Customize

Znalezione na onet

Discussion in 'Polska' started by Anonymous, Jan 24, 2012.

1. Anonymous Member

link:
    http://wiadomosci.onet.pl/daj-znac/...g-rozkazow,1,8537,informacja-uzytkownika.html

treść materiału:

>>Anonymous blokowało strony rządowe według rozkazów. Młodzież w wieku około 13+ lat dotarła do materiałów tej grupy (nie były nigdzie ukryte). Znaleźli program do blokowania stron i zaczęli pomagać aktywistom. Po jakimś czasie dotarło jednak do nich, że mogą w taki sposób zablokować każdą polską stronę. Jestem przekonany, że nie tylko rząd dostawał blokady po godzinie 15-17 w niedzielę.

Skąd takie wnioski? Od dawna obserwuję społeczność internetową. Śledzę też poczynania hakerów. Na polskich stronach typu demotywatory czy kwejk zadziałał bardzo typowy mechanizm: najpierw wrzucano obrazy/filmy z amerykańskich serwerów. Następnie po pewnym czasie niektóre osoby w wieku ok. 20-25 lat tworzą własne materiały. Następnie stronę podłapują ludzie w wieku od 10+ lat, mocno zaniżając jej poziom intelektualny. Nie boję się tego stwierdzać, inaczej przecież myśli osoba dorosła aniżeli nastolatek. Treść tej strony po prostu marnieje i zwiększa się ilość nastolatków na stronie. Potem poziom powoli wzrasta.

Piszę o tym, ponieważ strony typu komixxy/wiocha/kwejk są na etapie nastolatków lub wczesnej wzrostowej. Informacje o protestach dotarły do tych ludzi prawie natychmiast. Ekscytacja całą sprawą wywołała lawinę młodych aktywistów. Około godziny 17 na oficjalnym czacie polskich anonimowych panował chaos i dezinformacja. Ci młodzi ludzie mający szczątkową wiedzę o całej sprawie (w większości to były bzdury typu "o nie zamkną mi konto na youtube!!" lub zwykła bezpodstawna agresja "j*bać ACTA, nie chcę cenzury!") zaczęli udzielać się społecznie na portalach typu facebook. Kwestią czasu było, kiedy znajdą informację, jak blokować strony internetowe. Byli tak tym podekscytowani (w końcu byli "hakerami"...), że zaczęli podawać swoje cele ataków.

Nie jestem członkiem tej grupy i nie zamierzam ich bronić. Chciałem tylko zwrócić uwagę, że użytkownicy wyżej wymienionych portali mają pewną broń, która z pozoru jest niegroźna. Uważają też, że są w swoich działaniach bezkarni. Grupa Anonymous chciała zwrócić uwagę na problem jakim jest ACTA, a spowodowała nie tyle co protest, a nową modę na obronę "internetu". Mam nadzieję, że tę informację przeczyta wiele osób.

Zamieszczam również słowniczek:
    haker - osoba o ogromnej wiedzy z zakresu szeroko pojętej informatyki
    cracker - osoba łamiąca zabezpieczenia i tworząca wirusy
    script kiddie (czyli "obrońcy internetu") - osoba korzystająca z gotowych programów crackerskich<<

Ma człowiek racje czy nie ma?
  2. Darth VAnon Member

Dramatyzuje niesamowicie. Robi z siebie onetowego znawcę internetu.
  3. Alteri Member

Robią sensację z tego, że państwo nie myśli i podpisuje to co im pod pióro podejdzie.
    Onet próbuje uspokoić sytuację i udaje że zna się na internecie.
    Żałosne...
  4. RainbowSix Member

A więc mamy państwo, które potrafi rozjebać byle 10latek kiedy z kolegami odpali LOICa. Smutne i zabawne jednocześnie.
  5. Anonymous Member

Tekst z podobnym wydźwiękiem. Ja uważam że jest w tym trochę bolesnej prawdy;

Haker – Kiedyś mianem tym, nazywano osobę, która interesowała się komputerami, sieciami, danymi itd.
    Cracker – Kiedyś osoba zajmująca różnorakiego rodzaju łamaniem zabezpieczeń sieci, programów itd.
    Hacker – Teraz(często), osoba która nazwała tak samą siebie po tym jak używając skryptu na 30 sekund wyłączyła stronę. Kiedyś nazywani mianem script kiddies.

Przyjmuję te starą terminologię, od zawsze fascynowała mnie, głównie ze względu na wiedzę jaką posiadały osoby obdarzone tym przydomkiem. Wierzyły one w swoje idee i przekonania mocno, miały zasady i nie łamały ich tak jak łamali je wszyscy dookoła. Kowboje internetu, wyrzutki społeczeństwa, ale przede wszystkim normalni ludzie. Z natury obdarzeni inteligencją i wiedzą. Ciekawscy, nie zawsze empatyczni i sympatyczni, lecz sprawiedliwi.
    I tak było, aż do dzisiaj. I gdyby nie cała ta masówka związana z wynudzonym już ACTA, żyłbym w przekonaniu że gdzieś tam w podziemiach dzieje się dobrze.
    Odwiedziłem stare śmietnisko i na nowo poznałem to co kiedyś było „walką o wolność”. Zobaczyłem bandę „młodziaków” podnieconych tym, że poprzez odpalenie programu potrafią unieruchomić na pewien czas stronę, nie wiedząc nawet jak program taki działa, jak i w jakim języku został napisany, nie wiedząc o co walczą i z kim. Nie było tam nic godnego podziwu; to tylko czat na którym jedni z drugimi przekrzykują się na temat którą stronę fajnie było by „rozpierdolić”, nie licząc się z tym, że łamią zasady tych których reprezentują.

Don’t kill the messenger
    – mówili. A wyszło z tego nic innego jak hipokryzja z którą sami walczyli. Walczą dalej? Ale z kim i jak? Tego już sami nie wiedzą, walczą po to aby walczyć, walczą aby być modni, walczą aby móc następnego dnia w szkole pochwalić się, że są kimś kim nie są i nigdy nie będą. Łamią zasady tych którymi chcieli by zostać. Nie zakładają już czarnych, szarych czy białych kapeluszy. Wszyscy to „łyse pały”; bez szacunku dla starych zasad.
    Żyją bez podziałów i ideologi? A mimo to obrażają siebie na wzajem, wyśmiewając swoje poglądy polityczne, wiarę…
    Czasy się zmieniły i jak widać sieciowi koledzy też. Pozostaje tylko żal i niesmak, z umierającej we mnie ikony sprawiedliwych i mądrych na rzecz bandy oszołomów.

*Tekst ten opowiada tylko o grupie osób, nie jest opisem całości działań czy wszystkich użytkowników. Gdzieś tam są jeszcze dobrzy i myślący ludzie i ich pozdrawiam z całego serca. Nie umierajcie. W Was nadzieja.
  6. ASKAN Member

Tak z jednej strony mają rację.
    Z drugiej strony to będzie tak dzieci będą bawić się LOIC-iem w końcu ich połapią i zesrani nie ruszą tego programu już więcej.
    To jest śmieszne że chcieli być kimś i dla niektórych tacy byli.
    Lecz to są po prostu dzieci,które ''rozpierdalają po to by rozjebać''
    I to bardzo mnie denerwuje.
    Chociaż sam mam czasami takie popędy wtedy wyżywam się na swoich stronach żeby nikomu krzywdy nie wyrządzić. :D
    LOIC to przecież shit jest są o wiele lepsze skrypty do tego typu działań.
    Lecz osoby które je tworzą mają trochę oleju w głowie i nie rozpowszechniają go na lewo i prawo.
    To mnie bardzo cieszy,mam nadzieję że dzieci ''hackowania dla hackowania'' znikną z sieci i nie powrócą a ludzie,którzy naprawdę chcą to robić nauczą się wszystkiego czego będzie trzeba i nie będą robić z tego nie wiadomo czego.
  7. Anonymous Member

To wszystko w poście OP to szczera prawda. Podejrzewam, że większość tych, co zarejestrowali się ostatnio (często używając swoich prawdziwych imion. wyjebani Anonimowi), żeby być członkiem tej słynnej grupy hakerskiej. Członkiem nie wnoszącym do społeczności nic, ale zawsze. Potem ich nadzieja, że będziemy tu planować jakieś pro hakerskie ataki (jeszcze się jej trzymają mimo naszych zapewnień że mogą o tym zapomnieć) pryśnie i większość spierdoli, zostawiając konta puste niczym wydmuszki. Kilku pewnie zostanie, faktycznie chcąc coś pomóc, ale pozwolę sobie pesymistycznie założyć, że legion się z tego nie uzbiera. Ale ziarnko do ziarnka... Lepiej tak niż gdyby nikt tu nie wchodził.
    • Like Like x 1
  8. RainbowSix Member

LOIC jest pr0 haXx10rSk1, tak samo jak i stary dobry prosiak. Czepiasz się milordzie, wiesz ile zabawy daje otwieranie komuś tacki CDromu? :p
    • Like Like x 2
  9. Bażant Member

W niedziele i w poniedziałek świeżaki spamowały dodatkowo 4chan w nadziei na pomoc w pingowaniu stron gimnazjów :) ciekawe, jak to potoczy się dalej...
  10. RainbowSix Member

Mam nadzieję, że na te urocze dzieci pierdolnie bomba atomowa - tak to się powinno zakończyć.
    • Like Like x 2
  11. Xan Kashpiel Member

Popieram... I pozdrawiam...
  12. Alteri Member

Hehe, jak atomówka spadnie to nie tylko dzieci zabije, ale i także nas xD
    Więc może nie wywołuj wilka z lasu.
  13. Anonymous Member

kwejk to dobry portal nie wiem o co chodzi ;p

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins