Customize

Wybory 2014

Discussion in 'Polska' started by Anfinuo, Mar 27, 2014.

1. Anfinuo Member

W tym roku będziemy mieli "two hit combo" - wybory do europarlamentu w Kwietniu i w Listopadzie rodzime, samorządowe. Czy z powodu takiej "okazji", coś jest planowane ?
    Mi po głowie kołacze jakaś wlepka o +/- takiej treści:
    http://imgur.com/AIzUVBX
    z checkbox-em żeby można było na kartę do głosowania nalepić, czy coś.
  2. To dobry pomysł Anonie, jestem za. Myślę, że można by to zrobić jako nalepkę która na kartę dodawała by dodatkowego kandydata "Pana Nikogo" na którego można postawić krzyżyk i oddać głos.
  3. Svobodny Moderator

Offtop i spory nad sensem wyborów przenosze do nowego threadu, a ten niech będzie miejscem do omawiania i organizacji działań zaproponowanych przez Anfinuo.
  4. Anonymous Member

Fajnie, że mój głos dotyczący sensu tej akcji też zostawiłeś w tym temacie, Svobodny. Doceniam to.

A tak z czysto językowego punktu widzenia - życzę powodzenia w tworzeniu takich plakatów w języku polskim. Anglojęzyczny oryginał opiera się na dającej wszystkiemu sens grze słownej "Nobody will keep election promises", czyli, w jednym z możliwych tłumaczeń, "Nobody (Nikt, może jakiś Pan Nikt?) dotrzyma obietnic wyborczych". Drugie tłumaczenie w polskim brzmi "Nikt nie dotrzyma obietnic wyborczych", co zabija całą grę słowną i sens plakatu, bo w polskim po "nikt", w przeciwieństwie do angielskiego, trzeba dodać "nie". Innymi słowy, nie da się w polskim języku stworzyć takiej gry słownej, cały plakat więc nie będzie miał sensu, bo nic nie będzie sugerować, że "Nikt" może odwoływać się albo do braku osoby, albo do osoby nazywającej się "Nikt".
  5. anon_free Member

Na taki filmik natrafiłem. Ja się z nim zgadzam.

6. Anfinuo Member

Filmik zakłada wersję bardzo bardzo optymistyczną - większość co nie głosowała, pójdzie zagłosować na "dobre" partie. Poza tym, to się mniej więcej z jego przesłaniem zgadzam. Tylko jak przekonać tyle ludzi, skoro jest to wspomniane prze zemnie "Powszechnie Panujące Przekonanie", że do wyborów trzeba iść, nawet jeśli tylko po to by oddać nieważny głos, bo to "paterotyczny" obowiązek, za możliwość głosowania umierali czerwonoarmiści, itp., itd., a większość ludzi nie chodzi ?
  7. Anonymous Member

Armia Czerwona umierała za możliwość głosowania? Pierwsze słyszę.
  8. xKhaz Member

Autor tematu napisał, że chodzi mu po głowie wlepka o +/- takiej treści. Zawsze można wymyślić inne hasło, raczej chodzi o sam przekaz.
  9. anon_free Member

Tutaj macie taki plakat. Może się komuś przyda.
    RqL4LoC.png
    Do przerabiania/rozpowszechniania. Chcę zrobić mały #paperstorm tak na początku maja w moich okolicach.
    Ktoś poza mną coś planuje?
  10. Anonymous Member

anon_free myślę, że jako Anon nie powinieneś zniechęcać ludzi do głosowania na bandę czworga, niezależnie od tego, jakie poglądy masz Ty, ja czy reszta ludzi z forum, a raczej zachęcać ludzi do zapoznawania się z programami partii i odpowiedzialnego wyboru. Chodzi mi o to, żeby ludzie głosowali na kogo zechcą, tylko żeby wiedzieli, dlaczego tak właśnie głosują.
  11. Anonymous Member

Ten ostatni obrazek zrobił mój dzień :D
  12. Ostry rap przeciw rządowi polacy nie dajcie się oszukać

13. Witam, jestem STH i jestem na tym forum od niedawna, raczej przyglądając się waszym rozmowom. Ale znam ideę Anonimowych i zasady, którymi się kierują. Piszę tego posta, bo mam pomysł, który moglibyśmy razem zrealizować i który moim zdaniem mógłby coś pozytywnego przynieść.

Niedługo kolejne wybory parlamentarne więc przydałoby się zrobić kampanię, dzięki której więcej Polaków poszłoby na wybory i zagłosowało na tych, na których faktycznie chcą zagłosować, a nie na tych, których podpowiada im TVN. Ale nie możemy nikomu dyktować, na kogo ma głosować, bo Anonymous nie reprezentują żadnej partii politycznej.

Stąd też mój pomysł, żeby stworzyć stronkę internetową, opisującą wszystkie partie i ich:
    -program i postulaty
    -czołowych polityków i opis ich kariery
    -dotychczasowe osiągnięcia
    -obecne obietnice wyborcze
    -przeszłe obietnice wyborcze (zaznaczając osobno spełnione i niespełnione)
    -wszystkie skandale, wszystkie afery, olewanie woli obywateli, podnoszenie podatków, wprowadzanie cenzury, wszystkie negatywne aspekty rządów partii, które kiedyś były u władzy. Wszystkie pozytywne aspekty również, jeśli jakieś się znajdą.

Innymi słowy chcę stworzyć rzeczowe, obiektywne kompendium wiedzy na temat partii, polityków, ich postulatów i ich wiarygodności oraz stosunku do woli obywateli. Wszystkie te informacje zebrałoby się w jednym miejscu, podając jedynie obiektywne fakty, nie faworyzując nikogo, pozwalając ludziom samemu zdecydować, co myśli o danym polityku/danej partii i na kogo chce głosować. Nie podawać rozwiązań, ale podać informacje, które ułatwią wybranie własnego rozwiązania.

Po stworzeniu strony przeprowadzilibyśmy akcję propagandową, żeby ludzie odwiedzali tę stronę, przeglądali profile partii/polityków i decydowali, czy i na kogo warto jest głosować. Namawialibyśmy ich nie do głosowania na kogoś, kto nam pasuje, tylko do głosowania świadomego.

Jednak potrzebuję do pomocy ludzi politycznie ogarniętych, bo przyznaję, że osobiście nie mam wielkiego pojęcia o polityce, a na nadrabianie zaległości, biorąc pod uwagę liczbę afer, skandali itp. jest trochę za późno. Dlatego właśnie piszę tutaj, szukając pomocy. Jest ktoś chętny?
  14. Anonymous Member

Nie ten adres. To forum upadło. Zresztą nie zdziałałbyś nic nawet zanim forum upadło, bo tutaj ludzie się logowali, żeby narzekać, zamiast coś robić.
  15. Ja na szczęście nie będę mieć tego problemu, kończę studia i wyjeżdżam stąd :]
  16. Anonymous Member

Ja bym z tym pomógł, bo w przeciwnieństwie do wielu pomysłów, które tutaj się pojawiały, ten ma jakiś sens. Ale sam jestem dupa z wiedzy o polityce, więc raczej nic z tego. Na chwilę obecną radzę Ci odpuścić ten pomysł, bo o tym forum już nawet najstarsi górale nie pamiętają i nikt tutaj nie zagląda. Ale jeśli nie masz nic przeciwko udziałowi w innych (hipotetycznych) legalnych działaniach w przyszłości (jeśli kiedyś nadarzy się okazja i trochę ludzi się zbierze) to powinniśmy ustalić sobie jakiś środek komunikacji poza WWP, żeby w razie co mieć kontakt z innymi. Jeśli masz na WWP konto, to pisz na PW, jak można się z Tobą skontaktować.
  17. Anfinuo Member

@esteha
    http://mojepanstwo.pl/ ?

Co do plakatu z prąciem, to kiedyś napisałem do jego autorów (MFA z Poznania), w sprawie innej ich grafiki (ta z prezerwatywą), ale po jednym e-mail-u kontakt się urwał :(
  18. lel

top lel

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins