Customize

www.anonyops.pl - wersja Alpha

Discussion in 'Anonimowi w Polsce' started by gr0w33r, Oct 22, 2011.

1. Witajcie, jak już omawialiśmy, założyłem już stronę anonyops.pl.
    Pisałem wszystko od podstaw i strona jest naprawdę amatorska, ale wg. mnie
    jak najbardziej wystarczy. Z góry piszcie co zmienić i co Wam się nie podoba.
    Po wejściu na anonyops.pl przekieruje nas na naszą darmową stronę, dziś jeszcze popracuję
    nad DNS'ami i może uda mi się zrobić tak, żebyśmy mogli bez wykupienia serwera mieć stronę
    bezpośrednio na anonyops.pl, ale o to już się nie martwcie.

Jeżeli strona będzie się rozwijać, założę zakładkę 'Dotację' - za pieniądze które
    uda nam się uzbierać, kupię materiały na Operację Paperstorm i wyślę odpowiednią ich ilość
    do aktywnych członków forum, oraz jeżeli będzie trzeba zajmę się handlem maskami na allegro.

Wrzucam garstkę gotowych plakatów ze stroną.

21156535234753408229.jpg
    ---
    04055690827643687931.jpg
    ---
    07246399592226385639.jpg
    ---
    36469700398196077630.jpg
    ---
    71135371002693497855.jpg
    ---

Pozdrawiam, gr0w33r.
  2. Po pierwsze logo pierwszej strony. Logo, które ujrzy człowiek musi przekonać aby "klikną dalej...". Jest jakiś dobry grafik na tym forum?

@edit

Daj downlaod do tej czcionki "www.anonyops.pl".
  3. Anonymous Member

Szczerze - beznadziejnie. Wszystko nie na swoim miejscu jakieś małe okienko, mało tekstu... Strona z tego generatora jest beznadziejna poproś anonimowego aby zrobił dobrą strone taką jak WRU.

Wg mnie na stronie powinno być (kolejność bez znaczenia) :

Kim jesteśmy, ideologia itd. (Tutaj otwarty list i jeszcze kilka wideo)
    Media zdjęcia, kanały youtube...
    Dodatki Chanology manga i jeszcze jakieś rzeczy
    Materiały Tutaj ulotki i plakaty do druku
    Aktualne operacje
    Kontakt
    Kup maskę Tu możliwość kupienia maski (to się jeszcze dopracuje) Jak już pisał numerek :

WRU złączyłoby się jako bramkę z dużym wchodzę dalej na dole (dla nowych userów) i z małym skip w prawym górnym rogu dla stałych bywalców. Jeśli cos pominąłem to napiszcie.
  4. Czy ty wiesz co to jest "szkielet"? gr0w33r napisał, że dopiero dziś stworzył tą stronę.

Najlepiej i najszybciej jest obsikać i obrzucać kogoś, niż przeczytać całość na forum i pomyśleć chwilę. I jeszcze to pisanie z konta Anonymous, żeby nikt nie wiedział kim jestem ^^. Super
  5. Po części się zgadzam.

Strona nie jest beznadziejna ale moim zdaniem nie nadaje się na strone duży portal po pierwsze małe okienko - jeśli będziemy chcieli dać więcej tekstu jakies media albo chociąby sklep to wyjdzie beznadziejnie bo będzie trzeba przewijać w dół i w dół i w dół a w około będzie masa czarnego tekstu. Po drugie kategorie boczne źle wypadają, po trzecie przy małym okienku i tych bocznych kategoriach wariant fuzji wru odpada więc zostaje bramka - trzeba pozbyć sie aktualnej bramki i wyimenić ją na zmodyfikowane WRU. Taka strona byłaby idealna jako mała strona informacyjna ale jeśli chcemy z tego zrobić duży portal to trzeba by to było inaczej urządzić.

Pzdr. numerek

@edit Sprzedaż masek zostaw mi bo już rozgrzebałem ten temat i pracuje aktualnie nad tym wszystkim ;)
  6. TO JEST SZKIELET!

Pozdro dla kumatych.

Numerek, narysuj w jakimś programie graficznym jak według Ciebie powinien wyglądać duży portal społecznościowy Anonymous.
  7. Wiem że to szkielet ale szkielet podobny jest do całego ciała. A że jest to szkielet to piszemy co chcemy zmienić co nam sie podoba a co nie i przez to strona jest ulepszana i powstaje gotowa całość tak ? Czy to znaczy że jeśli jest to szkielet nikt nie może napisać co jest w nim złego ?

Pzdr. numerek
  8. Jest to szkielet strony i każdy musi napisać co w nim poprawić. Założę się, że gr0w33r nigdy nie sprzedawał profesjonalnych stron internetowych innym ludziom, nie miał tego rodzaju sklepu/ firmy i jestem w 100% pewny, że podczas robienia tej strony wysiadły mu pomysły, a jednocześnie dążył do klasyki.

Jeśli nie to mnie popraw.

Wiem co to znaczy "brak pomysłów podczas tworzenia" i wiem jak bardzo potrzebna jest pomoc/ rady innych do takiego projektu.

Niech każdy napiszę to co mu się nie podoba/ co należy dodać/ co należy zmienić, tylko bez krytyki.
  9. Anonymous Member

1. Zbyt małe okienko
    2. Na dużej stronie
    3. Konieczność klikania w pstryczek żeby wejść na główną (WKURWIA!!!)
    4. Boczne kategorie
    5. "Ostatnie newsy". "Newsy" to "nowości", więc to oczywiste, że są świeże niczym te bułeczki.
    6. Kategorie. Choć to w sumie moje bardziej subiektywne odczucie, ale moim zdaniem lepiej by wyglądały takie: "O Anonimach", "Newsy", "Planowane operacje", "Artykuły", "Ciekawostki", "Linki". W kategorii pierwszej historia Anonów i wyjaśnienie, czym są, w drugiej wiadomo, w trzeciej też wiadomo, w czwartej bezpieczeństwo w sieci i takie tam, w piątej komiks i takie tam, w szóstej kontakt i inne linki, np. kanały youtube.
    7. Konieczność scrollowania w bok wynikająca z punktów 1 i 2.
    8. Czarne tło.
    9. BRAMKA. Czyli punkt 3.
  10. Narysujcie w jakimś programie graficznym jak sobie to wyobrażacie, ciężko zadowolić wszystkich z małym doświadczeniem jeżeli chodzi o tworzenie stron www. Tak jak napisałem jest to przed-premierowa wersja strony i masa rzeczy jest do poprawy, jeżeli nie chcecie pomóc wystarczy że jasno zobrazujecie jak sobie to wyobrażacie. Anonymous opisał to strasznie chaotycznie.
  11. Anonimowy Member

1. Dlaczego dodałeś tekst na obrazku? Nawet nie można tego skopiować, a spidery tego nie zaindeksują.
    2. Strona jest nie wycentrowana i za szeroka. Coś zwaliłeś z tymi obrazkami YT i FB.
    3. Każda podstrona to inny plik html. Wystarczy trochę PHP i wczytujesz podstrony do jednego pliku index.php, a adresy da się zamaskować za pomocą .htaccess np. anonyops.pl/aktualne-operacje
  12. Jestem laikiem jeżeli chodzi o css, dlatego.
  13. Według mnie potrzeba grafika do loga i tylnego tła. Czy ktoś zajmuje się grafiką?

1. Warto zrobić kategorie podobne do tych, które są na http://anonyops.com/
    2. Myślę, że ciemna strona będzie efektywniejsza i ładniejsza wizualnej niż jasna/ czarna całkowicie.
    3. Filmik jest lekko do bani. Widać, że Ty go robiłeś i może głowiłeś się nad nim jakąś cześć czasu to brakuje w nim takiego natchnienia do myślenia. Bez obrazy, ale trzeba go wymienić.
    4. Proponuje założyć zakładkę w stylu "Video" i tam były by wstawiane wszystkie filmiki śmieszne, uczące lub namawiające do rozpoczęcie myślenia.

Gdy coś jeszcze przyjdzie mi do głowy to to dodam.
  14. Wg mnie trzeba to napisać od początku ;(

Pzdr. numerek

15. Najlepiej jak by gr0w33r stworzył własne osobiste notatki i sam wszystko tworzył z notatek, a potem przedstawiał nam czy zrobił dobrze, czy źle. Jeśli nie, to wprowadzamy zmiany mniejsze lub większe i tak aż do skutku.
  16. Napisanie strony nie zajmuję trzydziestu minut. Póki co nie dajecie żadnych konkretów, więc nie pomaga mi to. Wyłączyłem stronę, zacznę pisać od nowa...
  17. Anonymous Member

Ok, konkrety.

1. Pomodyfikuj trochę tak, żeby na różnych rozdzielczościach strona się tak samo rozkładała i żeby nie trzeba było scrollować.
    2. Zrezygnuj całkowicie z bramki, bo to wkurwia jak cholera i wstaw home page (WRU wyświetlające się na stronie głównej, ale jako temat, z natychmiastowym dostępem do reszty contentu; bez klikania w żadne skipy czy inne takie).
    3. Kategorie umieść na górze, a nie z boku strony.
    4. Zmień kategorie na:
    "O Anonimach" - czym są Anonymous, ich historia, takie tam.
    "Newsy" - najnowsze informacje ze świata zewnętrznego (nie o nas, lecz o np. ustawach zmniejszających nasze prawa albo o budowaniu się KS w Polsce).
    "Planowane operacje" - akcje, które planujemy wykonać bądź wykonujemy w chwili obecnej (typ akcji, data, miejsce, sposób wykonania)
    "Zakończone operacje" - relacje z wykonanych już akcji; opis, zdjęcia, nagrania, linki do mediów, które o tym coś powiedziały
    "Artykuły" - bezpieczne przeglądanie sieci i inne takie; nie związane bezpośrednio z Anonami, ale przydatne Anonom bądź ludziom, którzy się nimi interesują
    "Ciekawostki" - komiks Chanology Manga i inne
    "Linki" - odnośniki do stron zagranicznych komórek Anonów, do wolnych mediów, do petycji kierowanych do rządu, do kanałów YouTube, do DevianArtów, takie tam.
    "Aktywne komórki" - spis polskich komórek Anonów wg. miast, np. Lublin, Warszawa i adresy e-mail do poszczególnych komórek
    5. Zmień tło na jasne, a kolor tekstu na czarny; oczy będą się mniej męczyć, poza tym strona będzie wyglądała "przytulniej".
  18. Sorry pojechałem troche za ostro. Strona jest dobra ale wg mnie nie nadaję się na duży portal dla anonów. Konkrety dajemy :

I to jest pierwszy konkret który boli wszystkich - małe okienko duża strona złe kategorie - tak jak napisał Anonymous_Gman powinno to bardziej przypominać anonyops.com bo duży portal -> duźo tekstu -> duże okno a gdy jest duży portal -> dużo tekstu -> małe okno to dochodzi nam -> konieczność ciągłego przewijania i scrollowania.

Wg mnie skoro sam piszesz że słabo się na tym znasz to serio poproś o pomoc Anonimowego bo on jest w tym wszystkim zajebiście dobry

Pzdr. numerek

Wie ktoś może jak wkleić filmik z youtube na stronę tak, aby wyświetlał się bezpośrednio na niej?
  20. Pod filmem na YT naciskasz -> Udostępnij -> Umieść -> Wygenerowany kod wklejasz na stronę, możesz go edytować.
  21. Kiedy jesteś już na stronie filmu kliknij udostępnij, potem umieść potem wszystko ustawiasz (wymiary itd.) kopiujesz gotowy kod i wklejasz na strone.

Pzdr. numerek

@edit :

Sorry nie zauważyłem że gr0w33r mnie uprzedził.
  22. gr0w33r, czy możesz postarać się zrobić stronkę do 31 października? Przynajmniej żeby jakoś wyglądała.

Nie chcę, aby ludzie weszli na link strony, a tam "Strona w budowie".

Najlepiej to napisz czy jakaś pomoc jest potrzebna np. jakaś grafika itd. czy coś.
  23. Tak, zrobię stronę do tego czasu. Znam dobrego webmastera, strona będzie o wiele lepsza niż była wcześniej. Jeżeli będę potrzebował konkretnej pomocy, to napiszę to w tym temacie, dziękuję za pomoc.
  24. Anonymous Member

Poproś o pomoc Anonimowego bo on się na tym wszystkim zna ;)
  25. Anonimowy Member

Jeśli miałbym pomóc to prawdopodobnie zmieniłbym cały kod ;) Gdyby znalazł się jakiś dobry grafik i zaprojektowałby stronę to mógłbym to pociąć i zakodować w formie jakiegoś CMSa z prostym panelem administracyjnym z takimi opcjami jak "Dodaj planowane akcje" itp.
  26. brujah Member

Teraz to w ogóle nie ma strony pod tym adresem. Mam nadzieje, ze to dlatego, że autor wziął sobie do serca uwagi reszty i ciężko pracuje nad nowsza wersja.
  27. Nie wiem czy inaczej da się interpretować słowa 'Strona w budowie'.
  28. brujah Member

Da się. "Mam to w dupie i będzie tak pisało przez następne pół roku".
  29. Jestem za tym aby tak zrobić, potrzebny nam jeszcze grafik. Ja znam tylko podstawy więc raczej nie pomogę za to na komputerze mam kilkunasto gigabajotową baze tryskającej/spływającej/bryzgającej krwi, tekstur, różnch promieni, wybuchów, lecacych kul itd. Nie wiem czy coś z tego się przyda ale mogę poszukać czegoś co można by wykorzystać na naszą stronę. :D

Pzdr. numerek

30. Aby móc umieszczać już jakąś konkretną strone na ulotkach proponuje wykupić AnonPL.org i dać na nią WRU. A kiedy strona główna będzie już gotowa zrobić fuzje, a na AnonPL.org dać przekierowanie.

Pzdr. numerek

33. Anonymous Member

Wie ktoś może jak udostępnić filmik w CMSie? Bo na anonimowipolska.pl próbuję wstawić filmik w sposób, w jaki radziliście i się nie wyświetla.
  34. Anonimowy Member

To zależy od tego czy można dodawać kod HTML lub czy jest takie coś w BBCode jak np. [media][/media]

Tutaj jest pokazane jak dodać do Joomli
  35. Anonymous Member

Dzięki za pomoc. Już rozkminiłem jak to zrobić, z pomocą filmiku podanego przez gr0w33ra :)
  36. Czyli jednak się przydał :p

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins