Customize

Zmiany w ustawie o dostepie dop informacji publicznej

Discussion in 'Polska' started by Xaosuser, Sep 19, 2011.

 1. Xaosuser Member

  Czyli jak rząd ogranicza naszą wiedzę na temat jego działań.

  Treść poprawki przyjętej przez sejm:

  Co to znaczy ?

  Otóż wg centrum informacji anarchistycznej:

  Jak to w ogóle przeszło ?
  Otóż za pierwszym razem zostało odrzucone, po tym jak polała się masa negatywnych opinii od różnych org. pozarządowych. Jednakże 14. września senat postanowił poprawkę przyjąć, sejm zaś w swoim ostatnim posiedzeniu, wbrew opinii komisji sejmowej i pod partyjną dyscypliną poprawkę przyjął.

  Sytacja na chwilę obecną:
  Poprawka jest zgodna z konstytucją, co za tym idzię Prezydent, nie skieruje jej do TK ( o czym sam poinformował). Nadal może ją zawetować i przesłać doponownego rozpatrzenia przez sejm, już w nowym roku parlamentarnym. Pewne szanse na to są, jako, że Prezydentowi nie podoba się tryb jej uchwalenia ( czyli po cichu na szybko, a nóż nikt nie zauważy )

  Zbór linków do opinii różnych organizacji ( w tym helsińskiej praw człowieka): http://www.informacjapubliczna.org....one_do_sejmu_odnosnie_nowelizacji_ustawy.html

  Jaka jest nasza rola w tej sprawie:

  Uważam, iż powinniśmy pomóc organizacjom pozarządowym sprzeciwiającym się tej poprawce, koniec końców, walczymy o to by był wolny dostęp do informacji.

  Tak więc słucham waszych opinii i uwaga na ten temat, jak i ewentualnych akcji, sytuacja jest dość niewesoła, bo decyzja zapewne zapadnie na dniach, takwięc ewentualne plakaty, ulotki, filmy, pikiety, trzeba zorganizować w locie, ew. dowiedzieć się ( szczególnie przyjaciele z stolicy) czy nie sa planowane jakieś demonstracja chociazby anarchistów z tym związane. Dołączyć i pomóc. Im więcej z nas powie NIE, tym większa szansa, że władza nas usłyszy.

  [IMG]

  (logo robione w 5 minut z tapet w necie ;) )

  Źródła z których czerpałem:
  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomo...ezydenta_ustawa_o_dostepie_do_informacji.html
  http://www.polskatimes.pl/fakty/kra...ajaca-dostep-do-informacji,id,t.html?cookie=1
  http://cia.media.pl/przeszla_ustawa_ograniczajaca_dostep_do_informacji_publicznej
  http://di.com.pl/news/40383,4.html
  http://www.informacjapubliczna.org.pl/18,577,sejm_zle_skonczyl_kneblujac_wolnosc_slowa.html
 2. Xaosuser Member

  List do Prezydenta RP w sprawie weta.  Swoją droga, 22 podejrzenia tematu, ani jednego komentarza, to chyba nie tak powinno działać ?
 3. Peacemaker799 Member

  Ponieważ nikt tego nie rozumie, wraz ze mną. Wytłumacz to własnymi słowami, nie wstawiaj jakiś wypisów, bo naprawdę - trudno nam to przyjąć.
 4. Anonimowy Member

  Czego nie zrozumiałeś?

  Nikt nic nie pisze, bo pewnie nie mają żadnych pomysłów co zrobić w tej sprawie, bo co możemy zrobić? Jesteśmy za mało zorganizowani, żeby wspierać takie akcje. Najpierw zajmijmy się Paper Storm.
 5. Peacemaker799 Member

  Przeczytałem dogłębniej, już rozumiem. Co do Paper Storm... - narazie temat się zawiesił. Od dłuższego czasu nie dyskutujemy nt. owej akcji.

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins