Customize

Znów zaczynamy

Discussion in 'Polska' started by Eugeniusz Anon, May 19, 2013.

1. Anonymous Member

Ktoś pamięta, gdzie sie robiło te ładnie wyglądające eventy na WWP? Mozna by łatwo ogarnąć ile ludzi, ładnie zebrać i podać info.
  2. Anonymous Member

Mniemam, że w dziale 'Events' ale po paru ostatnich zmianach na WWP niewiem czy to nadal działa.
  3. Anonymous Member

obczajałem, ale nie mogłem nic znaleźć, może któryś mod będzie wiedział .
  4. Anonymous Member

Co to w ogóle za event? Zeby go zobaczyc trzeba sie zalogowac na konto FB którego nie posiadam. Mógł by mi ktoś przybliżyc o co sie rozchodzi?
  5. Svobodny Moderator

Ta funkcja została wyłączona własciwie nie wiadomo dlaczego jakies 4 miesiące temu i po dziś dzien jest niestety niedostępna. Co nie znaczy, że w niedalekiej przyszłosci nie powróci do łask i być może znów sie pojawi.
  6. Anonymous Member

Właśnie miałem założyć taki temat.
  7. bo byla nieprzydatna wszystko i tak bylo organizowane w odpowiednich forach
  8. Anonymous Member

Ale nie wiem czy mówimy o tej samej. Bo ona akurat była bardzo ok, ale ciut nieużywana. No nie ważne, jeden słupek się pisze nawet by symbolicznie pochodzić w kilka osób w maskach, moze z flaga, ulotki. Co do innych rzeczy to się nie pisze, ale to juz nie jest kwestia tego forum.
  9. Witajcie internauci

Dzisiaj po raz kolejny prosimy o waszą pomoc.

Parlament europejski pod naciskiem rządu USA chce podpisać porozumienie handlowe podobne do obalonego przez Was ACTA.

Nowa umowa o nazwie TTIP (transatalntic trade and investment partnership) jest o wiele grozniejszą ustawą niż ACTA

TTIP pod przykrywką ochrony praw autorskich i walki z piractwem kryje zamach na wolność osobistą i anonimowosć w sieci. To legalny aparat ingwilacji obywateli. Jeżeli myślisz, że to Ciebie nie dotyczy to czas się obudzić. Proces tajnego wprowadzania TTIP rozpoczął się w marcu wraz z "Polityką Cookies"

Zapewne zauważyliście nowa "Polityke Cookies" podczas odwiedzania witryn internetowych. To pierwsza faza wprowadzenia TTIP. Wchodząc na stronę internetową wasze pliki cookies (informacja o loginach,hasłach,adresie IP) są automatycznie wysyłane na serwer i przechowywane. Nie wiemy kto ma dostęp do tych informacji i jak są wykorzystywane

ale jedno jest pewne zmierza to w kierunku pełnej inwigilacji użytkowników internetu od najmłodszego do najstarszego,wszystkich bez wyjątku.UE za naszymi plecami chce wprowadzić "internetowy dowód osobisty" będzie to polegało na przymusowy podaniu swoich danych osobowych by korzystać z internetu,koniec z anonimowością w sieci.Nikt nie moze juz czuc sie bezpieczny

w sieci.Wszystko co pobieramy czy czytamy w sieci bedzie zapisywane i kierowane do odpowiednich sluzb ktore zajma sie kontrola internetu.Nie mowie tu juz o sciaganiu "piratow" bo to bedzie zalatwiane w formie 24h godzinnego sadu i internauta zostanie skazany na wiezienie.

wystarczy ze Pan Kowalski wejdzie na strone ktora jest przeciwko wladzy.Sluzby to zanotuja i takie Kowalskiego oznacza jako potencjalnie nibezpieczny dla kraju co bedzie sie wiazac z interwencja odpowiednich sluzb.A Pan Kowalski poprostu zostanie uznany za zaginionego!!!Powstrzymajmy ta wielka machine Inwigilacyjna!!

STOP TTIP!!!

942308_191678977652845_430816396_n.jpg
  10. Nie gadac i narzekac ze nic to nie da tylko drukowac ulotki i robic akcje paperstorm gdzie sie da!!
  11. @up
    Popieram czas dupy ruszyć z miejsca i coś wreszcie zrobić
  12. Anonymous Member

Ummm, podoba mi sie gdzie to idzie, ale, jednak proponował bym to robić pod szyldem anonymous poprostu, sam nie znam ludzi z Polish cyber army, po krótkim zwiadzie, widzę ze sa dosyć aktywni, wiec miło sie patrzy, ale nieufność ftw.
  13. virus popraw transatalntic na transatlantic

niggaz gonna nigg
  14. Polish Cyber Army? To ci którzy hakowali stronę Toruńskiej SM za zatrzymanie jakiegoś najebanego kolesia?
  15. Anonymous Member

Hahaha to zabrzmiało misie jak " ejj napisze na WWP, o naszej ostatniej akcji, zeby zczaili " xd, tak to oni jeśli rzeczywiscie nie wiedziałeś.
  16. Anonymous Member

Polecam zmienic nazwe teamu z Polish Cyber Army na Polish Cyber Atencja
  17. Anonymous115 Member

NARESZCIE! Jak zaczęło się " palić ludziom koło dupy" to zaczynają wychodzić na ulice... Trzeba zorganizować protesty.
  18. Anonymous Member

Jeszcze im sie nie pali... wierz mi, że nie...
  19. Anonymous Member

Atencja czy nie to ruszają dupę jakkolwiek. Przynajmniej nie kurwoatwncia.
  20. HEHE, rozdaje te ulotki w swoim pieknym miescie Łódź, ludzie sie patrza na mnie o co chodzi? Wiec tlumacze nie ukrywam,ze przydalaby sie jakas pomoc, w lodzi nie ma zadnego koordynatora, jak zawsze "Łódź kurwa...".
  21. Anonymous Member

Nie róbcie szumu za wczesnie bo tak naprawde o TTIP jeszcze niewiele wiadomo.
  22. Anonymous Member

Szukałem i rzeczywiście nie wiele wiadomo, to też mnie martwi...
    O ACTA też nie było wiele wiadomo...
  23. Malo czasu troche zostalo na uswiadamianie również! Co do pomocy moze zachece, zawsze jakis numer telefonu od laseczki wychacze na inteligenta je biore :D
  24. Anonymous Member

Tylko uswiadamianie o czym? Skoro jeszcze nic nie wiadomo. Poczekajmy, ogarnijmy sprawe, przygotujmy sie i działajmy w odpowiedniej chwili wtedy jest szansa. A nie każdy coś tam sobie, nic nie wiadomo, brak konkretów i spójnych działań.
    Oczywiscie możesz robic co uważasz za słuszne i nie ma problemu, ja tylko sugeruje zeby przedwczesnie sie nie napinac i oszczędzac siły kiedy będzie naprawde gorąco a przedewszystkim również sie przygotowac w razie takiej sytuacji.
  25. Nie zaczynajmy od drukowanych ulotek, których zasięg i skuteczność jest minimalna, najpierw masowa akcja informacyjna w internecie - sądzę, że bardziej skuteczna i mająca szerszy zasięg.
    Należy też opracować nowe zasady organizowania manifestacji. Po zmianie ustawy o zgromadzeniach organizator praktycznie odpowiada za wszystko, nawet za nieudolność policji.
    Należy opracować metodę pozbawioną pierwiastka organizacyjnego, bez zgłoszenia a jeśli już ze zgłoszeniem to bezosobowym, np. anonimowym mailem do komendanta odpowiedniej jednostki w celu zapewnienia zabezpieczenia (opcjonalnie).
    Kiedyś były czasy, gdzie manifestacje powstawały bez organizatorów i rejestracji.
  26. Anonymous Member

Zastanawiam sie jak sprawa stoi ze spontanicznym zgromadzeniami po wejsciu tej ustawy, kto coś wie na ten temat? Bo może nie trzeba odrazy wszystkiego zgłaszać.
  27. Tulku Member

To jest z 2009 każda ekipa dłubie przy tej ustawie i jest coraz gorzej...
    http://cia.media.pl/spontaniczne_zgromadzenie_jednak_nie_tak_spontaniczne

Niedługo będzie trzeba podać wielkość cycków/fiuta żeby zorganizować zgromadzenie. Nie wiem jak wygląda obecna teraz poszperam jak nikt wcześniej tego nie zrobi to coś na piszę - jakby nie było w świetle prawa odpowiada organizator, jeśli taki jest ;)

[edit]
    Nie mogę odnaleźć ostatniego tekstu ustawy... "piątek wieczorem" ;) dajcie linka jak macie... to ciekawa sprawa, ogólnie to chujnia na maxa tylko w tym pojebanym kraju przechodzi ustawa którą zaskarżają organy państwowe - pojebanie z popierdoleniem...
    http://www.obserwatorkonstytucyjny.pl/trybunal/tk-rpo-zaskarzyl-nowa-ustawe-o-zgromadzeniach/

Bronisławie Komorowski ty chuju...
  28. Po co zgłaszać manifestację, po co robić odpowiedzialne osoby za manifestację, przecież można coś na zasadzie flashmobu zorganizować, tylko nie błyskawicznego lecz coś co będzie stanowić normalną demonstrację. Prawo nie przewiduje właściwie zgromadzeń spontanicznych, nie ma w takim przypadku odpowiednich procedur prawnych. Za czasów komuny przecież nikt nie zgłaszał, nikt nie rejestrował demonstracji i co? Odbywały się a w jaki sposób zareagują służby porządkowe to już inna kwestia. W przypadku prób legitymowania mogą doprowadzić do sprowokowania zamieszek a przy udziale głównie młodych ludzi to już są nie przelewki.
    Najlepiej by w jakimś mieście zrobić test, rozgłosić, zaproponować aby zebrać się w jakimś miejscu np. z gitarami, pośpiewać piosenki o ocenić na ile taka organizacja zbioru ludzi ma szansę. Sądzę, że może okazać się rozwiązaniem na zaostrzenie prawa w związku z nową ustawą o zgromadzeniach.
  29. Tulku Member

@up Pewnie :) Można zawsze spotkać się przy bezalkoholowym na trawce :)
    Lepiej zawsze z poszanowaniem prawa które Bronisław wprowadził przy sprzeciwie Rzecznika Praw Obywatelskich, ot dialog społeczny i "zgoda budóje"... Bronisława...

Jak pisałem w świetle prawa odpowiada organizator, gdy organizatora nie znajdą... będzie zgromadzenie nielegalne i jak piszesz zależy od służb porządkowych, co się będzie działo... jak by co będzie znów w tv o bandytach różnej maści :D

Ocena z zachowania protestujących wystawiana w dzienniczku telewizyjnym to już podstawa dziennikarskiego rzemiosła.
  30. Wszystko wiadomo w TTIP zostal zapis o wysokiej ochronie dobr intelektualnych!zagladajcie troche czasem do portalu UE!!
  31. Anonymous Member

To, że coś se tam zawiera to nie jest konkret drogi panie. Konkret to by był gdybyśmy mieli treść tych postanowien na temat "ostrej ochrony dóbr intelektualnych". Póki nie jest to w finalnej formie i nie wiele jest KONKRETÓW tak naprawde nie ma jak z tym walczyc. Moża ostrzegac i informowac... ale co z tego...
  32. Anonymous Member

Teraz wyczerpiecie cały temat zamiast poczekać na własciwy moment, wczycy sie znudzą (tak, znudzą bo dla większosci tj. hurr durr jeste aktywisto) a reszta poprostu przesyci sie tematem i nie będzie go śledzic ani w dalszej perspektywie sie tym interesowac mimo, że jest to sprawa ważna choc na tą chwile niewiele wiadomo. Tylko pociągając za sobą masy ludzi jest szansa z czymś takim walczyc i dobrze zebyscie mieli to na uwadze i nie zjebali sprawy.
    Chociaż doceniam to, że ktoś coś działa to mam spore wątpliwości co do czasu i formy działania.
  33. Anonymous115 Member

19. Will the TTIP be ACTA through the back door?
    No. ACTA – the 'Anti-Counterfeiting Trade Agreement' – was intended to end the trade
    in counterfeited goods. It was more like an international law than a trade agreement and
    would only have affected a particular part of the economy. It goes without saying that
    the position of the European Parliament – which voted against ACTA – will be fully
    respected. There will be no ‘ACTA through the backdoor’.
    The TTIP will be a much broader agreement covering many economic sectors.
    Intellectual Property Rights (IPR) issues – such as rules on copyrights and trademarks –
    will only be one element of it. Both the EU and the US already have efficient rules for
    protecting IPR systems, even if they sometimes take a different approach to achieve it.
    By allowing us to look at some important IPR issues of interest to both the EU and the
    US, the TTIP could make trade between us easier without weakening these rules.
  34. I ty wierzysz że tak będzie popatrz że zdjęli wpis o znakach towarowych a dali o zaostrzonych prawa intelektualnych gdzieś też znalazłem chyba umowę później wrzucę jak się jej doszukam :)
  35. Anonymous115 Member

36. Kolego ten link co podałeś jest od Anglieskich Economistów tam masz podane, poczytaj bo czytałeś owy dokument i postaw jako przykład uk gdyby tam miało wejść TTIP zobacz ile państwo by traciło z miesiąca na miesiąc i jaki był by efekt końcowy.
  37. Poprawa błędów nie wiem jak edytować post :p

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins