słyszę, imo gdybyśmy taki mieli ogólnodostępny to powinno być dość łatwe do wygoglowania dla ludu ;) a jedyne co mi się kojarzy to defcon, tyle, że to nie ten kraj :p. Może jest jakiś ogólnoeuropejski ,albo dla nato ?
  6. Nie wiadomo dokładnie jak wyglądają poszczególne stopnie skali, możliwe, że jest to przeciętny stan albo tylko lekko podwyższony.
  7. ch0m1kX Member

A zdziwił byś się, w razie wojny wycofali byśmy wojska z bliskiego wschodu i rozstawili w państwie, w razie wejścia wojsk nieprzyjaciela chyba nie jest możliwe żeby nie powstała jakaś bojówka. A jak myślisz kto będzie w bojówce walczył? Nie kto inny jak pospolicie zwane: dresy, kibole. Gdyby ich wzniecić do walk z policją tak na serio to nie wiem czy pomogły by armatki, gaz łzawiący, psy, pałki. Co dopiero dać im broń!

Wracając do tematu, wątpię by wojna przybyła by aż do polski, no chyba że jakieś zamachy terrorystyczne. Jeśli chodzi o wojnę (jako wojnę między krajową) to możemy bać się jedynie Ruskich, no chyba że zachodnim sąsiadom znowu coś strzeli.

Chyba masz rację jaunesse.
  8. RainbowSix Member

9. Fuuuu Member

Nie chodzi mi o wojnę w Polsce.
  10. Fuuuu Member

Możemy tylko czekać na rozwój sytuacji na świecie. Panowie i Panie ( aż edytowałem xD ) mam propozycje, że jeżeli traficie na jakieś artykuły lub tematy na innych forach podzielcie się ta informacja wtedy będziemy na forum w temacie. Proponuję też abyśmy pisali takie małe "newsy" co dzieje się w Izraelu, Iranie Palestynie wiem, że można to znaleźć w necie ale informacje mogą być tam niepełne lub cenzurowane :)
  11. Anonymous Member

12. ch0m1kX Member

Ja mam lepszy pomysł, każdy z nas jedzie na tydzień na bliski wschód, i będzie tam relacjonował nam jak sprawa się ma. A tak serio to możemy tylko gdybać. W mule i ogóle to widzę że was ciągnie do wojny, lecz me słowa pamiętajcie: 1 dzień wojny, prawdziwej wojny będzie cię trzymał przez całe życie, 1 strzał do człowieka będzie pamiętany przez ciebie, pierwsze trafienie nie wybaczy ci aż do grobu...
  13. Fuuuu Member

Święte słowa.
    Jak fundniesz wyjazd to za 30 min jestem gotowy xD
  14. ch0m1kX Member

Nie ma sprawy zostanę posłem i będę dostawał kasę za siedzenie i przeglądanie pocieraczy w sejmie ;)

A z resztą ciekawy jestem jak zareagował by polski rząd na wojnę.
  15. Fuuuu Member

Z pewnością pouciekali by :) A po zakończeniu wojny wręczali by sobie medale za siedzenie np w Londynie... A zwykły człowiek walczący o kraj cierpiał by nadal ;)
  16. ch0m1kX Member

Ta już widzę pana Kaczora i Donalda po wojnie przyjmujących medale za waleczną obronę Ojczyzny...
    Nienawidzę polskiego rządu!
  17. RainbowSix Member

Londyn to chyba nie jest najlepsze miejsce na ukrywanie się. U nich zwykła przepychanka ostatnio skończyła się demolką połowy kraju :p
  18. IMarcin Member

Ej nie tylko dresy. Nie wiem jak wy, ale ja bym wolał zakończyć swój żywot w walce, niż zostać pokonany przez jakieś malutkie bakterie czy wirusy( które nawet nie żyją)
  19. Fuuuu Member

Wyobraźcie sobie cała Chińska armie w stanie gotowości ;) Świat nie ma szans xD
  20. Akanh Member

Tak tak... bomby atomowe też nie.
  21. Anonymous Member

Armie fizyczne nie są problemem, żebyś ty wiedział jakie cyberarmie posiadają Chiny, nie chce was wprowadzać w błąd, ale jakieś państwo ma większa cyberarmie.
  22. Xaosuser Member

Im większa armia tym większe koszta utrzymania ;)
  23. Akanh Member

Im więcej krajów, które posiadają bomby atomowe tym większe zagrożenie.
  24. anomim Member

Gdyby nie było pieniędzy. Zamiast ropy ludzie korzystaliby z innych zasobów naturalnych, po co ludzie mieliby walczyć ze sobą w takim stopniu, po ...uj te bomby, te armie? Może w to SIE bardziej zaglebicue, niż wymyślone jak tu i kogo zaatakować!?
  25. Anonymous Member

Dresiarze byli zawsze, w takiej czy innej formie, a nie uchroniło nas to przed zaborami, okupacją niemiecką i nadejściem komunizmu.
  26. ch0m1kX Member

Wydaje ci się że nadejście komunizmu było czymś czego mieliśmy się od razu bronic? Wyobraź sobie sytuacje:
    Jest Pan rolnik(r) i pan rolnik mówi:
    -Pier***ę nie hoduję świnek, nie chce mi się.
    I wyobraź sobie ile rolników nie chciało hodować świnek, a to jest tylko przykład, cały system gospodarczy został podniesiony nie za wysoko ale już nie leżał. Może nie było za dobrze ale nie ma teraz w Polsce Rumuni Mongolii czy Albanii. Przepraszam za brzydkie słownictwo ale ładnie obrazuje sprawę.
  27. Fuuuu Member

Czytałem o tych "cyberarmiach" moja szczena do dziś leży na ziemi :O
  28. Akanh Member

Podobno cyberarmię mają Chiny, Korea Północna, Iran, Estonia - kto jeszcze?
  29. ch0m1kX Member

Już się boję cyborgów, już idę po działo strzelające elektronami i wzywam samolot z EMP.
    A tak serio to bardziej się boję atomówki i stalowych ptaków, Europa nie ma zbyt dobrego ani tego ani tego.
  30. Misiu patysiu, my tu nie mówimy o cyborgach tylko o armiach hakerów.
  31. ch0m1kX Member

Wiem, wiem ale trochę przesadzacie, wątpię by mocarstwa nie były przygotowane na hakerów, króliczku(WTF!?)
  32. Xaosuser Member

Pytanie tylko drogi pysiaczku xD Czy Polska do takowych mocarstw się zalicza, czy też będzie leżeć i kwiczeć jak nk padnie :D
  33. ch0m1kX Member

• Like Like x 1
  34. IMarcin Member

Nie nie zalicza się
  35. To nie jest kategoria przygotowane/nieprzygotowane, poza tym teoretycznie na czołgi tez jesteś przygotowany, a nie zawsze to działa, jeszcze jedna rzecz to jest zupełnie inny wymiar działań, jak na razie mieliśmy dotyczenia jedynie z mizianiem tych państw i nie wiadomo co się stanie kiedy wytoczą największe działa bo w zasadzie nie wiadomo jak wyglądają te armaty ?
  36. Akanh Member

Wkrótce na pewno się dowiesz, z taką sytuacją zobaczysz, że coś wyniknie w najbliższych latach.

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins