Customize

Yerba mate

Discussion in 'Polska' started by Anonymous, Nov 26, 2011.

1. Anonymous Member

Przeniosłem niektóre posty o yerba mate, bo przyznam, że całkiem zainteresował mnie ten temat i chciałem z wami porozmawiać o tym, by się czegoś dowiedzieć :p

Co to ye yerba?
  2. Anonymous Member

W mojej miejscowości chyba nie można tego kupić niestety ;_;
  3. RainbowSix Member

Albino, przez internet ;) Jest kilka dobrych sklepów.
  4. ch0m1kX Member

U mnie też raczej tego nie dostanę tak po prostu... Ale kocham boginie Księżyca i Chmury!
  5. Anonymous Member

Np.?
  6. RainbowSix Member

7. Anonymous Member

I co; pijecie to zgodnie z rytuałem? Macie na to te miseczki... mate i guampa? Pijecie przez bombillę? Na ile wystarcza 250 mg?
  8. ch0m1kX Member

Ja piję zazwyczaj bardzo podobnie do rytuału, osobiście mam mate, tylko że to jest naczynie a nie miseczka, z miseczek pije się chiche lub sake (one też maja jakąś taką swoją nazwę), ale w tym zielony(jak yerba, yohohohoho) więc się nie czepiam. Trudno było by nie pić przez rure, fusów jest spoooooro. 250 mg czego? Na pewno nie yerby, może kofeiny? Ale jeśli jednak Ci o yerbę chodzi, i jeżeli chodzi ci o gramy(jeśli tak to wracaj do podstawówki) to na spróbowanie spokojnie ci wystarczy.
  9. Anonymous Member

Łoj faktycznie napisałem mg, zamiast g :p Nie żebym się czepiał, ale Tobie też mógłbym doradzić, byś wrócił do podstawówki, choćby dlatego, że piszesz "i" po przecinku :p
  10. ch0m1kX Member

1:1 i brawo spostrzegawczości, ja nie zwróciłem na to uwagi (tak wiem zdań nie zaczyna się liczbą). Do tematu wracając, jeśli chcesz ciągać z rury (wiem że dwuznacznie to brzmi, chociaż nie może to brzmieć bo jest napisane. Yohohohohooho!) to spróbuj wypić taką zieloną herbatę zrobioną z trzykrotnie większej dawki(zapomniałem jak się to nazywa), ostudź ją i spróbuj wypić jednym duszkiem, jeśli nie będziesz chciał czyścić języka wykładziną podłogową to znaczy że jesteś gotowy do yerby (tak wiem że są łagodniejsze ale lepsza do tego celu jest herbata).
  11. Anonymous Member

Taka ta yerba mocna? I kto to wymyślił, że nie zaczyna się zdania od liczby?
  12. Gej_Folks Member

W sumie tak Was poczytałem i zacząłem szperać informacji po internecie. Na jednym forum znalazłem:
    I chyba się z partnerem zdecydujemy na http://www.naszych.wroclaw.pl/yerba/207_yerba_mate_amanda_despalada
    na początek. Miał ktoś doświadczenia z tym sklepem, alba z tą yerbą i odradza? Jak nie to będziemy zamawiać i zdamy relację ;-)
  13. ch0m1kX Member

#12 Dokładnie nie pamiętam ale chyba coś z estetyką jakąś tam, daaaawno to było.

#13 Nie miałem do czynienia z tym sklepem ale polecam ci yerbamarket.com. Pozdrowienia dla twego partnera!
  14. IMarcin Member

Właściwie to w pewnych przypadkach jest to dopuszczalne...
  15. Anonymous Member

Też czasami piszę i po przecinku i uważam, że jest to uzasadnione, ale moja polonistka wie lepiej :)
  16. IMarcin Member

Tzn, że nie wie...d-_-b
  17. Anonymous Member

wow, tego nie znałem! jak zrobiłeś to odwrócone "b"??
    Do tej pory znałem tylko to:

▲ ▲
  18. Anonymous Member

Oto jest pytanie. Panowie, zastanówmy się dobrze, bo to musi być jakaś głębsza rozkmina, niż 4 litera alfabetu :p
  19. Anonymous Member

shiet, faktycznie ^^'
    FIAL z mojej strony :p
  20. anonLie Member

Czy mam sie czuc zacofany jezeli pierwszy raz slysze o tym substytucie kawy dla alternatorow?
  21. RainbowSix Member

Nie koniecznie Lie. Yerba to nie jest wymysł początkujących hipsterów. Gdyby była - byłaby alternatywnie modna i powszechnie znana ;]
  22. Gej_Folks Member

Już jest alternatywnie modna i powszechnie znana ;-)
  23. RainbowSix Member

Ale nie w sensie tym hipstersko-modnym ;)
  24. Gej_Folks Member

to ciekawe, bo u mnie na roku wszystko z zerówkami na nosie lub tunelami gdziekolwiek gardzi już kawa ze Starbucksów i co najmniej piło yerbę w hipsterokawiarnioherbaciarniach. Wszyscy są zgodni z tym, że kawa to przeżytek, a yerba tak wspaniała, niedoceniana i motłoch jej nie zna na szczęście :p
  25. IMarcin Member

Nie lubię ani kawy ani yerby
  26. RainbowSix Member

Znamy yerbę! Czy to znaczy, że jesteśmy hipsterami? Zostanę hipster emo i pójdę opłakiwać ten fakt.

A starbucks ma paskudną kawę :p
  27. jahnonimous Member

to nie mate robi z ciebie hipsterem tylko brak wartosci ktore za alternatywna konsupcja ida, mate pili indianie jak tutaj jeszcze nie umielismy pisac (zaryzyguje ze nawet jeszcze mowic)...MATE to zrodlo energi, zdrowa uzywaka pobudzajaca umysl to pracy na wyzszych obrotach i dajaca cialu szanse oczysczenia sie... jak to jakis hipster zakumal to super,
  28. Anonymous Member

Zainteresowałem się yerbą po przeczytaniu, że jest w miarę stara (400 lat to dla mnie wystarczająco dużo) i wiąże się z nią jakiś rytuał parzenia i picia; jestem żywo zainteresowany wszelkimi tego typu zwyczajami i rytuałami życia codziennego z czasów prehistorii/starożytności/średniowiecza/kiedykolwiek dalej niż 200 lat wstecz; szanuję ludzi, którzy nie zważają na upływający czas i zachowują takie tradycje, jak rytuał picia herbaty wciąż praktykowany w Japonii czy Wielkiej Brytanii. Niesamowite, że w dzisiejszych zabieganych czasach ludzie mają czas, by przyklęknąć przy stoliku wysokości kilkunastu centymetrów i przez te 10 głupich minut pić herbatę. Ja bym tak nie potrafił - jestem bezmyślnym konsumentem.
  29. RainbowSix Member

Szczerze wątpię ;]

Albino w tych wszystkich rytuałach jest trochę magii. Zatrzymujesz się, masz swój punkt dnia, w którym możesz się wyłączyć i zrelaksować. Żałuję, że najczęściej zwyczajnie nie mam czasu posiedzieć z kawą czy yerbą na balkonie, wziąść książkę albo laptopa, zapalić i mieć wszystko w dupie.
  30. Anonymous Member

Cholera: jestem młodym dorosłym (uwielbiam to określenie :D ) i interesuję się niezależną twórczością. Czy to znaczy, że jestem hipsterem? :confused: Nigdy się za takiego nie uważałem.
  31. Proaktyn Member

Napiszmy do naszych broders z JuEsEj i zacznijmy #OpYerba. Niech Yerba mate zaleje świat!

Zobaczcie o czym tutaj rozmawiacie a do czego służyło to forum. Kiedyś...
  32. Anonymous Member

Faktycznie, znaleźliśmy sobie chit-chat place. Ale nie jest aż tak tragicznie; są podfora tematyczne w których też od czasu do czasu ktoś napisze :)
  33. A właśnie apropo tego sklepu to w miejscu na kod rabatowy wpiszcie "sesja" :)
    • Like Like x 1

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins