Customize

"Wolność" zgromadzeń

Discussion in 'Polska' started by Anonymous, Jun 29, 2012.

1. Anonymous Member

Sejm zaostrzył prawo o zgromadzeniach.

Zródło:CIA
    Całe szczescie nie został wprowadzony (jeszcze) zakaz zakrywania twarzy, pozatym mamy kolejny etap zamykania mordy społeczeństwu.
  2. Anonymous Member

Czy ja wiem. Ja się bałem tylko tego zakazu zakrywania twarzy, natomiast reszta: cóż, trochę zastanawia mnie, co trzeba zrobić, by być łatwo rozpoznawalnym w tłumie - ubrać się w oczojebny róż? Poza tym wkurwia mnie odpowiedzialność organizatora za łamanie prawa przez uczestników, ale tak było od zawsze, teraz zmieniła się tylko wysokość grzywny. Reszta, czyli: kary dla łamiących prawo, zakazywanie dwóch manifestacji w jednym miejscu, jeśli są sobie np. przeciwstawne, to moim zdaniem pozytywne aspekty tego wszystkiego.
  3. Anonymous Member

Czy mamy rozumieć, że jeżeliby wprowadzili zakaz maskowania się... To policja miałaby prawo atakować każdą osobę w masce?
  4. Anonymous Member

Zapewne.
  5. Anonymous Member

Pewnie nie aktakować, na początek by moze poprosili, ale pewnie w zgromadzeniu juz nie da rady
  6. Svobodny Moderator

Gdzieniegdzie doczytuje sie że w nowelizacji prawa o zgromadzeniach został jednak wprowadzony ów zakaz zasłaniania twarzy na manifestacjach. Wie ktoś może konkretnie jak to z tym wkoncu jest? Bo jesli to rzeczywscie weszło w życie to myśle że sprawa nie jest tak błaha jak mogła sie na początku wydawac...
  7. Anonymous Member

Wtedy pozostają nam protesty mniej niż 15 osobowe. Choć i tak policja z czystej złośliwości będzie wszystkich spisywać.
  8. Svobodny Moderator

Z tego co narazie znalazłem to ponoc organizator musi wczesniej zgłosic że uczetnicy mogą zakrywac twarze, jesli tego nie zrobi to takiej możliwosci nie bedzie. Wiec praktycznie jestesmy udupieni (jesli to prawda). A od kiedy powyżej 15 osób to manifestacja? Akurat cos też o tym słyszałem przy okazji ostatnich ruchów occupy że ponoć jest to pretekst i durny wymysł urzędników który nigdzie nie jest zapisany w prawie (chyba że już jest). I nowelizacja też jasno nic nie wspomina o spontanicznych zgromadzeniach. Jesli ktoś chce sie zapoznac z wszystkimi wątpliwosciami tej ustawy zapraszam na panoptykon.pl tam jest to zrozumiale rozpisane bo problem nie dotyczy niestety tylko zakrywania twarzy.
  9. insidious999 Member

Przecież matołki zakaz zasłaniania twarzy został wprowadzony zaraz po zadymach z 11 listopada. Już w czasie manifestacji z ACTA ludzie mieli z tym problemy. Wystarczy odkopać tematy tutaj na forum aby się przekonać. Można ubierać maskę jedynie gdy organizator zgłosi to jako kostium.
  10. Anonymous Member

Nie jesteśmy. To żaden problem podczas zgłaszania manifestacji powiedzieć, że uczestnicy mogą zakrywać twarze.
  11. Svobodny Moderator

Cholera wie jak to bedzie wyglądac w praktyce bo w teorii wydaje sie to proste. Zobacz jaka odpowiedzialność spada teraz na organizatora.
  12. Anonymous Member

Podobną inicjatywę w Rosji zrealizował Putin, Komorowski przeniósł ją na grunt Polski. Intencją zmian w ustawie o zgromadzeniach jest zastraszenie społeczeństwa.
    Przy okazji zdjęto z policji odpowiedzialność za bezpieczeństwo i obarczono nią organizatorów akcji.
    Jak widać żyjemy w coraz dziwniejszym kraju, gdzie pojęcie demokracji ograniczono do empirycznej jego cechy, czyli tworzenia prawa wygodnego dla wybranych i obarczanie nim pozostałych.

Zmiany w tej ustawie nie powinny przeszkodzić Anonimowym. Nie musimy organizować demonstracji ani zgromadzeń. Nam wystarczy kameralna obecność na ulicach.
    Musimy zadbać jednak o dodatkowe środki bezpieczeństwa. To dziwne ale musimy bronić się przed prowokacją policji i innych służb.
    Powinniśmy przyjąć zasadę, że udział każdego Anona w "zdarzeniu" powinno być dokumentowane przez kilka osób jednocześnie.
  13. Anonymous Member

14. Tulku Member

Mi się nie podoba ta ustawa zorganizujesz protest przyjdą Policjanci po cywilu coś rozwalą będziesz spłacał do końca życia. Na marszu Nie podległości w ubiegłym roku było widać jak to działa po cywilu biją kogo popadnie a potem w sądzie łżą jak psy [sic]... I podbity dostaje kare więzienia filmy krążyły przez kilka miesięcy zanim ktoś się tym zajął - to nie jest demokracja ani Państwo Prawa.
  15. Anonymous Member

Sam byłem swiadkiem jak na demonstracjach ACTA pały po cywilu łaziły w GFM(!). Wystarczy mała prowokacja żeby umundurowani mogli teraz rozpędzic cała manifestacja zreszta wystarczy popatrzec jaka chora odpowiedzialność spada na organizatora. Pozdrawiam serdecznie tych którzy bede mieli odwage piastowac to stanowisko.
  16. Svobodny Moderator

Myśle żę sfałszowany obraz zdarzen z 11 Listopada przekazywany przez media głównego nurtu w polsce był tak naprawde przygotowaniem gruntu pod głatkie i bezproblemowe wprowdzanie własnie takich ustaw i jak widać udało sie. Społeczenstwo sie nie burzy, a ci którzy burzyli sie na ulicach dostali kolejny raz po dupie od władzy.
  17. Anonymous Member

18. Jak przejdzie to zostanie nam tylko robić akcje jak LoneMarch... Swoją drogą 32 ważne organizacje zlać to mocna potwarz w demokrację. Ponoć narusza to prawa konstytucyjne, może moożna bęðzie się odwołać do trybunału jak nie naszego to europejskiego.
  19. martajagoda89 Member

@up myślisz, że to coś da? Spróbować zawsze warto, ale nie liczyła bym na to. To kolejna uchwała, która jest naszym politykom na rękę, więc trudno oczekiwać, że zostanie odrzucona. Każdy tutaj chyba się domyśla, że w nowelizacji ustawy o zgromadzeniach nie chodzi o bezpieczeństwo, tylko o łatwą identyfikacje manifestujących i możliwość gnębienia i legalnego represjonowania ich. A odpowiedzialność przewodniczącego za to co zrobią manifestujący? kurwa... wiadomo, że jeśli jakaś partia wyjdzie z propozycją ustawy, przeciwko której zorganizowana będzie manifestacja, ta partia może wynająć kilku dresiarzy, żeby zrobili rozpierduchę... Wszystko na koszt przewodniczącego. A ja zadaję jedno zasadnicze pytanie: Po chuj na manifestacjach tyle policji skoro to przewodniczący prawnie odpowiada za porządek.
  20. Triskel Member

"SB - powrót"
    Wkrótce w kinach.
    I nie tylko jak widać.
  21. Propo zgromadzeń - zaraz woodstock, ja jadę jutro (jak paręset tysięcy ludzi zapewne) i jest to doskonała okazja do porozmawiania z ludźmi, pokazania drogi. Ale do tego trzeba wielu ludzi, sam nie dam rady ;)
    Nie wiem czy zdążymy się jeszcze zorganizować ale namawiam do jakiejś akcji, przemarszu, zaproponujcie jakiekolwiek miejsce na woodstocku a pojawię się, ilu by się nas zebrało, hm?

Zastanawiam sie też nad wysłaniem smsa, który pojawi się na telebimie podczas koncertów (a widzieć to będzie kilkaset tysięcy ludzi jak już mówiłem) z adresem forum chociażby, jak by się kilka osób zebrało i wysłało o różnych porach to przekaz będzie bardzo mocny, mnóstwo ludzi zobaczy, moze wejdzie i zrozumie!

Co wy na to? Taki chociażby sms kosztuje więc ja sam nie wyślę ich wiele ;)
  22. Tylko nie odbierzcie tego jako reklamę, nie mam tu zresztą co reklamować, pożytku z tego nie mam.
    Na numer 7255 (koszt to jakieś 3zł, coś takiego) można wysłać smsa z poprzedzeniem "woodstock" z pozdrowieniami, reklamowych ani hejtowych nie wyświetlą :p
    Np:
    "woodstock Pozdrowienia dla Anonimowych z whyweprotest.net!!!"

Zobaczą tą całe tłumy, co wy na to? Na pewno ktoś się zastanowi i wejdzie.
  23. Anonymous Member

Nie wybieram sie w tym roku na tego typu imprezy ale myśle że to całkiem fajne miejsce na promowanie 'naszej sprawy' czy to za pomocą tego sms'a czy klasyczną papiero-burzą wiec ci co sie wybierają mogą cos temat ogarnąc bo fajnie by to wyszło.
  24. Anonymous Member

Z woodstock to świetny pomysł moim skromnym zdaniem.
  25. Anonymous Member

NotAI proszę o kontakt na PW. Mam kilka pytań związanych z akcją na Woodstock oraz pewną propozycję.
  26. NotAI Member

Mały paperstorm też się znajdzie, ale będzie to kropla w morzu na skalę ponad 700 tys. ludzi (tyle było w zeszłym roku).
    Wsparcie mile widziane! 3zł na akcje to niewiele, w porównaniu do pieniędzy jakie Dotcom pompuje w walkę, do dzieła!

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins