Customize

Wyproszenie Palikota z manifestacji

Discussion in 'Polska' started by Anonymous, Jan 29, 2012.

 1. Anonymous Member  fajne hasło: "Tylko idiota głosuje na Palikota"
  Czy Wy też ich popieracie ? (ludzi którzy skandują te hasła)
  - Ja nie ;d
 2. Adien Member

  hahaha i bardzo dobrze ale ja na niego głosowałem :( ale ostatni raz.
 3. Proaktyn Member

  Kurcze ludzie... Czy my mamy być bezstronni? Bezpartyjni? Są chyba jakieś niepisane zasady których trzymać się wypada... Codziennie pojawia się więcej bullshitu na tym forum związanego z polityką. I'm out...
 4. insidious999 Member

  adronix widzę zaczyna bronić Palikota ;) Ja nie popieram ludzi głoszących tego typu hasła... jednocześnie nie popieram też pojawiania się polityków na demonstracjach. Mogł się Palikot tego spodziewać.
 5. St.Jimmy Member

  Potraktowali go ostro, ale ma nauczke żeby sobie nie robić kampanii wyborczej na manifestacjach. Prawda jest taka, że gdyby nie pospolite ruszenie w internecie to nadal by sobie palił kadzidełka w sejmie. To właśnie jego partia jako jedna z największych partii opozycyjnych powinna patrzeć Tuskowi na ręce w każdej sprawie nie tylko ACTA. Teraz wyłażą na manifestacje, czysta gra pod publike, ale nie tylko oni teraz przeciw są nawet ci co byli za.
 6. Xaosuser Member

  To co kolega napisał. Politycy mają Wiejską, my mamy całą Polskę.
 7. m4573r Member

  Z racji równowagi w przyrodzie i osobistych preferencji nie popieram szturchania Palikota, ale fakt jest faktem - nie powinien przyłazić na manifestacje. To było niefajne.
 8. Lazyorr Member

  Powinien, nie powinien. Jakby nie patrzeć każdy człowiek ma prawo uczestniczenia w jakichkolwiek manifestacjach. Aczkolwiek nie powinien sobie robić z tego jak to wyżej napisali "darmowej kampanii".

  Edit: Te okrzyki też nie były zbyt "na poziomie" według mnie jeśli się nie zgadzali z jego obecnością/zachowaniem na manifestacji mogliby to trochę bardziej "grzecznie" mu powiedzieć. Bo to sprawia że OpACTA a bardziej część ludzi w niej biorąca, będzie postrzegana jako banda "dzieciaków" (choć to chyba nie właściwe słowo), co będzie miało skutki w postrzeganiu wszystkich ludzi biorących w tym udział.
 9. m4573r Member

  Nawet jeśli by tylko stał, to nie wyglądałby dobrze na manifestacji. Osoba na jego stanowisku nie powinna się w to angażować osobiście, tylko np. zwołać konferencję prasową i przekazać jasny komunikat o stanowisku w tej sprawie. Na pewno Palikot nie chce być postrzegany jako krzykacz z demonstracji albo desperat beznadziejnie poszukujący poparcia.

  Zachowanie krzykaczy to moim zdaniem nie jest nawet temat do dyskusji. Zawsze i wszędzie trafi się jeden dzięcioł na x ludności, a szczególnie w RP.
 10. Lazyorr Member

  @up: Moim zdaniem jeśli by tylko stał lub czynnie brał udział w manifestacji to nie widzę problemu. Ja bym to odebrał jako "znak" że jest z nami, równy, taki jak my. Ale jak by zorganizował konferencje dot. ACTA też bym się nie obraził :)

  Czy ja wiem czy szczególnie, wydaje mi się że wszędzie na świecie są jak to ładnie ująłeś "dzięcioły". Jako że żyjemy w Polsce to widzimy najbardziej co się tutaj dzieje, a co do reszty świata to po prostu mamy mniejsze odniesienie, takie mam odczucie, może i błędne.
 11. m4573r Member

  Może i masz rację, ale w wykonaniu rodaka podwójnie mi psuje powietrze.
  • Like Like x 1
 12. Anonymous Member

  Ja go nie bronię, tylko po co zniżać się do poziomu polityków ?

  Nie wydaje mi się żeby na tym forum był ktoś (oprócz niektórych nieletnich) nie popierał jakiejś partii
  w końcu idąc na wybory stawiamy na jakąś partie gdyby wszyscy ludzie byli by bezstronni i bezpartyjni to tym światem rządzili by jeszcze więksi idioci i złodzieje.
 13. We wszystkim chodzi o nie rozmawianie o polityce, a nie o nie posiadanie preferencji partyjnych. Jako Anonymous masz być bezstronny, jako jednostka nie.
 14. Krea Member

  Z tej teorii mogę wywnioskować, że w anonymous nie ma żadnych jednostek, przynajmniej ja tak to pojąłem moim rozumowaniem. Nie do końca jest to prawdą, moim skromnym zdaniem, gdyż wyznawanie idei anonimowych nie ogranicza wcale w niczym, jesteś bezstronny, lub propisowski/pełowski/palikotowski- Twoja wola. Tak czasem przy czytaniu tych postów odnoszę wrażenie, iż niektórzy to chcieliby aby anonimowi byli jakimiś super obrońcami prawa, nienagannie ubranymi w garniturach, w maskach, przyglądających się tłumowi, nie wznoszących żadnych okrzyków, zimnymi, cynicznymi. Ponadto za pazuchą w garniturze jakaś super legitymacja anonymous, która pozwala panować nad tłumem, giwera i jeszcze umiejętność super sztuk walki. Oczywiście te wyobrażenia to już nie nawiązujące do akurat tego postu.

  @Topic

  Musimy też uświadomić sobie kto chodzi na te demonstracje. U mnie było 2k ludzi, w tym co najmniej 1/8 była pijana, a od 1/4 zalatywało alkoholem. Ponadto już od początku największą popularność zyskał okrzyk 'Jebać ACTA', 'Tusk ty matole, skąd będziesz ściągał pornole' gdzieś tam przelewały się normalne, jak i różne typu 'Nie dla Tuska i Platformy Polacy!' i kilka wulgarnych na ich temat. Potem gdy już towarzystwo zaczęło się rozchodzić z 200 osób zaczęło szturchać policjantów zatrzymujących ruch i skandować 'JP, zawsze i wszędzie policja jebana będzie etc'. Stąd konkluzja iż na protesty chodzą różni ludzie. Moim zdaniem również takie rzeczy nie powinny tam mieć miejsca w sprawie Palikota. Mowa tu o ściąganiu mu maski itp. Po prostu można było dać mu się wynieść, ewentualnie te okrzyki 'na palikota głosuje idiota' to jeszcze, jeszcze aby miał jakąś nauczkę, no ale 'wypierdalaj' i ściąganie maski? :confused:
 15. Chodziło mi raczej o to że Anonymous z założenia jest bezstronne jeśli chodzi o podejmowane akcje :p , oczywiście jako osoba prywatna możesz przedstawić swoje poglądy, ale jak na razie prowadziło to jedynie to kłótni na forum, a nie o politykę w tym wszystkim chodzi.
 16. Krea Member

  No i z tym się zgodzę, po prostu nie zrozumiałem tak Twojego wcześniejszego przekazu ;)
 17. Proaktyn Member

  Chodziło mi bardziej o to co powiedział jaun:

  I w takim kontekście ja odcinam się od polityki kiedy klikam "Loguj" na to forum. Za kim jestem to Wam do szczęścia nie jest potrzebne. Nie utożsamiam się z konkretną partią. Moje poglądy są bardziej "wyrywane" z różnych partii. Przykład? Chcę żebyśmy wyszli z kryzysu ale nie kosztem tego żeby jakaś biedna rodzina mieszkająca ulicę/dom/blok/cokolwiek dalej na tyle ucierpiała żeby nie było co do garnka włożyć bo tak "trzeba zaciskać pasa". Jestem ZA legalizacją chociaż nigdy nie paliłem. Mi nie przeszkadza że ktoś obok mnie na przystanku czy sobie prywatnie w domu na legalu zapali skręta. Fuck it! Powtarzam poglądy mieć dobra sprawa. Jako Anonimowy wypadałoby żebyś zostawił je poza forum.
 18. Krea Member

  Jeśli chodzi o takie stanowisko, że na forum nie powinniśmy poruszać tematów sympatii do jakiejś partii to jestem za. Bo polityka jednak zbyt ogólnie nie może zostać ujęta i niektóre sprawy z nią związane należy poruszyć.

  edit.

  Co do postu niżej, o to właśnie chodziło mi przy ujmowaniu polityki generalnie. Że jeśli będą dziać się niedobre rzeczy z naszego punktu widzenia to należy działać.
 19. Proaktyn Member

  Jeżeli ktoś z polityków będzie chciał nas ograniczyć, naszą wolność słowa, poglądów czy cokolwiek to idzie "karcąca łapka". Jeżeli będzie pomagał to "Me gusta". Natomiast jeżeli będzie próbował coś zyskać na tym że w mediach przed setkami kamer będzie ubierał (niech już będzie że odwołam się do Pana Palikota i tych masek w sejmie) nasze maski i pokazywał jak to nie jest za nami i przeciw ACTA żeby zdobyć te 2% więcej w sondażu to już lekkie przegięcie pałki. Nie oceniam polityka tylko sytuację...
 20. IMarcin Member

  Dobrze mu tak lizodup
 21. EdmontV Member


  Zgadzam się, w 100%. Walka z ACTA to nie kampania wyborcza.
 22. Anonymous Member

  ten rok bedzie rokiem upr ;p

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins